Рамуне

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рамуне
Походження  Японія
Мармурова кулька у пляшці Рамуне

Рамуне (яп. ラムネ) — це газований безалкогольний напій що виробляється в Японії з 1876 року, коли шотландський фармацевт Александер Камерон Сім представив його як препарат для боротьби з холерою.[1] Назва цього напою походить від японської транслітерації англійського слова lemonade.

Опис продукту[ред. | ред. код]

Оригінальна рецептура Рамуне складалася з води, цукру, глюкозно-фруктозного сиропу і ароматизаторів лайму та лимону, але, оскільки Рамуне не є брендом однієї компанії і випускається багатьма виробниками, рецептура і смак напою від різних брендів відрізняються.

Однією з визначних особливостей Рамуне є форма пляшки, яка називається за іменем її винахідника Гірама Кодда Кодд-подібною. Такі пляшки були розроблені спеціально для газованих напоїв і мають спеціальну мармурову кульку яка заблоковує горлечко пляшки під тиском газу при карбонуванні напою. Для того щоб відкрити пляшку, треба проштовхнути кульку всередину горлечка, де вона залишається у спеціальному жолобі.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Murphy, Kevin C. (2002). The American merchant experience in nineteenth-century Japan. Routledge. ISBN 0-415-29683-8. 
  2. US patent 129652, Hiram Codd, "Improvement in bottles", issued 1872-07-23