Рам Емануель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рам Емануель

Рам Ізраель Емануель (англ. Rahm Israel Emanuel; нар. 29 листопада 1959(19591129), Чикаго, Іллінойс, США) — американський політик і державний діяч, обраний мер Чикаго з 22 лютого 2011.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в 1959 році в Чикаго. Батько Беньямін Емануель — іммігрант з Ізраїлю, дитячий лікар, колишній член підпільної організації Іргун, що діяла в Палестині. Мати Марта Смулевич — народилася і виросла в Чикаго в родині профспілкового лідера, працює в організації, що займається захистом цивільних прав.

Рам закінчив Коледж Сари Лоуренс і Північно-Західний університет штату Іллінойс, де отримав ступінь магістра в галузі ораторського мистецтва та комунікації.

Має подвійне (ізраїльське і американське) громадянство. Проходив добровільну військову службу в Армії оборони Ізраїлю в 1991 році під час Війни в Затоці.

У 1994 році одружився на Емі Рул, дружина перед шлюбом пройшла процедуру гіюру. Має двох синів і дочку. За заявою самого Емануеля, сповідує юдаїзм. Діти виховуються в рамках єврейської релігії.

Політика[ред.ред. код]

Політична кар'єра Рама почалася з кампанії на захист прав споживачів в Іллінойсі.

1 жовтня 2010 р. покинув адміністрацію Обами і повернувся в Чикаго з метою балотуватися на посаду мера Чикаго. Відзначали, що його інтерес до посади мера Чикаго, який він виявляв і раніше, ще більше посилився після заяв тодішнього мера міста Річарда Дейлі про небажання переобиратися на новий термін.

22 лютого 2011 обраний мером Чикаго, набравши в першому турі близько 55 % голосів. 51-річний Рам Емануель став першим мером Чикаго єврейського походження.

Посилання[ред.ред. код]