Раннє християнство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ра́ннє христия́нство — період в історії християнства починаючи із смерті Ісуса Христа (приблизно на початку 30-х років I століття) до Першого Вселенського Собору в Нікеї (325 р.). Іноді термін «раннє християнство» вживається в більш вузькому сенсі християнства апостольського століття.

Християнство виникло в Палестині в I столітті н. е. В його основі лежали вчення Ісуса Христа і віра в його воскресіння з мертвих. Виділення християнства як особливої​​, відмінної від юдаїзму, релігії супроводжувалася конфліктами, які супроводжувались протягом кількох десятиліть як з традиційним юдаїзмом того часу, так і всередині самої християнської громади[1]. Безсумнівно схожість деяких ідей, вірувань та культових практик раннього християнства та сучасних йому апокаліптичних течій в палестинському юдаїзмі, таких як ессени. Тим не менш, прямий зв'язок перших християн з громадами, подібнимх до Ессенів, залишається недоведеним. Серед дослідників немає також єдиної точки зору на те, якою мірою ранньохристиянська проповідь відтворює керигми Самого Ісуса[2].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Формально, остаточний поділ відбувся з «виключення християн із синагогального життя після 70 р.» (С. Аверинцев, енцикл. стаття «Християнство», Софія — Логос. Словник , Київ, 2006, стр. 484). Прокляття єретиків (біркат ха-мінім), прийняте на Синедріоні в Явні близько 90 р., можливо відноситься і до християнських юдеїв. Однак інтерпретація біркат ха-мінім як «прокляття християнам» піддається останнім часом серйозній критиці (див., наприклад, Boyarin, D. 'Justin Martyr Invents Judaism', Church History, 70, 2001, pp. 427–461).
  2. Джеймс Д. Данн Єдність та різноманіття в Новому Завіті. — М. : ББІ, 1999.


Хрест Це незавершена стаття про християнство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.