Рафаель, саркастичний чоловік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Персонаж мультфільму
Рафаель,Саркастичний чоловік
Rafael, Wiseguy, Sarcastic Man
100px-Wiseguy-1-.gif
Стать чоловіча
Вперше з'явився «Такі,якими ми були» (The Way We Was) (2 сезон)
Озвучення Гаррі Ширер
Вік 43.)[1]:
Колір волосся сіре, лисіюче
Робота різноробочий
Родичі невідомі

Саркастичний чоловік — вигаданий персонаж мультсеріалу «Сімпсони». Як і Гіл Гандерсон, він змінив багато різних робіт. У 12 сезоні виявляється, що його звуть Рафаель. Рафаель є пародією на зайнятого робітника, який має серйозні проблеми з пошуком нормальної роботи. Рафаель також відомий декількома відомими фразами.)[2] У 17 сезоні виявилося, що він фашист.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Профіль[ред. | ред. код]

Рафаель є пародією на чоловіка-роботягу, який любить свою роботу, проте працює непрофесійно, є дуже некомпетентним і через це часто мусить шукати собі нову роботу.«Саркастичним» його називають через те, що на у нього на обличчі увесь час пасивна усмішка, і він любить пожартувати над деякими жителями міста Спрингфілд. Ззовні Рафаель зображений лисіючим чоловіком років 40-47, хоча він може бути значно старшим від Гомера Сімпсона (згідно з коміксами) і казав, що має понад 30 років досвіду різних робіт, тобто має приблизно 45-49 років. Рафаель також є завзятим курцем і закінчував курси анонімних алкоголіків. В одному епізоді він казав, що має дружину, проте далі це не згадувалося.

Ім’я[ред. | ред. код]

Рафаель нечасто з’являється у серіалі, і причин називати його ім’я просто не було. Тому його прізвисько стало «Розумний Мужик» або «Саркастичний мужчина». Однак у одному з епізодів 12 сезону виявилось, що Саркастичний чоловік є товаришем відомого злодія — 2 номера Боба. Саме Другий Номер Боб назвав його Рафаелем. Він часто сам себе називає саркастичним і дуже ненавидить продавця коміксів, бо той помітно обходить за сарказмом,[3] часто вихваляється перед Рафаелем і дуже любить поїсти (Альбертсон не в міру товстий і замовляє їжу за викликом, а Рафаель часто влаштовується кур’єром і терпить насмішки Альбертсона).

Стосунки з іншими[ред. | ред. код]

Рафаель є класичним прообразом підстаркуватого робітника, якого усі вже давно знають. Оскільки роботу він виконує старанно, то зазвичай дуже злиться на людей, які йому заважають і, коли той намагається виправдатися — наводить свої докази, що він правий.

Зазвичай, Рафаель до усіх звертається на «ти», бо знає їх дуже давно і вони з ним знайомі. Його інші класичні фрази — «Гей, чувак» і «Гей, ти». До нього усі звертаються так само, проте він зовсім не ображається. Кожен у місті його знає, проте його не виганяють звідусіль, як його «колегу» Гіла Гандерсона. Цікаво, що Рафаель і Гіл Гандерсон є, фактично, братами по «нещастю», бо обидва часто є звільненими з чергової роботи, проте вони один одного взагалі не знають.

Роботи і кар’єри[ред. | ред. код]

Ставлення до роботи[ред. | ред. код]

На відміну від Гіла Гандерсона, Рафель не ставиться до своєї роботи з помітним недбальством. Навпаки, Рафаель працює досить добре і увесь час показує свою «зайнятість»: часто каже, що не має часу говорити з клієнтами, бо спішить виконати усю роботу за короткий проміжок часу. Рафаель є компетентним працівником і не має звички кривлятися або брехати, як Гіл Гандерсон. Ще одна коронна фраза Рафаеля — «Ех, люблю свою роботу». Цю фразу Рафаель каже невпопад і часто просто так, або коли бачить, що через невміння користуватися товарами належної (іноді не дуже) якості його покупці попадають у комічні ситуації, падають, калічаться, кричать тощо. Іноді Рафаель таки підсовує неякісні товари і, коли покупець помічає, що товар є підробленим, швидко тікає на своїй невеликій вантажівці. Ще одна коронна фраза Рафаеля «Усьо поняв» — показує його покладливість до покупців або людей, які його щось просять.

Різні роботи[ред. | ред. код]

Рафаель працював і працює на багатьох різних роботах, проте жодного разу не було показано, як його звільняють, або погрожують звільнити, як часто буває із Гілом Гандерсоном. Можливо, це його хобі міняти роботи, або він працює одразу на 3-4 різних роботах, що показує його стомленість і іноді дратівливість. Проте його стиль життя яскраво вказує, що його таки звільняють, просто з невідомих причин і це не показується, бо нічого дивного з ним під час звільнення не відбувається.

Перелік усіх робіт, на яких працює і працював Рафаель[ред. | ред. код]

Кур'єр — Рафель здебільшого з'являється саме на цій роботі і виглядає дуже зайнятим. Зазвичай, Рафаель їздить на фургоні і виконує різні замовлення, пов'язані з доставкою їжі на дім. Часто він буває гостем і у будинку сім'ї Сімпсонів. Рафаель працює у доставці їжі, щоразу на новій фірмі і роботі. Рафаель розвозить піцу, гарячі гамбургери, особисті замовлення, смажену картоплю фрі та інше. Крім їжі, Рафаель іноді розвозить на іншій вантажівці меблі, килими, різні рідини на спеціальному автонавантажувачі, оснащеному цистерною, де возить клей, молоко, патоку.

Продавець — Рафаель був продавцем у багатьох магазинах, зокрема продавцем зброї у серії «Заряджена сімейка» у 9 сезоні. На роботі продавцем він використовує іще одну улюблену фразу «Або береш, або на вихід», при тому показуючи пальцем на двері. Крім продавця їжі і зброї, Рафаель одного разу влаштувався працювати продавцем телевізорів, які були поганої якості і ніхто їх не хотів купляти. Рафаель також працював продавцем дитячого взуття, продавцем морозива і консультантом у різних універмагах.

Працівник обслуговування — на цих роботах Рафаель теж часто працює. Рафаель є інженером і добре розбирається у автомобілях, навіть зробив тюнінг для Гомерової машини у серії «Гомер Аферист». У багатьох епізодах він часто працює на звичайній бензозаправці працівником, де намагається працювати якнайкраще, проте так не завжди виходить. Рафаель також часом працює техніком у ЖКК і часто приходить ремонтувати кабелі, лампи, техніку. Одного разу Рафаель був сантехніком, працював будівельником і ремонтував дахи.

Водій — Рафаель працює часто водієм. Зокрема водієм різних типів вантажних машин — молоковозів, самоскидів, сміттєвозів. Рафаель є гарним водієм, однак через загально не дуже хороший характер іноді попадає в аварії. Як водій, він також працює кур'єром, де з ним теж часом відбуваються різні пригоди. Водієм Рафаель теж працює на різних фірмах, де возить найрізноманітніші товари і брухт. На початку серії, де Мардж відрубала пальця Гомерові, його можна побачити водієм.

Інші роботи — крім усіх робіт, вище згаданих, Рафаель також працював на зовсім інших роботах таких як бібліотекар, нічний сторож, охоронець, дегустатор, ріелтор (дуже часто), працівник у ресторані, офіціант і консультант у різних типах магазинів. Його найнижче «падіння» відбулось, коли він влаштувався двірником, а найбільший кар'єрний «злет» — коли Рафаель тимчасово був назначений помічником і консультантом Клоуна Красті.

Порівняння з Гілом Гандерсоном[ред. | ред. код]

Хоча Рафаель і Гіл Гандерсон по своїм проблемам дуже подібні, вони мають дуже багато розбіжностей. Гіл представлений як дуже нещасна і сумна людина, Рафаель навпаки ніколи не буває у поганому настрої, хіба що іноді когось підколює, і то не зі зла. Гіла звільняють дуже часто, бо він надзвичайно некомпетентний і працює халатно і безладно. Система зайнятості Рафаеля побудована набагато сильніше, Рафаель виконує свою роботу краще. У Гіла, здається, ніколи не буває кар’єрних злетів, Рафаель іноді домагається пробитися на висоти суспільства. З клієнтами Гіл себе веде незграбно, неввічливо і трохи дивно, Рафаель попри будь-який стан справ, намагається бути якомога професійнішим. Гіл і Рафаель закінчували курси анонімних алкоголіків. Гіл постійно жаліється на своє життя і не уявляє способів як можна розбагатіти, у цьому плані Рафаель щільно приховує свої методи заробітку, можливо, він працює на декількох роботах. Гіл — суцільний невдаха, Рафаель як може насолоджується життям. Для Гіла втрата роботи, як смерть, одного разу він намагався повіситись на різдвяній ялинці. Рафаель сприймає втрати, як факт. Гіл іноді показує свої «закопані» вміння — насправді Гіл може добре працювати, просто не хоче. Гіл презентував свою «піраміду фінансів», проте на його прикладі ніхто не заробив. По характеру Рафаель і Гіл зовсім різні люди, антиподи песиміста і оптиміста.

Коронні фрази[ред. | ред. код]

Рафаель славиться великою кількістю (як для інших більше відомих персонажів) виразів і фраз:

  • «Ха-ха, люблю свою роботу!» — це він каже, коли бачить, що через нього хтось постраждав, у найпершому випадку, коли він казав цю фразу, жертвою став Мілгаус.
  • «Гей, чувак!»
  • «Гей, ти!»
  • «Усьо поняв»
  • «Або береш, або на вихід» — коли працює продавцем у магазині.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Вік надано приблизний а не точний
  2. Рафаель славиться великою кількістю (коронних виразів і фраз
  3. Рафаель і Продавець коміксів є двома найсаркастичнішими персонажами серіалу