Рашкевич Юрій Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Рашкевич Юрій Михайлович
Rawkevu4.jpg
Народився 24 вересня 1955(1955-09-24) (66 років)
м. Івано-Франківськ
Країна Україна Україна
Національність українець
Діяльність інформатик
Alma mater Львівський політехнічний інститут
Заклад Національний університет «Львівська політехніка»
Звання Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків
Ступінь Доктор технічних наук, професор
Науковий керівник Заступник міністра освіти і науки України
rashkev@lp.edu.ua

Рашкевич Юрій Михайлович (нар. 24 вересня 1955)  - проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету "Львівська політехніка" (до 2017 року), доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри інформаційних технологій видавничої справи (ІТВС). 31 травня 2017 року призначений заступником Міністра освіти і науки України[1] (на посаді до вересня 2019 року). З 2019 року - член Національного агентства кваліфікацій[2]

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 24 вересня 1955 року у м. Івано-Франківську в родині учителя Михайла Васильовича та лікаря Оксани Іванівни.

Після закінчення із золотою медаллю у 1972 році Старосамбірської середньої школи на Львівщині вступив на факультет автоматики Львівського політехнічного інституту.
Навчався за спеціальністю «Автоматизовані системи управління». Після закінчення інституту з відзнакою у 1977 році був залишений на роботі у рідному навчальному закладі.
Працював на посадах асистента, доцента та завідувача (з 1992 року) кафедри автоматизованих систем управління.
З 2007 р. — Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, з 2011 р. — завідувач кафедри інформаційних технологій видавничої справи (ІТВС).

У 1986 році захистив кандидатську дисертацію в Інституті кібернетики АН УРСР (м. Київ), а в 1997 році — докторську дисертацію в Науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури НАН України (м. Львів).

Державно-службова діяльність[ред. | ред. код]

З 31 травня 2017 року призначений заступником Міністра освіти і науки України[1].

Наукова робота[ред. | ред. код]

Напрям наукової діяльності Ю.М.Рашкевича — адаптивні технології перетворення структури мовних сигналів для завдань аналізу, перетворення, синтезу та передачі каналами зв’язку мовних повідомлень.
Він є автором понад 100 наукових праць, зокрема монографії та 12 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Під його керівництвом захищені 6 кандидатських дисертацій, ведеться підготовка аспірантів та докторантів.

Голова спеціалізованиї вченої ради із захисту докторських дисертацій за чотирма спеціальностями. Відповідальний редактор Вісника Національного університету «Львівська політехніка» «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», член редакційної колегії ряду інших наукових часописів.

З 1991 року Рашкевич Ю.М. є проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Львівської Політехніки. За його безпосередньою участю університет перетворився в регіональний центр міжнародного освітянського та науково-технічного співробітництва.

Підписані Угоди про міжнародне співробітництво з понад 50 університетами Європи, в рамках яких щороку понад 200 викладачів та студентів відвідують закордонні навчальні заклади, така ж кількість іноземних гостей відвідує Львівську політехніку, проводяться спільні науково-технічні конференції, виконуються міжнародні проекти, здійснюється співпраця в культурній сфері, збільшується число іноземних студентів.

Рашкевич Ю.М. координував низку крупних міжнародних освітянських проектів за програмами TEMPUS, USAID, CIDA з обсягом фінансування понад 1 млн. доларів кожен.

Після приєднання України до Болонського процесу Рашкевич Ю.М. керував двома міжнародними проектами за програмою TEMPUS, тематика яких була присвячена впровадженню Європейської кредитно-трансферної системи та модернізації управління університетом в процесі входження українських навчальних закладів в Європейський освітянський простір.

Рашкевич Ю.М. активно займається впровадженням новітніх інформаційних технологій в навчальний процес, є автором монографії на цю тему та очолював два польсько-японсько-українські проекти з питань трансферу інформаційних технологій в Україну.

За час роботи на посаді проректора Рашкевич Ю.М. неодноразово проходив стажування та перебував з робочими візитами в провідних університетах Австрії, Англії, Німеччини, Швеції, Польщі, США, Канади, Тайваню та інших країн.

Наукові праці[ред. | ред. код]

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Сайт МОНУ, 31.05.2017. Архів оригіналу за 03.06.2017. Процитовано 02.06.2017. 
  2. Рашкевич Юрій Михайлович. nqa.gov.ua (укр.). Архів оригіналу за 24 червня 2021. Процитовано 24 червня 2021. 

Посилання[ред. | ред. код]