Революційний прапор ОУН

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прапор ОУНР
Прапор ОУНР
Пропорції 2,5:6[1]
Кольори
червоний
чорний

Революці́йний пра́пор ОУН (Прапор ОУНР, Бандерівський прапор) — прапор Організації українських націоналістів (революційної). У часи незалежної України червоно-чорні прапори використовує низка націоналістичних організацій і партій, серед яких Конгрес українських націоналістів і Правий сектор (колишня УНА-УНСО).

Історія[ред.ред. код]

Прапор ОУН

Організація українських націоналістів революційна утворилася 1940 року внаслідок розколу ОУН. Революційне крило ОУН, яке називали також ОУН(б), бо його очолював Степан Бандера, прагнуло виробити власну символіку, щоб відрізнятися від ОУН(м) Андрія Мельника, яка використовувала оунівський блакитний прапор і герб із золотим тризубом з мечем.

ОУН(р) затвердила свою офіційну червоно-чорну емблему, а на ІІ-му Великому Зборі ОУНР у квітні 1941-го постановила, щоб відмовитися від тризуба з мечем, а вживати тільки «загальнонаціональний Тризуб Володимира Великого у формі, введеній Центральною Радою» і «свойого окремого організаційного прапору чорної і червоної краски. Уклад і обов'язуючі пропорції будуть ухвалені окремою комісією»[2]. Однак через початок німецько-радянської війни ця комісія так і не зібралася[3].

Тлумачення символіки[ред.ред. код]

Прапор складається з двох кольорів — червоного та чорного. Чорний колір символізує українську землю, а червоний — кров, пролиту за Україну[1].

Використання[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]