Ревуцький Аврам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ревуцький Аврам
Народився 12 лютого 1889(1889-02-12) або 1889[1][2][3]
Сміла
Помер 1946[1][2][3]
Йонкерс, Вестчестер, штат Нью-Йорк, США
Громадянство
(підданство)
Flag of Russia.svg Російська імперія
Діяльність політик, письменник
Alma mater Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Знання мов Їдиш
Партія Поалей-Ціон

Авра́м Самі́йлович Реву́цький (Abraham Revusky, 18891946), єврейський журналіст і український політичний діяч.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в Смілі, в швидкому часі по народженню його родина переїхала в британську підмандатну Палестину. Навчався в школі у Реховоті, згоді сім'я повернулася в Російську імперію. Вчився в гімназії Аккермана (Білгорода-Дністровського). Студіював у Одесі й Відні, писав єврейською (їдиш) і російською, пізніше англійською мовами. 1916 року закінчив фізико-математичний факультет Новоросійського університету в Одесі. Працював у редакції газети «Одесский Листок». Належав до єврейської соціал-демократичної партії лівого напряму Поалей-Ціон.

За Центральної Ради був товаришем міністра єврейських справ — з грудня 1917, у 1919 р. став міністром єврейських справ УНР. Займав посаду міністра по єврейським питанням з 26 грудня 1918 по 9 квітня 1919 після відставки Лацького.

На Трудовому конгресі 22-28 січня 1919 у Києві від єврейських партій брали участь Мойсей Рафес і Ревуцький. Рафес висловився за радянську владу; Ревуцький зазначив, що обов'язком соціалістичних партій в Україні є стати на шлях історичних завдань пролетаріату, орієнтуючись не на переможця моменту — більшовиків і не на незворотне минуле — єдину Росію Керенського, а на неминуче відродження українського народу.

Після упадку української державности переїхав до Палестини. Внаслідок гострої критики британських мандатних влад 1922 р. був висланий, спочатку оселився в Берлині, а 1924 р. переїхав до США, де співробітничав у єврейських часописах.

Автор спогадів «У важкі дні на Вкраїні. Нотатки єврейського міністра»* та ін.

Помер в місті Йонкерс.

Примітки[ред. | ред. код]

* — אין די שווערע טעג אויף אוקראינע — Ін ді швере теґ ойф Украіне, Берлін, 1924. Є англійський переклад — Wrenching times in Ukraine: memoir of a Jewish minister / by Abraham Revusky; translation by Sam Revusky and Moishe Kantorowitz. — St. John's, NFLD. : Yksuver Pub., 1998. Includes bibliographical references. ISBN 0-9681751-1-2.

Посилання[ред. | ред. код]

  • а б CONOR
  • а б Faceted Application of Subject Terminology
  • а б LIBRIS