Регіон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Регіон
Зображення
Досліджується в країнознавство, регіонознавство[d] і регіонознавство[d]
CMNS: Регіон у Вікісховищі

Регіо́н (лат. regio — царина, царство) — в давнину земля, край, князівство тощо, сьогодні — велика територіальна одиниця. У фізичній географії — узагальнена назва одиниць фізико-географічного районування будь-якого таксономічного рангу, в історіографії — історико-географічний регіон, в економії відповідником є економічний район. Виділяють також географічну теорію регіонального розвитку.

Походження слова[ред. | ред. код]

Слово походить від лат. regio, що означає країна, область.

Історично, Region — назва міста, заснованого греками в південній Італії і відомого як італ. Regio за часів Римської імперії. Зараз він називається Реджо-ді-Калабрія.

Характеристика[ред. | ред. код]

Регіон — велика індивідуальна територіальна одиниця (наприклад, природна, економічна, політична тощо), дещо відмінна від чинного політичного або адміністративного поділу. Також під регіоном іноді розуміють певну територію, що відрізняється від інших територій за низкою ознак і що володіє деякою цілісністю, взаємозв'язаністю складових її елементів. Регіональний — що належить до якої-небудь певної території (району, області, країни, групи країн).

Багато країн використовують його як термін для позначення територіальних ділень держави (наприклад, Франція).

Стосовно України термін найчастіше використовується для позначення територій з кількох адміністративних областей: Південний регіон, Східний регіон, Західний регіон.

За країною[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • В. Нагребельний. Регіон // Політична енциклопедія / редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови). — К. : Парламентське видавництво, 2011. — С. 628. — ISBN 978-966-611-818-2.
  • Основи регіонології: навчально-методичний посібник / Степан Злупко; за загальною редакцією доктора економічних наук, професора О. В. Стефанишин. — Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2011. — 234 с.