Регіональний офіс водних ресурсів у Рівненській області

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Регіональний офіс водних ресурсів у Рівненській області[ред. | ред. код]

Регіональний офіс водних ресурсів у Рівненській області (РОВР у Рівненській області) — бюджетна неприбуткова організація, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів — Державного агентства водних ресурсів України.

Регіональний офіс водних ресурсів у Рівненській області
(РОВР у Рівненській області)
Загальна інформація
Країна Україна
Керівне відомство Державне агентство водних ресурсів України
Штаб-квартира 33013, Україна, м. Рівне, вул. Кавказька, 7
Начальник офісу Ванкевич Анатолій Юрійович
Офіційний сайт: rivnevodres.rv.ua

Основні завдання[ред. | ред. код]

Забезпечення реалізації державної політики у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів, розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель у межах Рівненської області. Спрямування та координація діяльності організації, що належать до сфери управління Держводагентства, з питань управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів, розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель у межах Рівненської області.

Підвідомчі організації[ред. | ред. код]

Регіональний офіс водних ресурсів у Рівненській області здійснює управління, координацію та контроль за фінансово-господарською діяльністю з питань реалізації державної політики у сфері розвитку водного господарства, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів і гідротехнічної меліорації земель таких організацій:

  • Рівненське міжрайонне управління водного господарства;
  • Дубенське міжрайонне управління водного господарства;
  • Зарічненське управління водного господарства;
  • Сарненське управління водного господарства.

Історія створення організації[ред. | ред. код]

Регіональний офіс водних ресурсів у Рівненській області (Рівненське обласне управління водних ресурсів) розпочало свою діяльність у серпні 1947 року як відділ іригації і меліорації Ровенського обласного управління сільського господарства, який у червні 1953 року був перейменований в управління водного господарства Ровенського обласного управління водного господарства. У вересні 1954 року рішенням виконкому Ровенської обласної Ради депутатів трудящих №1072 від 24 вересня 1954 року “Про організацію облуправління водного господарства при обласній Раді депутатів трудящих” організовано Ровенське обласне управління водного господарства при обласній Раді депутатів трудящих.

Згідно наказу Міністерства меліорації і водного господарства Української РСР №82 від 23 грудня 1965 року перейменовано в Ровенське обласне управління меліорації і водного господарства – облмеліоводгосп.

У 1988 році наказом Мінводгоспу УРСР від 11.07.1988 році №105 на базі будівельно-монтажного тресту “Поліссяводбуд” і Ровенського обласного управління меліорації і водного господарствастворено Ровенське проектно-будівельне-експлуатаційне об’єднання “Ровномеліоводгосп”.

У 1991 році об’єднання “Ровномеліоводгосп” ліквідовано, на його базі створено Ровенське обласне виробниче управління водних ресурсів і водного господарства ( наказ Держводгоспу УРСР №86 від 31.12.1991), яке в 1997 році перейменовано в Рівненське обласне управління меліорації і водного господарства ( наказ Держводгоспу України №120 від 30.12.1997 року). Згідно наказу Державного агентства водних ресурсів №48 від 06.05.2011 року Рівненське обласне управління меліорації і водного господарства перейменовано в Рівненське обласне управління водних ресурсів.

Історія розвитку меліорації на Рівненщині[ред. | ред. код]

Початок меліорації земель в нашій області покладено за часів царської Росії. Західною експедицією, під керівництвом генерал-лейтенанта І. Жилінського, було організовано будівництво магістральних каналів та розрідженої мілкої меліоративної мережі. Це будівництво здійснювалось вручну та без попередніх наукових досліджень. Канали, прокладені експедицією, ще й досі діють в Дубровицькому, Рокитнівському та Сарненському районах.

Проводились роботи по осушенню земель і за часів господарювання на нашій землі панської Польщі, причому на окремих ділянках осушення проводилось гончарним дренажем. Дані ділянки осушення функціонують і понині в Дубровицькому, Корецькому та інших районах Рівненщини.

У великих масштабах меліорація земель в області розгорнулась у повоєнні роки. Спочатку вона велась в основному вручну, з масовою участю колгоспників, робітників, службовців, причому по спрощеній документації, а то і без неї. В цей період розпочато будівництво великих осушувальних систем, таких як “Карпилька” в Рокитнівському, “Яринівка” в Сарненському, “Печалівка” в Костопільскому районах та інші. Такі будови були названі “народними”, поскільки в їх будівництві брали участь маси трудящих.

Вже в перше післявоєнне десятиріччя господарствам було передано 84 тис. га осушених сільськогосподарських угідь.

Свого апогею меліорація земель в Рівненській області досягла в середині 80-х років, коли щорічно вводилось в експлуатацію понад 16 тис. га осушених земель.

Здобутки меліораторів Рівненщини в проведенні широкомасштабних меліоративних робіт з осушення земель гончарним дренажем були визнані кращими в Україні, свідченням тому є спорудження в 1979 році пам’ятного знаку на одній з меліоративних систем в Березнівському районі.

На даний час в області меліоровано і знаходиться в зоні обслуговування управлінь меліоративних систем облводгоспу 390,4 тис. га осушених земель. Із загальної площі меліоративних систем гончарним дренажем осушено 271,1 тис. га. З двобічним регулюванням водно-повітряного режиму налічується 234,3 тис. га. Золотим фондом меліоративних земель є польдерні системи на площі 56,3 тис. га.