Регіони Франції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Регіони та департаменти Франції (назви французькою)

Регіон (фр. région) — адміністративно-територіальна одиниця верхнього рівня в Франції. Регіон є певною територією, що володіє власною культурною або соціальною ідентичністю. Країна розбита на 27 регіонів, 22 з них розташовані на континентальній «метропольній» території, 5 — на заморських територіях. Часто про острів Корсика говорять як про окремий регіон Корс, хоча формально це так звана територіальна община. У свою чергу регіони діляться на дрібніші департаменти.

Роль[ред.ред. код]

Франція є унітарною державою, регіони не можуть затверджувати власні законодавчі і регулюючі норми. Регіони отримують від уряду долю національних податків і володіють значними бюджетом, який витрачають на різні потреби. Час від часу ставиться питання про надання регіонам деякої законодавчої автономії, але ці пропозиції завжди піддаються жорсткій критиці. Також пропонувалося скасувати ради департаментів (Генеральні ради) і передати їх функції регіональним радам, зберігши департаменти як адміністративну одиницю нижчого рівня, проте конкретних кроків зроблено не було.

Поточні події[ред.ред. код]

У березні 2004 року французький уряд представив неоднозначний план з передачі регіонам управління деякими категоріями персоналу, не пов'язаного з освітніми установами. Критики цього плану вказують на те, що регіони не володіють достатніми для цього фінансовими ресурсами і подібні заходи підсилять регіональну нерівність. Сучасне регіональне ділення, що з'явилося в результаті адміністративного облаштування території в 1950-х роках і раніших проектів, досі є предметом протиріч. Наприклад, в департаменті Атлантична Луара громадська думка підтримує ідею про перехід в регіон Бретань. Часто оспорюється розділення Нормандії на Верхню і Нижню. Існують також деякі інші етнографічні і культурні неточності, що виникли при визначенні регіональних кордонів.

1. Ельзас
2. Аквітанія
3. Овернь
4. Нижня Нормандія
5. Бургундія
6. Бретань
7. Центр-Долина Луари
8. Шампань-Арденни
9. Корсика
10. Франш-Конте
11. Верхня Нормандія
12. Іль-де-Франс
13. Лангедок-Руссільйон
14. Лімузен
15. Лотарингія
16. Південь-Піренеї
17. Нор-Па-де-Кале
18. Пеї-де-ла-Луар
19. Пікардія
20. Пуату-Шарант
21. Прованс-Альпи-Лазурний берег
22. Рона-Альпи
23. Гваделупа1
24. Мартініка1
25. Майотта1
26. Французька Гвіана 1
27. Реюньйон 1

Нумеровані регіони Франції (без заморських територій)

Примітка: Цифрою 1 позначені Заморські департаменти Франції.

Література[ред.ред. код]

  • Ле Руа Ладюри Э. История регионов Франции. — М.: РОССПЭН, 2005. — С. 432. — ISBN 5-8243-0592-7


Географія Франції Це незавершена стаття з географії Франції.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.