Редунка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Редунка
Редунка звичайний
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)
Родина: Бикові (Bovidae)
Підродина: Редункові (Reduncinae)
Рід: Редунка (Redunca)
Hamilton Smith, 1827
Види

Redunca arundinum
Redunca fulvorufula
Redunca redunca

Посилання
Вікісховище: Redunca
Віківиди: Redunca
EOL: 42715
ITIS: 624991
NCBI: 59553
Fossilworks: 42853

Редунка (Redunca) — рід парнокопитних ссавців родини Бикові (Bovidae). Редунка поширений в Африці на південь від Сахари.

Опис[ред. | ред. код]

Розміри дрібні або середні. Довжина тіла 110—160 см, довжина хвоста 15-30 см, висота в холці 60-105 см. Маса 20-95 кг. Самці за величиною не відрізняються від самок або трохи більше. Статура легка. Спина майже пряма (крижі трохи вищі зашийка). Кінцівки високі тонкі. Голова невелика. На кінці морди є досить велика ділянка голої шкіри. Очі великі. Вуха середньої довжини, загострені. Під вухом знаходиться невелика, округла за формою, позбавлена волосся залозиста ділянка шкіри жовто- або чорно-сірого забарвлення. Хвіст на всьому протязі покритий довгим волоссям. Тільки самці володіють рогами; довжина їх 12-45 см. Від основи вони йдуть навскіс назад і вгору, а потім вигинаються вгору і трохи вперед. У поперечнику роги округлі; тільки верхня їхня третина не має поперечних виступів. В основі рогів є вузькі або широкі (до 5 см) м'ясисті складки, які з віком стають жорсткими. Середні копита вузькі, низькі і загострені (звичайний і великий редунка) або широкі і високі (гірський редунка). Бічні копита короткі і широкі. Копита і роги чорно-бурі або чорні.

Волосяний покрив низький, м'який. На шиї, грудях і череві волосся трохи довше, ніж на спині. Спинна сторона тіла буро-сіра або буро-охриста, черевна біло-сіра, жовто-біла або біла. Зап'ястних, передочних і міжпальцевих залоз немає. Пахових залоз одна або дві пари. Сосків 2 пари.

Череп із сильно виступаючими в сторони нижніми і задніми краями великих очних ямок. Мозкова коробка становить приблизно третину довжини лицьового відділу черепа. Міжщелепні кістки не стикаються з довгими і вузькими носовими. Етмоїдальні і надочноямкові отвори великі. Кісткові слухові барабани дуже великі.

Другий верхній корінний зуб невеликих розмірів або його немає зовсім.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Звичайний і великий редунка мешкають у відкритих трав'янистих або порослих чагарником місцях, іноді заболочених, на рівнинах і пагорбах або горах, але завжди поблизу води. Гірський редунка воліє трав'янисті з окремими кущами, кам'янисті або скельні схили пагорбів або гір; може довго обходитися без води. Активні в основному вранці і ввечері. Харчуються переважно трав'янистими рослинами. Тримаються поодинці, парами або невеликими групами, що зазвичай складаються з одного самця і кількох самок з молодими. Період спарювання не обмежений будь-яким порою року. Тривалість вагітності 6-7 місяців. Дитинчат в посліді один, рідко два. Статева зрілість настає в 1,5 року. Тривалість життя 8-10 років.

Види[ред. | ред. код]

Рід містить 3 види:

Примітки[ред. | ред. код]

  • Ronald M. Nowak: Mammals of the World. Johns Hopkins University Press, Baltimore 1999, ISBN 0801857899