Реймонд Курцвейл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Реймонд Курцвайл
Raymond Kurzweil
Реймонд Курцвайл у Стенфордському університеті, 2006 рік.
Реймонд Курцвайл у Стенфордському університеті, 2006 рік.
Народився 12 лютого 1948(1948-02-12) (74 роки)
Квінз, Нью-Йорк, США
Місце проживання США
Країна США США
Діяльність винахідник, інформатик, підприємець, письменник, письменник наукової фантастики, науковець, футоролог, artificial intelligence researcher, філософ
Alma mater Массачусетський технологічний інститут і Martin Van Buren High Schoold
Галузь Футурологія, програмування, Оптичне розпізнавання символів, Синтез мови і розпізнавання мови
Заклад Google
Членство Американська академія мистецтв і наук і Association for Computing Machinery
Відомий завдяки: американський винахідник і футуролог
Нагороди
Особ. сторінка kurzweilai.net

CMNS: Реймонд Курцвейл у Вікісховищі

Реймонд Курцвайл (англ. Raymond Kurzweil ([ˈkɜrzwl]); нар. 12 лютого 1948, Нью-Йорк, США) — відомий американський винахідник і футуролог. Як винахідник він створив численні системи для розпізнавання мовлення. Як футуролог він відомий науковими технологічними прогнозами, що передбачають появу штучного інтелекту і засобів радикального продовження життя людей. Згідно з Курцвайлом, у майбутньому людство досягне майже необмеженого матеріального достатку, а люди можуть стати безсмертними. Він також дав наукове обґрунтування технологічної сингулярності — феноменально швидкого науково-технічного прогресу, заснованого на потужному штучному інтелекті (що переважає людський) і кіборгізації людей.

Біографія[ред. | ред. код]

Курцвейл виріс в районі Нью-Йорка Квінз. Його батьки — нерелігійні євреї, які втекли з Австрії напередодні Другої світової війни. В юнацтві Курцвейл захоплювався науковою фантастикою. Вже в 15 років він написав комп'ютерну програму для обробки статистичних даних. У 1970 році отримав ступінь бакалавра з інформатики та літератури в Массачусетському технологічному інституті. У 1974 році заснував власну компанію, яка створювала системи для розпізнавання мови. Продукти цієї та інших компаній Курцвейла були дуже успішними, і він заробив статки на їх продажу.

В 1990 році Курцвейл опублікував свою першу книгу з футурології «Епоха мислячих машин». В 1998 році за нею пішла книга «Епоха духовних машин». Книга «Сингулярність поруч» була опублікована в 2005 році. Також був випущений документальний фільм Курцвейла «Сингулярність вже близька: справжня історія про майбутнє», який був присвячений неминучому наступу технологічної сингулярності.

В 2009 році була випущена книга Курцвейла і доктора медицини Террі Гроссмана (англ. Terry Grossman) «Transcend: nine steps to living well forever». Книга визнана світовим бестселером. Публіка гаряче прийняла її[1]. Видання з світовим ім'ям, такі як Forbes, CNBC та інші, позитивно відгукнулися про книгу.

У 2009 році з'явилися повідомлення про створення Університету сингулярності[2], який буде очолений Курцвейлом. Співзасновниками університету виступають NASA і Google. Навчальний заклад готуватиме фахівців для вирішення глобальних проблем, з якими вже стикається або може зіткнутися людство.

З грудня 2012 року Курцвейл займає посаду технічного директора в царині машинного навчання і обробки природної мови в компанії Google[3][4].

Основні передбачення[ред. | ред. код]

  • У 2010-ті роки спеціальні пристрої будуть проектувати зображення прямо в людські очі, створюючи ефект віртуальної реальності (окуляри з ефектом 3D). Мобільні телефони, вбудовані в одяг, стануть посилати звук прямо у вухо (Bluetooth). «Віртуальні асистенти» допомагатимуть людям у багатьох повсякденних справах. Зокрема, вони зможуть робити миттєвий переклад іноземної мови. Маленькі комп'ютери, пов'язані з інтернетом, будуть все тісніше інтегруватися в повсякденне життя.
  • На думку Курцвейла, вже в 2014 році потужність суперкомп'ютера зрівняється з потужністю людського мозку. Комп'ютери перестануть існувати, як окремі об'єкти — вони візьмуть нетрадиційну форму і будуть вбудовані в одяг і повсякденні предмети. Віртуальна реальність залучатиме не тільки зір і слух, а усі органи чуття.
  • До 2020 року персональні комп'ютери досягнуть обчислювальної потужності людського мозку. В 2020-х роках в медичних цілях почнуть використовувати наномашини. Зокрема, нанороботи зможуть доставляти харчування до клітин людини і видаляти їх відходи. Вони також дадуть змогу детального сканування мозку людини, що дозволить зрозуміти деталі його роботи. До кінця десятиліття в промисловості стануть широко використовуватися нанотехнології, що призведе до значного здешевлення виробництва всіх продуктів. До 2029 року комп'ютер зможе пройти Тест Тюрінга, доводячи наявність у нього розуму в людському розумінні слова. Це буде досягнуто шляхом комп'ютерної симуляції мозку людини.
  • У 2030-ті роки наномашини вставлятимуться прямо в мозок і здійснюватимуть довільне введення і виведення сигналів з клітин мозку. Це призведе до віртуальної реальності «повного занурення», яке не буде потребувати якогось додаткового обладнання.
  • У 2040-ті роки людське тіло зможе приймати будь-яку форму, утворену великим числом нанороботів. Внутрішні органи будуть замінені кібернетичними пристроями набагато кращої якості.
  • Курцвейл пророкує наступ технологічної сингулярності в 2045 році. В цей час вся Земля почне перетворюватися на один гігантський комп'ютер, і поступово цей процес може поширитися на весь Всесвіт. Природа сингулярності така, що більш конкретні прогнози на період після 2045 року зробити важко.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Рейтинг книги «Transcend» на Amazon.com. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 12 травня 2013. 
  2. Google і NASA створюють Університет сингулярності. Архів оригіналу за 8 травня 2013. Процитовано 12 травня 2013. 
  3. Google Hires Famed Futurist Ray Kurzweil. Архів оригіналу за 26 липня 2018. Процитовано 23 жовтня 2020. 
  4. Ray Kurzweil Joins Google In Full-Time Engineering Director Role; Will Focus On Machine Learning, Language Processing. Архів оригіналу за 19 квітня 2013. Процитовано 12 травня 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]