Реклама на транспорті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Реклама на транспорті Архівовано 9 серпня 2020 у Wayback Machine.[1] — різновид зовнішньої реклами. Суть реклами на транспорті полягає в розміщенні зовні або всередині транспортного засобу інформації, що має спонукати пасажирів, перехожих до певних висновків та / або дій (купівля товару, замовлення послуги, дзвінок за оголошенням щодо вакансій тощо).

Переваги реклами на транспорті у порівнянні зі стандартними рекламними носіями:

Динаміка — Ваша реклама постійно перебуває в русі, по суті, сама їде до потенційного клієнта.

Вибірковість — Ви самі визначаєте маршрут експонування, враховуючи цілі рекламної кампанії.

Масовість — кількість людей, які побачили Вашу рекламу, в рази перевищує кількість переглядів реклами на стаціонарному носії.

Позитивність — на відміну від телевізійної та радіореклами не викликає роздратування у потенційних клієнтів.

Креативність — автомобіль — це нестандартна площина, наприклад, 3х6. Авто — це площина, що дає дизайнерам можливість втілити найяскравіші креативні ідеї, використовуючи всі геометричні нюанси рекламоносія.

Існує декілька типів реклами на транспорті:

 • Реклама на громадському транспорті (унікальні рекламні зображення на трамваях, тролейбусах, автобусах, маршрутках).
 • Реклама на корпоративному транспорті (легкові авто, вантажівки, буси, фури, фургони, цистерни, вантажні холодильники).
 • Реклама на власному авто.

Реклама на громадському транспорті[ред. | ред. код]

Реклама на громадському транспорті. Проект РВК «Ріара»

Розміщення реклами на бортах громадському транспорту має головну перевагу — це мобільність та, відповідно, можливість охоплення широкого кола потенційних клієнтів.

Динамічне рекламне зображення привертає більше уваги майбутніх покупців товарів та послуг, ніж зображення, розміщене стаціонарно. Крім цього, грамотно розпланована адресна програма дозволяє за допомогою невеликої кількості транспортних засобів ефективно провести рекламну компанію, охопивши при цьому більшість районів та магістралей.

Реклама на трамваях[ред. | ред. код]

Особливий вид транспортної реклами, яку розміщають на бортах трамваю. Вигідно замовляти таку рекламу в містах, де курсує цей громадський транспорт (Київ, Львів, Дніпро, Харків, Кривий Ріг). Трамвай, оформлений унікальним рекламним зображенням, стане візитною карткою Вашого бізнесу.

Реклама на трамваї у Львові. Проект РА "АртПром"
Реклама на трамваї у Львові. Проект РА "АртПром"

Переваги реклами на трамваях[2]:

 • Динамічність — глобальне охоплення цільової аудиторії.
 • Унікальність — трамвай, обклеєний рекламою, як оригінальна візитка Вашої компанії.
 • Велика площа транспорту — хороша видимість реклами для всіх учасників дорожнього руху + нагода втілити креативні дизайнерські ідеї.
 • Орієнтація на туристів — у великих містах трамвай є особливим транспортним засобом. Він цікавий туристам для прогулянок. Чудова можливість привабити потенційних клієнтів.

Реклама на тролейбусах[ред. | ред. код]

Ексклюзивні рекламні зображення, розташовані на бортах електротранспорту, який є найбільш поширеним у містах України.

Реклама на тролейбусі. Проект РА "АртПром"
Реклама на тролейбусі. Проект РА "АртПром"

Переваги реклами на тролейбусах:

 • Постійний рух — тролейбуси працюють приблизно з 6.30 до 10.30. Отже, Ваша реклама регулярно буде в полі зору.
 • Широке охоплення цільової аудиторії — тролейбусна гілка покриває всі важливі райони міста, завдяки чому можна реалізувати дієву рекламну кампанію.
 • Повільний рух транспорту — допомагає пасажирам, пішоходам, водіям уважно переглянути рекламне повідомлення.
 • Великі розміри тролейбуса — ефективне розташування необхідної інформації (назва компанії, контакти, логотипи, слогани тощо).

Реклама на маршрутних таксі[ред. | ред. код]

Реклама на маршрутці. Проект РА "АртПром"
Реклама на маршрутці. Проект РА "АртПром"

Рекламні повідомлення, які поширюють на бортах міських, приміських маршруток. Маршрути транспорту покривають центральну частину населеного пункту, а також спальні райони, звідки щодня на роботу, навчання їдуть сотні, тисячі місцевих і приїжджих. Отже, це гарантує високий рівень видимості Вашого рекламного повідомлення. Крім того, маршрутні таксі дуже динамічні, що сприяє реалізації успішної рекламної кампанії.

Реклама на задніх вікнах[ред. | ред. код]

Особливий підвид зовнішньої реклами, яку розташовують на задніх вікнах маршруток та габаритних автобусів. Ця реклама розрахована переважно на водіїв інших транспортних засобів, оскільки під час руху транспорту їм найкраще видно повідомлення, яким оформлене заднє скло маршрутного таксі. Крім того, реклама добре проглядається іншими учасниками дорожнього руху (пішоходами, пасажирами, які стоять на зупинці в очікуванні свого транспорту).

Реклама на задніх вікнах у Львові. Проект РА "АртПром"
Реклама на задніх вікнах у Львові. Проект РА "АртПром"

Переваги реклами на задніх вікнах[3]:

 • Рухливість транспорту.
 • Унікальна візитівка Вашої компанії.
 • Оперативне привернення уваги водіїв.
 • Великі розміри заднього вікна для реалізації цікавої та ефективної реклами.
 • Нагода вибрати оптимальні маршрути транспорту, по яких буде постійно рухатися Ваша реклама.

Реклама на корпоративному транспорті[ред. | ред. код]

Реклама на корпоративному транспорті. Проект РВК «Ріара»

Реклама на автомобілях привертає увагу потенційних клієнтів на зовнішній території за максимально короткий період. Брендування машин збільшує довіру до фірми та підвищує авторитет в очах клієнтів. Стильно оформлений фірмовий транспорт запам'ятовується та дозволяє формувати позитивний образ фірми, продукції. Реклама на корпоративному транспорті — це можливість виділитися серед конкурентів.

Одна з основних переваг реклами на корпоративному транспорті — відсутність орендної плати.

Реклама на власному авто/оформлення авто[ред. | ред. код]

Розміщення реклами на власному авто має всі переваги реклами на корпоративному авто: відсутність плати за оренду, відсутність потреби в дозволі на розміщення реклами.

Технології, що використовуються для виробництва рекламного продукту, дозволяють також здійснювати оформлення авто, додаючи останньому ексклюзивність.

Друкована продукція, яка призначена для демонстрації реклами на транспортних засобах, обов'язково ламінується. Ламінація — це стабільність кольору зображення на весь період реклами.

Переваги брендування автомобілів[ред. | ред. код]

Брендування авто – новий вид реклами на транспорті, який поєднує у собі безліч переваг:

 • Рейтинг і популярність. Вашу рекламу будуть часто бачити жителі міста, що зробить назву вашого бренду впізнаваним.
 • Динамічність. Мобільна реклама охоплює більший потік потенційних клієнтів, ніж статична вивіска або білборд.
 • Одноразовий платіж. За обклеювання авто ви платите всього один раз, при цьому реклама буде працювати саме стільки, скільки буде їздити машина.
 • Будь-які варіації дизайну. Хочете невелику наклейку на двері машини? Або брендувати увесь автомобіль повністю? Наші дизайнери розроблять макет будь-якої складності індивідуально під вашу рекламу.
 • Захист кузова. Наклейка на авто вбереже машину від подряпин і корозії.
 • Брендування будь-якого автомобіля. Для обклеювання підходять як легкові, так і вантажні машини. Рекомендуємо для реклами обирати автотранспорт, який багато пересувається по місту: таксі, вантажні та пасажирські перевезення, міський громадський транспорт, корпоративні автомобілі та інший спецтранспорт.[4]

Література[ред. | ред. код]

 1. Реклама на транспорті - Найкраща реклама для Вашого бізнесу. Riara (uk-UA). Архів оригіналу за 25 квітня 2016. Процитовано 11 серпня 2019. 
 2. Переваги реклами на трамваях - Зовнішня реклама Львів: виготовлення та розміщення. Зовнішня реклама Львів: виготовлення та розміщення (uk-UA). 5 червня 2018. Процитовано 4 жовтня 2018. 
 3. Чому варто замовляти рекламу на задньому склі маршруток - Зовнішня реклама Львів: виготовлення та розміщення. Зовнішня реклама Львів: виготовлення та розміщення (uk-UA). 20 вересня 2018. Архів оригіналу за 28 жовтня 2018. Процитовано 4 жовтня 2018. 
 4. Переваги брендування автомобілів. https://promoexpress.com.ua/ (Uk). 18.08.2020. Архів оригіналу за 25 вересня 2020. Процитовано 18.08.2020. 

4. Реклама на маршрутках. Що варто знати про рекламу на маршрутках?