Релігія в Бутані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Приблизно 75 % населення Бутану практикує тибетський буддизм[1], переважно шкіл Друкпа Каг'ю або Ньїнгма. Обидва ці напрями відносяться до буддизму махаяни. Близько 25 % населення країни сповідує індуїзм[1]. Християни, а саме католики і протестанти, і нерелігійні групи становлять менше 1 % від загального числа.

Буддизм

[ред. | ред. код]
Докладніше: Буддизм у Бутані

Етнічні нгалопи, нащадки тибетських іммігрантів, складають більшість населення західної та центральної частини країни і в основному сповідують школу Друкпа Каг'ю, слідуючи лінії передачі від Пеми Карпо і Шабдрунг Нгванг Намґ'яла. Школа Ньїнгма поширеніша в східному і центральному Бутані, її представляє в першу чергу Пема Лінгпа.

Етнічні шарчоп, можливі нащадки первісного населення Бутану, живуть на сході. Деякі шарчоп практикують буддизм, об'єднаний з елементами традиції бон, у той час як інші практикують анімізм та індуїзм.

Уряд підтримує монастирі обох традицій буддизму — і Друкпа Каг'ю, і Ньїнгма. Королівський рід Бутану практикує поєднання цих двох течій, і багато жителів країни вірять в концепцію «Кан'їн-Шунгдрел», що означає «Каг'ю і Ньїнгма одне і те ж». Глибоко шанується Падмасамбхава.

Індуїзм

[ред. | ред. код]
Докладніше: Індуїзм у Бутані

Індуси, що живуть в основному на півдні Бутану, сповідують шайвізм, вайшнавізм, шактизм, ґанеша та інші течії. Індуїстські храми існують в Тхімпху і в південних районах країни.

Докладніше: Бон у Бутані

Бон, анімістична і шаманістська система вірувань, обертається навколо культу природи і передувала буддизму. Хоча жерці релігії бон часто беруть участь в буддійських святах і навіть включають в них ритуали своєї традиції, проте дуже мало мешканців повністю дотримуються цієї релігійної системи. Бон найпоширеніший в східному Бутані.

Християнство

[ред. | ред. код]

Християни присутні на всій території Бутану, але в дуже малому числі. Християнські родини і окремі віруючі проводять свої обряди удома. Християнських місіонерів в країні немає.

Іслам

[ред. | ред. код]
Докладніше: Іслам у Бутані

Мусульмани мають дуже маленьку чисельність в Бутані.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Национальні парламенти світу: енцикл. довід. / А. Х. Саїдов. — М. : Волтерс Клувер, 2005. — С. 253.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Конституція Бутану
  • Religious Organizations Act of Bhutan 2007[недоступне посилання з квітня 2019]
  • Pastor sentenced to 3 yrs in prison. Bhutan News Service online. Bhutan News Service. 12 грудня 2010. Архів оригіналу за 16 липня 2013. Процитовано 21 серпня 2011.
  • Chhoedey Lhentshog Lists Those Who Can Vote – Religious personalities above politics. Kuensel online. 17 жовтня 2010. Архів оригіналу за 14 липня 2013. Процитовано 21 серпня 2011.