Релігія в Німеччині

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Найпопулярніші конфесії в Німеччині, під час перепису 2011 року.
Синій: протестанти
Зелений: католики
Червоний: нерелігійні
Темніші відтінки означають абсолютну більшість від 50 до 75%, а найтемніші - більше 75%.

Релігія в Німеччині (нім. Religionen in Deutschland) — сукупність релігійних переконань, свобода на сповідування яких закріплена для громадян Німеччини в Конституції ФРН.

Християнство[ред. | ред. код]

Німеччина була обернена в християнство за часів франків. Хрестителем Німеччини вважається святий Боніфацій, який був єпископом Майнца і обернув в християнство значну частину сучасної Німеччини (зазнав мученицької смерті від язичників в 754 році). На початку XVI століття в Німеччині і Швейцарії розпочалася реформація церкви, в основі якої лежали вчення Ульріха Цвінглі (Ulrich Zwingli) і Мартіна Лютера (Martin Luther). В результаті реформації і релігійних воєн, які супроводжували її (головною з яких була Тридцятилітня війна 1618-1648 рр.), Німеччина розділилася на католицькі і протестантські (лютеранські) регіони. Головним принципом, закріпленому в Вестфальскому мирному договорі 1648 р. став принцип cujus regio, ejus religio, тобто піддані того чи іншого феодала були зобов'язані приймати його віру: католицьку або протестантську.

Більшість німців - християни, які становлять 64% населення країни.

Католицизм[ред. | ред. код]

Протестантизм[ред. | ред. код]

Православ'я[ред. | ред. код]

Інші[ред. | ред. код]

Іслам[ред. | ред. код]

Докладніше: Іслам в Німеччині

Юдаїзм[ред. | ред. код]

Нерелігійні[ред. | ред. код]

Близько 31% німецького населення - атеїсти (на території колишньої НДР атеїстів - до 70%). Однак дані про кількість атеїстів і віруючих в Німеччині суперечливі. Згідно з даними опитування Цукермана, в 2005 році атеїстами або агностиками назвали себе близько 45% населення країни. Опитування, проведене Dentsu, показало, що 25% населення вважають себе нерелігійними. Опитування проведене The Gallup Organization показало, що 57% німців вважають, що релігія не грає важливу роль в їхньому житті.

Атеїсти та агностики становлять більшість в регіонах, що до 1990 року були в складі НДР.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Цифри і факти про церковне життя в Євангелічній церкві Німеччини (англ.). 
  2. а б Religionen & Weltanschauungsgemeinschaften in Deutschland: Mitgliederzahlen – REMID – Religionswissenschaftlicher Medien- und Informationsdienst e.V. (de-DE). Процитовано 2019-09-17. 
  3. Mitgliederzahlen: Orthodoxe, Orientalische und Unierte Kirchen – REMID – Religionswissenschaftlicher Medien- und Informationsdienst e.V. (de-DE). Процитовано 2019-09-17. 
  4. Religionen & Weltanschauungsgemeinschaften in Deutschland: Mitgliederzahlen – REMID – Religionswissenschaftlicher Medien- und Informationsdienst e.V. (de-DE). Процитовано 2019-09-17.