Релігія у Болгарії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Більшість громадян Болгарії православні християни. За переписом 2001 року[1] вони становлять 82,6 % населення країни, 12,2 % громадян сповідує іслам, 43,8 тис. католиків, 42,3 тис. протестантів. 4 % населення - вірні інших релігій.

Релігія в Болгарії регулюється болгарською конституцією у Статті 13:

  • 1. Віросповідання є вільним.
  • 2. Релігійні установи відділені від держави.
  • 3. Традиційна релігія — східно-православна.

Православ'я[ред.ред. код]

Болгарська православна церква (болг. Българска православна църква) — автокефальна помісна православна церква, що займає дев'яте місце в диптиху автокефальних помісних церков. Управляється патріархом Болгарським, Священним синодом і Церковно-народним собором. Офіційний титул предстоятеля церкви: Святіший Патріарх Болгарський, Митрополит Софійський.

Іслам[ред.ред. код]

Іслам є найбільшою релігійною меншістю в Болгарії. Його сповідує турецька меншина, мусульманські болгари (помаки) й більшість циган.

Католицизм[ред.ред. код]

Сьогодні основна частина католиків Болгарії мешкає в Пловдівській області, навколо Раковського, а також у деяких селах на півночі Болгарії. Серед католиків багато іноземців.

Протестантизм[ред.ред. код]

Протестантизм в його різних формах розпочався у 19-му столітті через місіонерів, в основному зі Сполучених Штатів. Сьогодні це швидко зростаюча сповідь, у складі подвоїлася в період з 1991 по 2001 рік.

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://www.nsi.bg/Census/Religion.htm


Релігія Це незавершена стаття про релігію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Flag of Bulgaria.svg Це незавершена стаття про Болгарію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.