Ремеделло (культура)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Наконечники культури Ремеделло

Культура Ремеделло — археологічна культура епохи енеоліту, що існувала на території Італії в III тисячолітті до Р. Х. в Паданській долині. Пов'язана походженням з Вучедольською культурою. Є схожість з північнішими культурами — Альтхайм і Пфін.

Назва походить від знахідок у комуні Ремеделло, де було виявлено некрополь з похованнями в основному мідної доби, проте деякі могили можна віднести до пізнішого часу — бронзової і навіть залізної доби.[1]

Характерним для даної культури було виробництво предметів з кременю (кинджали, списи, наконечники стріл) виключно гарної обробки, а також з шліфованого каменю і сплаву міді з миш'яком (псевдобронзи) і срібла (зброя, шпильки, пекторалі, браслети). Декоративні елементи багатьох виробів, можливо, мають східне походження. Як правило, всі зазначені предмети були знайдені в складі похоронного спорядження в індивідуальних похованнях. Технологія металообробки культури Ремеделло пізніше поширилася далі, на узбережжі Каталонії-Руссильона і до Артенакської культури.

Мідні кинджали культури Ремеделло були престижними об'єктами свого часу. Вони часто зображуються на пам'ятниках сусіднх регіонів, зокрема, в наскельних гравюрах долини Валькамоніка.

Поховання мідної доби представлені трупопокладенням з головою, оберненою на північний захід.[2]

Чоловічий набір було представлено стрілами, кам'яними кинджалами і полірованими кам'яними сокирами, серед могил мало сокир і кинджалів або прикрас з міді[2]

У жіночих похованнях зустрічається керамічний посуд або (в окремих випадках) прикраси. Могили дітей містяться прості набори з кременю[2]

Хронологія[ред. | ред. код]

ДеМарініс виділяє кілька етапів у розвитку культури[3]:

  • Remedello I — 3400-2900 до Р. Х. — мідні кинджали, пов'язані з культурами на північ від Альп (особливо Альтхайм, Пфін).
  • Remedello II — 2900–2400 до Р. Х.- трикутні кинджали, кераміка з метоповим орнаментом, що нагадує орнамент фонбуісської культури в Лангедоці (Fontbouisse Culture, 2800-2200BC).
  • Remedello III — 2400–2150 до Р. Х. — стадія дзвоноподібних кубків.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. "Cultura di Remedello" su MSN Encarta. Архів оригіналу за 13 березня 2005. Процитовано 6 жовтня 2009. 
  2. а б в "Sepolcreto di Remedello Sotto (Bs)" su Musei Civici di Romagna. Архів оригіналу за 10 березня 2012. Процитовано 6 жовтня 2009. 
  3. Atti della XXXI riunione scientifica IIPP "La Valle d’Aosta nel quadro della preistoria e protostoria dell’arco alpino centro-occidentale" su "Istituto Italiano di Preistoria e Protostoria". Архів оригіналу за 24 вересня 2015. Процитовано 6 жовтня 2009. 

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]