Рем Красільніков

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рем Красільніков
Рем
Рем Красільніков.jpg
Народився 1927
Союз Радянських Соціалістичних Республік
Помер 2003(2003)
Сполучені Штати Америки
Громадянство СРСР СРСР
Національність Росіяни
Діяльність офіцер
Військове звання генерал-майор

Генерал-майор Рем Красільніков (рос. Рем Сергеевич Красильников, (1927—2003)) був офіцером контрозвідки Комітету державної безпеки (КДБ) Радянського Союзу .

Красільніков народився в сім'ї старшого розвідника.[1][2] Його ім'я взято з російської фрази Revolutsia mirovaya ( 'Революция мировая «' '-» Світова революція " Його дружину звали Нінель (Ленін пишеться назад).

У 1980-х роках він був начальником Першого (американського) відділу в Другому головному управлінні КДБ, який поклав на нього відповідальність за розслідування та зрив діяльності Центрального розвідувального управління в Москві. До цього він очолював Другий відділ ДКР, який був націлений на розвідувальні операції Великобританії.

Закінчив Московський державний інститут міжнародних відносин. У 1949 році після закінчення МДІМВ, Рем Сергійович почав службу в органах державної безпеки СРСР, де пройшов шлях від помічника оперуповноваженого до начальника 1-го відділу 2-го Головного управління КДБ СРСР. За своє довге життя він встиг попрацювати як на лініях протидії розвідувально-підривної діяльності розвідок Великобританії і США, так і в різних підрозділах ПДУ КДБ СРСР, де вирішував завдання розвідувального характеру. Працював у Комітеті державної безпеки СРСР з 1949 по 1992 рік.

У 1979-92 роках очолював перший відділ Другого голоіного управління КДБ СРСР (контррозвідка). Автор книг про протистояння ЦРУ і КДБ, в тому числі «Привиди з вулиці Чайковського». В останні роки Красільніков викладав в Академії ФСБ. Помер 16 березня 2003 року на 77 році життя.

Примітки[ред. | ред. код]

  • Milt Bearden and James Risen, «The Main Enemy: The inside story of the CIA's final showdown with the KGB», Ballantine, 2003, ISBN 0-345-47250-0
  1. Шаблон:Цитувати новини
  2. {{цитувати новини | title = Рем Красильников, Російський Бейн з ЦРУ, помер у 76 | автор = Джеймс Різен | url = https: //www.nytimes.com/2003/03/24/world/rem-krassilnikov-russian-bane-of-cia-dies-at-76.html | робота = [[The New York Times] ] | дата = 24 березня 2003}}