Рендюк Теофіл Георгійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Теофіл Георгійович Рендюк
Rendyuk.JPG
Народився 7 липня 1955(1955-07-07) (64 роки)
СРСР с. Цурень, Глибоцький район, Чернівецька область, Українська РСР, СРСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Місце проживання Київ
Діяльність дипломат, історик, журналіст. Доктор історичних наук
Alma mater Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Батько Георгій Ілліч (19232006)
Мати Рендюк Стефанія Георгійовна (19281997)
Родичі брати: Іван, Віорел (19601993), Віктор, а також сестри: Марія, Єлена[джерело?].
У шлюбі з Рендюк Євдокія Іванівна (26 червня 1956 р.)[джерело?].
Діти донька Інна 1980 р.н. та син Олександр 1991 р.н.[джерело?]

Теофіл ́ Георг ́ійович Рендюк ́ (*7 липня 1955, с. Цурень, Глибоцький район, Чернівецька область, Українська РСР, СРСР, Україна) — дипломат, історик, письменник, журналіст та професійний перекладач. Надзвичайний і Повноважний Посланник України. Академік Академії Міжнародного союзу козацтва. Доктор історичних наук. Директор Інституту добросусідства. Автор понад 700 книг, наукових досліджень та науково-популярних статей, рецензій, інтерв'ю й перекладів, виданих українською, румунською, угорською, болгарською, польською, французькою, англійською та російською мовами. Генерал. Повірений у справах України в Республіці Молдова (2000—2001 роки). Повірений у справах України в Румунії (2005—2006 роки, 2008 рік, 2016 рік). Він також є автором художнього двомовного роману «Чарівна усмішка»/ «Surâs fermecător». Член Національної Спілки журналістів України. Член Українсько-Румунської комісії з історії, археології, етнології та фольклористики при Президії Національної Академії наук України. Член Наукового Товариства історії дипломатії та міжнародних відносин. Член Української Асоціації зовнішньої політики. Член редколегії журналу "Зовніщні справи".

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 7 липня 1955 р., у четвер, о 5-й вранці, на Івана Купала, у с. Цурень Глибоцького району Чернівецької області.

Батько Георгій Ілліч (*1923—†2006 рр.) та мати Стефанія Георгійовна (*1928—†1997 рр.) Має братів: Івана (1951—2018, Віорела (*1960—†1993 рр.) та Віктора, а також сестер: Марію та Єлену.

Після навчання в Цуренській (19621966 рр.), Острицькій (19661968 рр.), Радгоспівській (19681970 рр.) та закінчення середньої школи № 10 у м. Чернівці, 1972 р. вступив на історичний факультет Чернівецького державного університету.

Короткий період вчителював у с. Багринівка Глибоцького району Чернівецької області, де викладав історію, суспільствознавство та французьку мову. 3 1 лютого 1978 р. перейшов на наукову роботу — став науковим співробітником Інституту історії Академії наук УРСР, а згодом — Інституту соціальних і економічних проблем зарубіжних країн АН УРСР.

На певний час наукова робота була перервана військовою службою офіцером в лавах Радянської Армії: був командиром взводу, командиром батареї, начальником розвідки дивізіону…

У 1991 р. Т. Г. Рендюк у Москві захистив кандидатську дисертацію з румунської проблематики.

З 1990 р. — на державній службі: спеціаліст 1 категорії відділу з питань національностей, науки, вищих і середніх спеціальних закладів Чернівецького облвиконкому; консультант відділу у справах національностей та міжнародних зв'язків Чернівецької обласної державної адміністрації.

З жовтня 1992 р. Теофіл Рендюк працює в системі Міністерства закордонних справ України. Він належить до першої хвилі українських дипломатів, які заснували та розпочали роботу Посольства України в Румунії: був Першим консулом та Першим секретарем з питань внутрішньої політики, преси, культури, освіти та національних меншин, брав безпосередню участь у трирічному переговорному процесі та підписанні Договору про відносини добросусідства і співробітництва між Україною та Румунією (2 червня 1997 р., м. Констанца, Румунія), сприяння його ратифікації Парламентом Румунії (7 липня 1997 р.) та Верховною Радою України (17 липня 1997 р.) та організації обміну ратифікаційними грамотами (22 жовтня 1997 р., м. Київ).

За участю Т. Г. Рендюка розпочалася нова форма регіонального співробітництва Української держави — тристороння співпраця Україна-Республіка Молдова-Румунія, початком якої стали тристоронні зустрічі президентів трьох країн у м. Ізмаїл (3-4 липня 1997 р.) та у м. Кишинів (22-23 жовтня 1998 р.). Він же був учасником перших 10-ти раундів українсько-румунських переговорів (19981999 рр.) з прикордонних питань та делімітації континентального шельфу і виключних економічних зон України та Румунії у Чорному морі, а також двох перших засідань Змішаної міжурядової Українсько-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин.

Після завершення своєї дипломатичної місії в Бухаресті, Т. Г. Рендюк, починаючи з серпня 1997 р. по січень 2000 р., працював в МЗС України, де обіймав низку посад: Першого секретаря та Радника Управління Європи та Америки МЗС; Радника, Начальника сектору «Румунія-Республіка Молдова» III-го Територіального управління. У період з січня 2000 р. по серпень 2003 р. працював Радником та Радником по посаді Радника-посланника Посольства України в Республіці Молдова, виконував обов'язки Тимчасового повіреного у справах України в Республіці Молдова. За цей час надав сприяння ратифікації Парламентом Республіки Молдова Договору про державний кордон між Україною та Республікою Молдова (14 липня 2001 р.) та започаткуванню процесу демаркації цього кордону. Цікаво відзначити, що перший прикордонний стовп було встановлено 29 січня 2003 р. саме на кордоні між Чернівецькою областю України (с. Мамалига Новоселицького району) та тодішнім Єдинецьким повітом РМ, у тому числі за сприяння Т. Г. Рендюка.

10 листопада 2003 р. був призначений Начальником відділу з питань української діаспори, національних меншин та віросповідань Управління культурно-гууманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України.

У серпні 2005 р. Т. Г. Рендюк стає Начальником відділу з питань національних меншин та віросповідань Департаменту культурного та гуманітарного співробітництва МЗС України. З 4 листопада 2005 р. по 25 січня 2006 р. та з 14 квітня по 27 травня 2008 р. був Повіреним у справах України в Румунії. З 26 січня 2006 р. до 31 травня 2009 р. працював Радником-посланником Посольства України в Румунії. На цих посадах лише за період 2005—2009 рр. забезпечив здійснення понад 15-ти офіційних та робочих зустрічей президентів, міністрів закордонних справ, оборони, внутрішніх справ, культури, охорони навколишнього середовища та інших офіційних осіб України та Румунії. 30-31 жовтня 2007 р. брав безпосередню участь у реалізації офіційного візиту Президента України до Румунії, а 3-4 квітня 2008 р. сприяв участі української офіційної делегації найвищого рівня у роботі Бухарестського саміту НАТО, на якому було схвалено актуальне до цього часу рішення щодо перспектив вступу України до Північноатлантичного альянсу.

З червня 2009 року по вересень 2012 року працював у центральному апараті МЗС України на посаді Заступника Директора Департаменту-Начальника відділу національних меншин та віросповідань Департаменту зв'язків із закордонним українством та культурно-гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України.

8 лютого 2012 року в Дипломатичній академії України при МЗС України захистив докторську дисертацію з українсько-румунської проблематики.

26 вересня 2012 року був призначений Радником-посланником Посольства України в Румунії.

15 березня 2016 року, Наказом Міністра закордонних справ України П. А. Клімкіна № 514-ос від 21 березня 2016 року, був призначений Тимчасовим повіреним у справах України в Румунії, посада, на якій працював до 10 листопада 2016 року, після чого повернувся до Міністерства закордонних справ України.

Одружений, має двох дітей.

Науковий та журналістський доробки, виступи на конференціях, телебаченні та радіо, а також на інших заходах[ред. | ред. код]

Теофіл Рендюк є автором понад 500 монографій, наукових i науково-популярних робіт, статей, інтерв'ю та перекладів, опублікованих в українських та зарубіжних виданнях, у тому числі, в Україні, Росії, Республіці Молдова, Румунії та Угорщині. Свою першу статтю надрукував у газеті «Зориле Буковиней» («Зоря Буковини») 7 січня 1969 р., будучи учнем 7-го класу Радгоспівської восьмирічної школи Глибоцького району Чернівецької області. Відтоді підготовка та опублікування статей в періодичних виданнях районного, обласного, республіканського та всесоюзного рівня стало його улюбленою справою. Починаючи з 1969 року, опублікував понад 150 газетних статей.

На сьогодні його наукові, науково-популярні роботи, інтерв'ю та статті в мас-медійних засобах інформації України та зарубіжних країн читають з інтересом, зокрема українська діаспора в Австралії, Австрії, Азербайджані, Аргентині, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Бразилії, Великій Британії, Вірменії, Голландії, Греції, Естонії, Іспанії, Італії, Казахстані, Канаді, Киргистані, Латвії, Литві, Македонії, Молдові, Німеччині, Польщі, Португалії, Росії, Румунії, Сербії, Словаччині, Словенії, США, Таджикистані, Туреччині, Туркменістані, Угорщині, Узбекистані, Франції, Хорватії, Чехії, Чорногорії, Швеції, Фінляндії та, навіть, у КНР та Японії.

Є активним учасником, співорганізатором та відповідальним за проведення понад 100 міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових і політологічних конференцій.

Проте найвагомішими роботами стали ті, що були опубліковані під час роботи в Інституті історії та в Інституті соціальних і економічних проблем зарубіжних країн Академії наук Української РСР, оприлюдненні у контексті підготовки та захисту кандидатської (Москва, 1991 р.) і докторської (Київ, 2012 р.) дисертацій та доведення до широкого кола читачів надбаних знань і здобутої документальної бази під час роботи у вітчизняних архівах та в різних наукових закладах зарубіжних країн, а саме:

 • Работы Южнославянской экспедиции. С. 490. В соавторстве с Г. Ф. Чеботаренком та А. З. Винниковым // Археологические открытия 1978 года. — Москва:1979. — 624 с.
 • Нариси з історії Північної Буковини. Іменний та географічний покажчики. С. 320—336 — Київ.: «Наукова думка». — 1980. — 338 с.
 • Формирование рабочего класса в Социалистической Республике Румынии // Зарубежный мир: социально-политические и экономические проблемы. — Київ: Наукова думка, 1984. — № 7. — 0,5 печатних листів.
 • Деятельность Союза коммунистической молодежи Румынии по привлечению молодежи к решении задач социально-экономического развития страны // Роль союзов молодежи в общественной жизни стран социалистического содружества. — Москва: Высшая Школа при Центральном Комитете ВЛКСМ (ВКШ при ЦК ВЛКСМ), 1985. — 0,5 п.л.
 • Основные тенденции формирования молодого поколения рабочего класса // Тенденции социального развития в европейских социалистических странах. — Киев: Наукова думка, 1985. — 1,2 п.л., в соавторстве.
 • То же. — Будапешт, 1986. — 1,2 п.л. // На венгерском языке, в соавторстве.
 • У традиціях румунської молоді // Знания та праця. — Київ, 1986. — № 7. — 0,2 др. арк.
 • Молодежь Социалистической Республики Румынии на стройках социализма // Вестник КМО СССР. — 1987. — № 10. — 0,6 п.л., в соавторстве.
 • Некоторые аспекты трудового воспитания молодежи в Социалистической Республике Румынии // Союзы молодежи социалистических стран в 80-е годи. — М.: ВКШ при ЦК ВЛКСМ, 1988. — 0,6 п.л.
 • Актуальные вопросы организации научно-технического творчества молодежи в европейских странах-членах СЭВ// Зарубежный мир: социально-политические и экономические проблемы. — Киев: Наукова думка, 1988. — № 4. — 0,7 п.л.
 • Молодежная политика Румынии (1965—1989 гг.). Автореферат кандидатской диссертации. — Москва. — 1991. — 19 с.
 • Інтерв'ю Чернівецькому обласному телебаченню про становище українців Румунії, м. Чернівці, 20 січня 1992 року.
 • Виступ перед учасниками II-го Фестивалю української пісні і танцю українців Румунії. Місто Тульча, 22 червня 1992 року.
 • Виступ на I-му Фестивалі колядок та зимових обрядів українців Румунії, м. Мармарош-Сигіт, 13 січня 1993 року.
 • Expunere la Conferinţa internaţională, organizată de Fundaţia «F.Ebert», cu tematica privind extinderea Uniunii Europene, m.Bucureşti, 14 aprilie 1993.
 • Interviu redacţiei în limba română «Всесвітньої служби Українського Радіо» privind pregătirea pentru semnare al Acordului de cooperare dintre Ministerul culturii al Ucrainei şi Ministerul culturii al României pentru anii 1994—1997.
 • Interviu ziarului «Plai românesc» privind pregătirea pentru semnare al Acordului de cooperare dintre Ministerul culturii al Ucrainei şi Ministerul culturii al României pentru anii 1994—1997.
 • Виступ на II-му Фестивалі колядок та зимових обрядів українців Румунії, м. Мармарош-Сигіт, 13 січня 1994 року.
 • Інтерв'ю українській редакції «Всесвітньої служби Радіо Румунії» з нагоди участі у ІІ-му Фестивалі колядок та зимових обрядів українців Румунії, м. Мармарош-Сигіт, 13 січня 1994 року.
 • Виступ на III-му Фестивалі колядок та зимових обрядів українців Румунії, м. Мармарош-Сигіт, 13 січня 1995 року.
 • Інтерв'ю українській редакції «Всесвітньої служби Радіо Румунії» з нагоди участі у ІІІ-му Фестивалі колядок та зимових обрядів українців Румунії, м. Мармарош-Сигіт, 13 січня 1995 року.
 • Interviu ziarului «Graiul Maramureşului» cu prilejul participării la cel de-al III-lea Festival al colindelor şi obiceiurilor de iarnă ale ucrainenilor din România, m.Sighetu Marmaţiei, 13 ianuarie 1995.
 • Виступ на ІV-му Фестивалі колядок та зимових обрядів українців Румунії, м. Мармарош-Сигіт, 13 січня 1996 року.
 • Інтерв'ю українській редакції «Всесвітньої служби Радіо Румунії» з нагоди участі у ІV-му Фестивалі колядок та зимових обрядів українців Румунії, м. Мармарош-Сигіт, 13 січня 1996 року.
 • Interviu ziarului «Graiul Maramureşului» cu prilejul participării la cel de-al IV-lea Festival al colindelor şi obiceiurilor de iarnă ale ucrainenilor din România, m.Sighetu Marmaţiei, 13 ianuarie 1996.
 • Виступ на V-му Фестивалі колядок та зимових обрядів українців Румунії, м. Мармарош-Сигіт, 13 січня 1997 року.
 • Інтерв'ю українській редакції «Всесвітньої служби Радіо Румунії» з нагоди участі у V-му Фестивалі колядок та зимових обрядів українців Румунії, м. Мармарош-Сигіт, 13 січня 1997 року.
 • Interviu ziarului «Graiul Maramureşului» cu prilejul participării la cel de-al V-lea Festival al colindelor şi obiceiurilor de iarnă ale ucrainenilor din România, m.Sighetu Marmaţiei, 13 ianuarie 1997.
 • Виступ перед активом, педагогами і представниками української громади повіту Мармарош-Сигіту в контексті підготовки до відновлення діяльності першого та єдиного в Румунії Українського ліцею ім. Т. Г. Шевченка. Село Руськова, повіт Мармарош, Румунія, 28 вересня 1997 року.
 • Полікультурність як застава демократичного розвитку суспільства: досвід України. Тези доповіді на Міжнародній конференції «Полікультурна освіта як спосіб менеджменту та різноманіття та консолідації суспільства»// «Educaţie multiculturală». — Chişinău: Vector, 2005. — P. 98-99.
 • Виступ перед учасниками VII-го Фестивалю української пісні і танцю українців Румунії. Село Руськова, повіт Мармарош, Румунія, 22 січня 2006 року.
 • Шлях Румунії до Європейського Союзу: досвід, проблеми, перспективи // Політика і час. — 2007. — № 2. — С. 32-36.
 • Українсько-румунське співробітництво: євроінтеграційний аспект // Науковий вісник Чернівецького університету. Випуск 325—326. Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини. — Чернівці: Рута. — 2007. — С. 118—125.
 • Вітальне слово та виступ на Міжнародному симпозіумі «Іван Франко. 150-річчя від дня народження», м. Бухарест, 8 грудня 2006 р. // Ювілейний симпозіум Іван Франко. 150 років від дня народження. Двомовний збірник українською та румунською мовами. — Бухарест, 2008. — С. 8-10 та 78-80.
 • До 300-річчя українсько-шведського союзу 1708 року // Журнал Союзу українців Румунії «Наш голос». — Жовтень 2008 р. — С.8-12.
 • Серія статей під назвами «Гетьман України Іван Мазепа та Придунайські князівства», опублікованих у друкованому органі Союзу українців Румунії «Вільне слово» за травень-жовтень 2008 р., загальним обсягом у 55 с.
 • Гетьман України Пилип Орлик та його Конституція. (До 326-ї річниці від дня народження П.Орлика) // Щомісячник Союзу українців Румунії «Український вісник». — Жовтень 2008 р. — С.14-15.
 • Гетьман України Іван Мазепа — Молдова та Румунія. — Бухарест: «PRINTECH», 2008. — 273 с.
 • Hatmanul Ucrainei Ivan Mazepa: Moldova şi România. — Bucureşti: «PRINTECH», 2008. — 273 р.
 • Гетьман Іван Мазепа: Українсько-молдовсько-румунські шляхи. — Чернівці: «Букрек», 2009. — 288 с. (українською та румунською мовами).
 • Виступ в програмі «Культура» Українського Радіо на тему «375 років від народження та 300 років від смерті видатного гетьмана України І.Мазепи», м. Київ, 27 серпня 2009 року.
 • Інформаційно-політичні аспекти досвіду Румунії щодо засудження комуністичної ідеології // Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки і оборони. Науково-практичний журнал. — № 3 (6). — 2009. — С. 94-98.
 • Інформаційно-політичні аспекти досвіду Румунії щодо засудження комуністичної ідеології // Тези доповідей на III Міжвідомчому науково-практичному семінарі «Шляхи і механізми забезпечення інформаційно-психологічної безпеки держави і суспільства». 17 грудня 2009 р. — Київ, 2009. — С. 46-47.
 • Гетьман України Іван Мазепа: трагічний маловідомий молдовсько-румунський слід // Україна — Румунія — Молдова: історичні, політичні та культурні аспекти взаємин у контексті сучасних європейських процесів: збірник наукових праць / Буковинський політологічний центр. Під загальною редакцією А. М. Круглашова. — Чернівці: Букрек, 2009. — Т.3. — С. 37-62.
 • Primele contacte ale hatmanului Ucrainei, I. Mazepa, cu Moldova şi Ţara Românească şi evoluţia lor până în anul 1708 («Перші контакти гетьмана України І. Мазепи з Молдовою та Валахією та їх еволюція до 1708 року» // Romanoslavica. — XLIV, 2009. — P. 273—288. (Романославіка — це щорічний збірник наукових праць Бухарестського університету, в якому видаються роботи румунських та зарубіжних славістів. У 2009 р. вийшов 44-й випуск).
 • Emigraţia ucraineană în România interbelică («Українська еміграція у міжвоєнній Румунії») // Magazin istoric. — Aprilie 2009. — № 4 (505). — Р. 26-28.
 • Серія статей під назвами «Гетьман України Іван Мазепа — Молдова та Румунія», опублікованих у друкованому органі Союзу українців Румунії «Кур'єрул українян» («Український кур'єр») за січень 2008 р. — серпень 2009 р., загальним обсягом у 135 с.
 • Шляхами гетьмана України Івана Мазепи в Молдові та Румунії // Luceafărul. Fondator: Asociaţia naţional-culturală a moldovenilor din Ucraina. — № 51 (303), decembrie 2009 та серія статей під назвами «Мазепа», опублікованих у друкованому органі Всеукраїнської національно-культурної молдовської Асоціації «Лучаферул» за грудень 2009 р. — серпень 2010 р., загальним обсягом у 100 с.
 • Гетьман Іван Мазепа — відомий і невідомий… — К.: АДЕФ-Україна, 2010. — 480 с. (українською, англійською, польською, французькою та румунською мовами). Ця книга в електронному варіанті з відповідними кольоровими ілюстраціями представлена на сайті Міністерства закордонних справ України в рубриці «Зовнішні справи» («Посольська бібліотека») та є доступною для будь-якого читача — носія зазначених мов у будь-якій країні світу.
 • Виступ в рамках загальнонаціональної програми «Культура» Українського телебачення на тему «Гетьман І.Мазепа — молдовські та румунські шляхи», м. Київ, 15 вересня, з повторами 20 жовтня та 22 листопада 2010 року.
 • Українці Румунії: національно-культурне життя та взаємовідносини з владою. — Київ: Інститут історії України НАН України, 2010. — 150 с.
 • Національна політика королівської Румунії у міжвоєнний період та під час Другої світової війни // Міжнародні зв'язки України: наукові пошуки та знахідки. Міжнародний збірник наукових праць Інституту історії України Національної Академії наук України. Випуск 19. — Київ — 2010. — С. 137—154.
 • Євроатлантичний вектор зовнішньої політики Румунії // Політичні та соціологічні студії. Том IX. Тематичний випуск. Політичний регіоналізм і політична регіоналістика: емпіричні та теоретичні аспекти. — Чернівці: «Букрек». — 2010. — С. 305—318.
 • Національна політика Румунії у 20-60-х роках XX-го століття та її наслідки для автохтонних українців // Україна дипломатична. Науковий щорічник. Випуск ХІ. — Київ. — 2010. — С. 841—853.
 • Договір про відносини добросусідства та співробітництва між Україною і Румунією 1997 // Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 2. Предметно-тематична частина: Д-Й. — Київ. — 2010. — С. 47-49.
 • З наукових джерел. Євангеліє від Мазепи. Невідомі аспекти щодо Євангелія, виданого Іваном Мазепою у 1708 році арабською мовою у м. Алеппо (Сирія) // Україна козацька. Національна газета Українського реєстрованого козацтва, Всеукраїнської партії духовності і патріотизму та Центру релігієзнавчих досліджень Державного університету інформатики і штучного інтелекту (частина І). — № 10, травень 2010. — С. 4-5.
 • З наукових джерел. Євангеліє від Мазепи. Невідомі аспекти щодо Євангелія, виданого Іваном Мазепою у 1708 році арабською мовою у м. Алеппо (Сирія) // Україна козацька. Національна газета Українського реєстрованого козацтва, Всеукраїнської партії духовності і патріотизму та Центру релігієзнавчих досліджень Державного університету інформатики і штучного інтелекту (частина II). — № 11, травень-червень 2010. — С. 4-5.
 • Прикордонне та регіональне співробітництво між Україною й Румунією з питань національних меншин // Український історичний журнал. — № 1 (496). Січень-лютий 2011. — С. 123—136.
 • Вступ до Збірника виступів українських та румунських істориків на III Міжнародній конференції у м. Сату-Маре (Румунія). 30 червня — 1 липня 2009 р. // Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність. — Сату-Маре. — 2011. — С. 3-5.
 • Українська тематика у ЗМІ постсоціалістичної Румунії (1990—2007 рр.) / Т. Рендюк // Вісник Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Історичні науки. [Ред. кол.: В. С. Степанков. (Відп. ред. та інші). Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. — 2011. — Вип. 4. — С. 116—126.
 • Українська військова та політична еміграція в Румунії у міжвоєнний період: невідомі сторінки історії діаспори / Т. Рендюк // Україна дипломатична: Науковий щорічник. Випуск дванадцятий. Упорядники: Л. Губерський, П. Кривонос, Б. Гуменюк, А.Денісенко, В. Туркевич. — К.: 2011. — С. 936—954 (українською та англійською мовами).
 • Українсько-румунська співпраця з питань національних меншин: еволюція нормативно-правової бази // Міжнародні зв'язки України: наукові пошуки та знахідки. — Вип. 20: Міжнародний збірник наукових праць на пошану доктора історичних наук, професора Віднянського Степана Васильовича. — К.: Ін-т історії України НАН України, 2011. — С. 94-110.
 • Континентальний шельф // Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 3. Предметно-тематична частина: К-О. — 2011. — С. 78-79.
 • Консультативний висновок Міжнародного Суду // Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 3. Предметно-тематична частина: К-О. — 2011. — С. 79-80.
 • Мараморощина // Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 3. Предметно-тематична частина: К-О. — 2011. — С. 81-82.
 • Механізми українсько-румунського співробітництва у сфері забезпечення прав національних меншин у незалежній Україні // Україна-Європа-Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: історія, міжнародні відносини. Заснований 2008 р. — Випуск 6-7, м. Тернопіль. — 2011. — С. 201—209.
 • Українська діаспора в Румунії: роль і місце військової та політичної еміграції у період між двома світовими війнами // Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць / Гол. ред. В. М. Вашкевич. — К.: ВІР УАН, 2011. — Вип. 54. — С. 138—146.
 • Становище українців Північної Буковини у складі Великої Румунії впродовж 1918—1940 років // Краєзнавство. Науковий журнал. — 2011. — № 4. — С. 246—254.
 • Українці в Румунії та румуни в Україні: проблеми минулого та сучасне становище [монографія]. — К.: «Оріон-Принт», 2011. — 293 с.
 • Щодо досвіду Румунії із засудження комуністичної ідеології // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. — 2011. — № 11 (222). — С. 35-43.
 • Механізми українсько-румунського співробітництва у сфері забезпечення прав національних меншин // Науковий вісник Чернівецького університету. Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини. — 2012. Випуск 590—591. — С. 50-56.
 • Румунізація. Енциклопедія історії України. Т. 9 / Редакційна рада: Голова ради — В. М. Литвин. Члени ради: В. М. Геєць та інші. Редакційна колегія: Г. В. Боряк та інші. — К.: Наукова думка. — 2012. (Ел. варіант). — С. 248—250.
 • Україна та Румунія створили розгалужену систему механізмів співробітництва в культурно-гуманітарній сфері // «Вільне слово». Часопис Союзу українців Румунії, № 3-4, лютий 2013 р. — С.8-9.
 • Hatmanul Ucrainei Pylyp Orlyk / «Curierul ucrainean». Revistă a Uniunii Ucrainenilor din România. Serie nouă, № 245—245 / August 2013. — P. 10.
 • Ibid., № 247—248 / Septembrie 2013. — P. 9.
 • Ibid., № 249—250 / Octombrie 2013. — P. 12.
 • Ibid., № 251—252 / Noiembrie 2013. — P. 11.
 • Ibid., № 253—254 / Decembrie 2013. — P. 11.
 • Ibid., № 257—258 / Februarie 2014. — P. 9.
 • Ibid., № 269—270 / August 2014. — P. 13.
 • Гетьман України Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи. — Чернівці: «БУКРЕК», 2013. — 238 с. з ілюстраціями та додатками.
 • Hatmanul Ucrainei Pylyp Orlyk: căile moldo-române. — Cernăuţi: «BUKREK», 2013. — 231 pag. cu ilustraţii şi anexe.
 • Інтерв'ю для Радіо Київ-98 FM: Українська громада Румунії — минуле та сучасне становище.
 • «Гетьман України Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи» // «Вільне слово». Культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії. № 1-2. Січень 2014 р. — С. 8;
 • Теж саме, у № 3-4. Лютий 2014 р. — С. 8;
 • Теж саме, у № 7-8. Квітень 2014 р. — С. 8;
 • Теж саме, у № 9-10. Травень 2014 р. — С. 11;
 • Теж саме, у № 11-12. Червень 2014 р .– С. 10;
 • Теж саме, у № 13-14. Липень 2014 р. — С 8;
 • Теж саме, у № 15-16. Серпень 2014 р. — С. 9 ;
 • Теж саме, у № 17-18. Вересень 2014 р. — С. 10;
 • Теж саме, у № 19-20. Жовтень 2014 р. — С. 11;
 • Теж саме, у № 21-22. Листопад 2014 р. — С. 9;
 • Теж саме, у № 23-24. Грудень 2014 р. — С. 11;
 • Теж саме, у № 1-2. Січень 2015 р. — С. 12;
 • Теж саме, у № 3-4. Лютий 2015 р. — С. 12;
 • Теж саме, у № 5-6. Березень 2015 р. — С. 12;
 • Теж саме, у № 7-8. Квітень 2015 р.– С. 12;
 • Теж саме, у № 9-10. Травень 2015 р.– С. 12;
 • Теж саме, у № 15-16. Серпень 2015 р., с. 10;
 • Теж саме, у № 17-18. Вересень 2015 р. — С.11;
 • Теж саме, у № 19-20. Жовтень 2015 р. — С.11;
 • Теж саме, у № 23-24. Грудень 2015 р. — С.11;
 • Теж саме, у № 1-2. Січень 2016 р. — С.11;
 • Теж саме, у № 3-4. Лютий 2016 р. — С. 9;
 • Теж саме, у № 5-6. Березень 2016 р. — С. 11;
 • Теж саме, у № 7-8 Квітень 2016 р. — С. 11;
 • Теж саме, у № 9-10. Травень 2016 р. — С. 13;
 • Тарас Григорович Шевченко — геній Українського народу та символ Незалежної України. До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка // Місячник Союзу українців Румунії «Наш голос». — № 237. Березень 2014 р. — С. 10-11.
 • Alocuţiune despre situaţia din Ucraina şi problema ucraineană în contextul ocupării Crimeei de căte Federaţia Rusă în martie 2014 la dezbaterea cu tema «România între Crimeea şi Transnistria. Pepublica Moldova, încotro?», organizată de Fundaţia Universităţii Mării Negre şi ziarul «Adevărul». Bucureşti, Casa oamenilor de Ştiinţă, 27.03.2014.
 • Alocuţiune despre perspectivele europene, situaţia din Ucraina şi problema ucraineană în contextul ocupării Crimeei de căte Federaţia Rusă în martie 2014, la dezbaterea cu tema «Solidaritatea europeană — parteneriatul regional». Bucureşti, Palatul Parlamentului, 23.04.2014.
 • Alocuţiune despre posibilitatea şi necesitatea reaşezării relaţiilor dintre Ucraina şi România pe baze noi de prietenie şi bună vecinătate în contextul ocupării Crimeei de căte Federaţia Rusă în martie 2014 şi a susţinerii separatiştilor din Sud-Estul Ucrainei, la reuniunea Centrului Român de politică externă cu tema «Schimbarea la Kiev: nevoia unui reset în relaţia România — Ucraina». Bucureşti, Centrului Român de politică externă, 30.04.2014.
 • Alocuţiune despre perspectivele europene a Ucrainei, la masa rotundă cu tema «Parteneriatul Estic» între Summit-urile Uniunii Europene de la Vilnius (2013) şi Riga (2014)". Bucureşti, Şcoala Naţională de studii politice şi administrative. 28.05.2014.
 • Alocuţiune despre situaţia din Ucraina şi perspectivele ei europene, împreună cu Republica Moldova, la dezbaterea cu tema «Prezentul şi viitorul Pepublicii Moldova», organizată de Fundaţia Universităţii Mării Negre şi ziarul «Adevărul». Bucureşti, Casa oamenilor de Ştiinţă, 12.06.2014.
 • Alocuţiune despre relaţiile hatmanilor Ucrainei I.Mazepa şi Ph.Orlyk cu Moldova şi Muntenia, la Conferinţa internaţională cu tema «Rolul principatelor Muntenia şi Moldova în relaţiile polono-turce (sec. XV—XVIII)». Bucureşti, Institutul Diplomatic Român, 16.06.2014.
 • Виступ на тему «Конституційний процес в Україні: історія та сучасність» на урочистому заході з нагоди 18-ї річниці схвалення Конституції України, проведеного 27 червня 2014 року в Культурно-інформаційному центрі у складі Посольства України в Румунії. Презентація двомовної книги «Гетьман України Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи. — Чернівці: „БУКРЕК“, 2013. — 238 с. з ілюстраціями та додатками.», м. Бухарест, 27.06.2014 р.
 • Головні державні свята України: День Державного Прапора та День Незалежності // Матеріал для опублікування в друкованих органах Союзу українців Румунії «Наш голос», «Вільне слово», «Український вісник», «Кур'єрул українян» («Український кур'єр»), розміщення на сайті Посольства України в Румунії та підготовки передачі Українською редакцією Всесвітньої служби Радіо Румунія. 22 серпня 2014 року.
 • Lămuriri scrise privind protocolul încheiat la Minsk, pe 5 septembrie 2014 // Adevărul. 5 septembrie 2014. Citeste mai mult: adev.ro/nbmyfm
 • Виступ на заході, присвяченому солідарності українців Румунії та румунської громадськості з громадянами України О.Сенцовим та Н.Савченко, затриманих, відповідно, у травні та в червні 2014 року, російськими властями. Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії. 10 вересня 2014 року. Сайт Посольства України в Румунії, 11 вересня 2014 р.; TVR-1 Europolis, marţi, 21 octombrie 2014, orele 13.
 • Discurs în faţa participanţilor la Şcoala Internaţională de vară «GEOPOLITICA» — ediţia a VII-a 2014 «Conflicte îngheţate şi asimetrice: diplomaţie, drept internaţional, geopolitică, strategii de securitate». — Ploieşti, 16.09.2014.
 • Alocuţiune despre situaţia din Ucraina şi perspectivele ei europene, relaţiile ucraineano-române, la dezbaterea cu tema «Ucraina: al doilea conflict îngheţat la frontierele României?», organizată de Fundaţia Universităţii Mării Negre şi ziarul «Adevărul». Bucureşti, Casa oamenilor de Ştiinţă, 24.09.2014. http://fumn.eu/dezbatere-ucraina-al-doilea-conflict-inghetat-la-frontierele-romaniei/
 • C.Brâncoveanu şi I.Mazepa. Pagini inedite de istorie. Ediţie ilustrată, dedicată aniversării a 300 de ani de la martirizarea renumitului domnitor al Munteniei Constantin Brâncoveanu şi a 305 de ani de la trecerea în nefiinţă a ilustrului hatman al Ucrainei Ivan Mazepa". — Bucureşti. Editura «PROUniversitatea», 2014. — 387 p.
 • «К.Бринковяну та І.Мазепа: невідомі сторінки історії». Тримовний (українською, румунською та англійською) ілюстрований історично-документального нарис, присвячений 305-річниці від смерті видатного борця за незалежність України, гетьмана І.Мазепи, та 300-річчю від страти господаря Валахії К.Бринковяну.– Bucureşti. Editura «PROUniversitaria». — 2014. — 387 p.
 • Интервью румунському телевізійного каналу TVR-1 під час відвідування повіту Брашов (05.10.2014 р.), спільно з Послом України в Румунії Т.Бауером, Послом Республіки Молдова в Румунії Ю.Реніце і Послом Грузії  в Румунії І.Георгадзе, де взяв участь у конференції «Європейські горизонти — 2020» / Сайт Посольства України в Румунії, 06.10.2014 року.
 • Виступ на VI-й Міжнародній науковій конференціії українських та румунських істориків з назвою «Українсько-румунські відносини: історія та сучасність», яка відбулась 16-17.10.2014 р. у румунському м. Тешнад, повіт Сату Маре, в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Союзу ENP (Угорщина — Словаччина — Румунія — Україна) «Партнерство без кордонів». В рамках Конференції відбулася презентація тримовного (українською, румунською та англійською) ілюстрованого історично-документального нарису радника-посланника Посольства, доктора історичних наук Теофіла Рендюка «К.Бринковяну та І.Мазепа: невідомі сторінки історії», присвяченого 305-річниці від смерті видатного борця за незалежність України, гетьмана І.Мазепи, та 300-річчю від страти господаря Валахії К.Бринковяну. Bucureşti: Editura «PROUniversitaria», 2014. — 387 p., а також його двомовної книги (українською та румунською) «Гетьман України Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи». — Чернівці: «БУКРЕК», 2013. — 238 с. з ілюстраціями та додатками / Сайт Посольства України в Румунії, 21.10.2014 року.
 • Интервью Закарпатській ОДРТК, румунському телевізійного каналу TVR-1 та Сату-Марському каналу Радіо Румунія під час роботи VI-й Міжнародній науковій конференції українських та румунських істориків з назвою «Українсько-румунські відносини: історія та сучасність», яка відбулась 16-17.10.2014 р. у румунському м. Тешнад, повіт Сату Маре.
 • Виступ на літературному заході під назвою «Вечір української книги», присвячений 75-річчю українського письменника, поета, журналіста та перекладача, члена Спілки письменників України та голови її Чернівецької обласної організації В. Д. Колодія, який відбувся 23.10.2014 р. у приміщенні Культурно-інформаційного центру у складі Посольства України в Румунії / Сайт Посольства України в Румунії, Всесвітня служба Радіо Румунії, 24.10.2014 року.
 • Prezentarea cărţii trilingve (română, ucraineană şi engleză) «C.Brâncoveanu şi I.Mazepa. Pagini inedite de istorie. Ediţie ilustrată, dedicată aniversării a 300 de ani de la martirizarea renumitului domnitor al Munteniei Constantin Brâncoveanu şi a 305 de ani de la trecerea în nefiinţă a ilustrului hatman al Ucrainei Ivan Mazepa». — Bucureşti: Editura «PROUniversitaria», 2014. — 387 p. în cadrul acţiunii de la Institutul Cultural Român din 4 noiembrie 2014, dedicată Anului Brâncoveanu 2014.
 • Презентація тримовного (українською, румунською та англійською) ілюстрованого історично-документального нарису «К.Бринковяну та І.Мазепа: невідомі сторінки історії», присвяченого 305-річниці від смерті видатного борця за незалежність України, гетьмана І.Мазепи, та 300-річчю від страти господаря Валахії К.Бринковяну. Bucureşti. Editura «PROUniversitaria». — 2014. — 387 p. з ілюстраціями та додатками під час тематичного вечора, присвяченого І.Мазепі та організованого Бухарестською філією Союзу українців Румунії 11 листопада 2014 р. / Сайт Посольства України в Румунії, 12.11.2014 року.
 • Teofil Ţurenko. «Surâsul fermecător». Roman. Capitolele «Început nevinovat» şi «Strămoşii» // «Mantaua lui Gogol». — Revistă trimestrială de cultură, literatură şi artă, editată de Asociația Cultural-Creștină a Ucrainenilor din România «Taras Şevcenko», fondată de scriitorul Mihai Traista. Octombrie 2014 — martie 2015. Anul IV, nr.12-13. — P. 26-31.
 • Teofil Ţurenko. «Surâsul fermecător». Roman. Capitolele «Strămoşii» şi «Vecinul» // «Mantaua lui Gogol». — Revistă trimestrială de cultură, literatură şi artă, editată de Asociația Cultural-Creștină a Ucrainenilor din România «Taras Şevcenko», fondată de scriitorul Mihai Traista. Aprilie — iulie 2015. Anul IV, nr.14-15. — P. 47-58.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Невинний початок». Уривок з роману // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXIV-й рік видання. № 244, жовтень, 2014. — С. 24-25.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка». Уривок з роману. Продовження з № 244 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXIV-й рік видання. № 245, листопад, 2014. — С. 28-29.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Предки». Уривок з роману. Продовження з № 245 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXIV-й рік видання. № 246, грудень, 2014. — С. 32-33.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Предки». Уривок з роману. Продовження з № 246 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 247, січень, 2015. — С. 28-29.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Предки». Уривок з роману. Продовження з № 247 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 248, лютий, 2015. — С. 30-31.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Предки». Уривок з роману. Продовження з № 248 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 249, березень, 2015. — С. 30-31.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Сусід». Уривок з роману. Продовження з № 249 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 250, квітень, 2015. — С. 32-33.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Сусід». Уривок з роману. Продовження з № 250 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 251, травень, 2015. — С. 32-33.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Сусід». Уривок з роману. Продовження з № 251 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 252, червень, 2015. — С. 32-33.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Сусід». Уривок з роману. Продовження з № 252 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 253, липень, 2015. — С. 35-36.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Сусід». Уривок з роману. Продовження з № 253 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 254, серпень, 2015. — С. 24, 27.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Сусід». Уривок з роману. Продовження з № 254 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 255, вересень, 2015. — С. 28-29.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Сусід». Уривок з роману. Продовження з № 255 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 256, жовтень, 2015. — С. 30-31.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Односельчани». Уривок з роману. Продовження з № 256 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 257, листопад, 2015. — С. 34-35.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Односельчани». Уривок з роману. Продовження з № 257 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 258, грудень, 2015. — С. 38-39.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Односельчани». Уривок з роману. Продовження з № 258 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 260, лютий, 2016. — С. 38-39.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Односельчани». Уривок з роману. Продовження з № 260 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 262, квітень, 2016. — С. 30-31.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Односельчани». Уривок з роману. Продовження з № 262 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 265, липень, 2016. — С. 32-33.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Односельчани». Уривок з роману. Продовження з № 265 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 266—267, серпень-вересень, 2016. — С. 48-49.
 • Теофіл Цуренко. «Очарована усмішка. Односельчани». Уривок з роману. Продовження з № 266—267 // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 268, жовтень, 2016. — С. 34-35.
 • Teofil Rendiuc. Cuvânt întroductiv la cartea lui Ion Loic. «File din istoria satului Ţureni». Supliment. — Cernăuţi: Editura «Zelena Bucovina», — 2014. — Paginile 3-4.
 • Виступ на урочистому заході з нагоди 96-ї річниці від проголошення Незалежності Польщі (11.11.1918 р.), організованого Союзом поляків Румунії під керівництвом депутутата Палати депутатів Парламенту Румунії Гервазеном Лонгером за участі Префекта повіту Сучава та Голови Сучавської повітової ради 12.11.2014 р. в культурно-туристичному комплексі «Конакул Домнеск», м. Сучава.
 • Виступ перед українською громадою повіту Сучава та членами Сучавської повітової філії Союзу українців Румунії з нагоди завершення дипломатичної місії Генерального консула України в Сучаві Василя Дмитровича Боєчка та закриття Генерального консульства України в Сучаві як Голови ліквідаційної комісії з питань припинення діяльності ГКУ в Сучаві, м. Сучава, 13.11.2014 р.
 • Виступ перед українською громадою, керівництвом та членами Союзу українців Румунії з нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи України та вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні та героїв «Небесної сотні». 21.11.2014 р., Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії / Сайт Посольства України в Румунії, 22.11.2014 року.
 • Expunere pe tema «Situaţia din Ucraina în condiţiile anexării de către Rusia a Republicii Autonome Crimeea şi suportului de către Moscova a teroriştilor proruşi din părţile de est ale regiunilor Doneţk şi Lugansc», prezentată la Conferinţa studenţească «Geopolitica Europei de Est în contextul crizei din Ucraina», organizată de Grupul de Studii de Securitate a Facultăţii de Drept şi a Facultăţii de Politologie a Universităţii din Bucureşti pe data de 25 noiembrie 2014.
 • Виступ перед українськими та румунськими літераторами, керівництвом та членами Союзу українців Румунії з нагоди проведення в Культурно-інформаційному центрі у складі Посольства України в Румунії спільного літературного вечора українських та румунських поетів і письменників. Місто Бухарест, 12 грудня 2014 року.
 • Виступ перед українською громадою, керівництвом та членами Союзу українців Румунії з нагоди відзначення 65-річчя щомісячного часопису Союзу українців Румунії «Вільне слово». Місто Бухарест, 16 грудня 2014 року.
 • Інтерв'ю українському телеканалу «1+1» про 25-річчя від Революції в Румунії 1989 року / specreportazh-pro-antikorupciyne-divo-v-rumuniyi.html
 • Alocuţiune cu prilejul prezentării cărţii «C.Brâncoveanu şi I.Mazepa. Pagini inedite de istorie. Ediţie ilustrată, dedicată aniversării a 300 de ani de la martirizarea renumitului domnitor al Munteniei Constantin Brâncoveanu şi a 305 de ani de la trecerea în nefiinţă a ilustrului hatman al Ucrainei Ivan Mazepa». — Bucureşti: Editura «PROUniversitaria», 2014. — 387 p. cu anexe şi ilustraţii, în cadrul şedinţei Centrului de studii ruse şi sovietice de pe lângă Institutuli Național pentru studierea totalitarismului al Academiei Române. Bucureşti, 21 ianuarie 2015.
 • Виступ перед українською громадою, керівництвом та членами Союзу українців Румунії з нагоди відзначення Дня Соборності України та вшанування пам'яті жертв подій на Майдані в Києві від 22 січня 2014 року, перших двох героїв «Небесної сотні». 22.01.2015 р., Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії / Сайт Посольства України в Румунії, 23.01.2015 року.
 • Виступ перед українською громадою, керівництвом та членами Союзу українців Румунії з нагоди відзначення Дня вшанування пам'яті Героїв Крут, впаших під час битви під Крутами Чернигівської області 29 січня 1918 року. Бухарестська філія Союзу українців Румунії. / Сайт Посольства України в Румунії, 29.01.2015 року.
 • Виступ у залі ім. М.Грушевського Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича з нагоди відзначення 80-річчя академіка, почесного професора, доктора історичних наук Ю. І. Макара. Місто Чернівці, 04.02.2015 року. Під час заходу були вручені листи-поздоровлення — особистий, як від Радника-посланника Посольства України в Румунії, доктора історичних наук, а також від Посла України в Румунії Т.Бауера.
 • Comunicare privind rezultatele vizitei oficiale a domnului Pavlo Klimkin, Ministrul Afacerilor Externe al Ucrainei, în România în data de 16-17 februarie 2015, în cadrul dezbaterii cu tema «Puntea Moscova-Budapesta peste Ucraina şi România», desfăşurată de către Fundaţia Universitară a Mării Negre, ziarul «Adevărul» şi revista «Foreign Policy România» în data de 18 februarie 2015 la «Grand Hotel du Boulevard», Bucureşti.
 • Виступ перед українською громадою, керівництвом та членами Ясської філії Союзу українців Румунії, а також перед представниками німецької, єврейської, вірменської та липованської меншини Ясського повіту з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови. Місто Ясси, 21 лютого 2015 року.
 • Виступ перед українською громадою, керівництвом та членами Союзу українців Румунії, представниками німецької та угорської меншини м. Бухарест з нагоди відзначення 115-ї річниці від дня народження української оперної співачки О.Петрусенко (1900—1940 рр.), що було супроводжено концертом заслуженого артиста України І.Дерди, артистів Чернівецької обласної філармонії — сопрано С.Дерди та піаністки Є.Нестеренко-Перцової. Місто Бухарест, 25 лютого 2015 року.
 • Intervenţie privind situaţia din Ucraina în cadrul prezentării cărţii lui V.Rotaru «The Eastern Partnership. A turning point in EU-Russia relations?». Bucureşti, Asociaţia Centrului de Studii Est-Europene şi Asiatice. 12 martie 2015.
 • Interviu ziarului judeţean Sibiu «Tribuna» privind viziunea perspectivei de soluţionare a conflictului transnistrean. Municipiul Sibiu. 27 martie 2015.
 • Participare la Workshop-ul Internaţional «Analiza comparativă a dezvoltării pe cele două maluri ale Nistrului. Dialog Chişinău — Tiraspol». Municipiul Sibiu. 27-28 martie 2015.
 • Виступ з нагоди відзначення 25-річчя Союзу українців Румунії, проведення наукової конференції «Життя і творчість Т. Г. Шевченка. Історія Шевченкіани в Румунії» та переїзду Бухарестської філії СУР до нового приміщення у центрі Бухареста. м. Бухарест, 31 березня 2015 року.
 • Виступ під час зустрічі з керівництвом та активом Союзу українців Румунії. Посольство України в Румунії. 21 квітня 2015 року.
 • Виступи на відкритті та у дебатах з нагоди «Дня українського кіно» у Французькому інституті. м. Бухарест, 27 квітня 2015 року.
 • Comunicare privind situaţia din Ucraina, în cadrul dezbaterii desfăşurată de către Fundaţia Universitară a Mării Negre şi ziarul «Adevărul» în data de 29 aprilie 2015 la «Grand Hotel du Boulevard», Bucureşti.
 • Vizita de luare de cunoştinţă cu localitatea Potlogi, judeţul Dâmboviţa. Discuţii cu Primarul comunei Potlogi Catrina Nicolae şi cu preotul comunei.
 • Intervenţie privind situaţia din Ucraina în cadrul dezbaterilor cu tema «Marea Neagră — geopolitică şi strategie la începutul secolului XXI». Bucureşti, Muzeul Ţăranului Român, 21 mai 2015.
 • Виступ в Культурно-інформаційному центрі у складі Посольства України в Румунії з нагоди Дня пам'яті політичних репресій та 71-ї річниці депортації кримських татар. м. Бухарест, Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії, 21 травня 2015 року.
 • Участь в роботі Річного форуму «Креативні підходи для відносин ЄС-Східне партнерство», м. Бухарест, 29 травня 2015 року.
 • Виступи в рамках «Тижня українського кіно в Румунії». Бухарест, Кінозала Mузею румунського селянина, 10-14 червня 2015 року.
 • Участь в засіданні Університетської фундації Чорного моря у партнерстві з газетою «Адеверул» та журналом «Foreign Policy România» на тему «135 років від встановлення румунсько-американських дипломатичних відносин».
 • Невідомі аспекти щодо Євангелія, виданого гетьманом України Іваном Мазепою та господарем Валахії Константіном Бринковяну // У пошуках Істини. Збірник на пошану професора Володимира Антофійчука. / Редактор І. Набитович. — Дрогобич: По́світ, 2015. — с.292-298.
 • Виступ з нагоди відзначення Дня Конституції в Культурно-інформаційному центрі у складі Посольства України в Румунії та презентація двомовної книги (українською та румунською) «Гетьман України Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи». — Чернівці: «БУКРЕК», 2013. — 238 с. з ілюстраціями та додатками .Бухарест, 17 червня 2015 року.
 • Виступ на відкритті Недільної школи української музики в Румунії, м. Сучава, 4 липня 2015 р.
 • Виступ на Міжетнічному фестивалі «Співжиття-2015», м. Сучава, 5 липня 2015 р.
 • Виступ на урочистому заході, присвяченого 25-річчю від заснування журналу Союзу українців Румунії «Наш голос», м. Бухарест. 18 липня 2015 року.
 • Comunicare pe tema «Hatmanul Ucrainei Ivan Mazepa şi relaţiile sale politice, economice, diplomatice, culturale şi spirituale cu domnitorul Munteniei Constantin Brâncoveanu pe percursul anilor 1688—1709», prezentată la Simpozionul Internaţional «Constantin Brâncoveanu şi epoca sa», comuna Potlogi, judeţul Dâmboviţa, 16 august 2015.
 • Виступ під час урочистого заходу з нагоди Дня Державного Прапора України, проведеного з ініціативи Посольства України в Румунії, за участю керівництва та членів Союзу українців Румунії, громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території Румунії, представників румунської громадськості, працівників ЗМІ, співробітників Посольства та членів їх сімей. Посольство України в Румунії, 21 серпня 2015 року.
 • Виступ під час урочистого заходу з нагоди 24-ї річниці Незалежності України, проведеного з ініціативи Посольства України в Румунії, за участю керівництва та членів Союзу українців Румунії, громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території Румунії, представників румунської громадськості, працівників ЗМІ, співробітників Посольства та членів їх сімей. Посольство України в Румунії, 21 серпня 2015 року.
 • Виступ під час урочистого заходу з нагоди 24-ї річниці Незалежності України, проведеного з ініціативи Союзу українців Румунії, за участю Радника-посланника Посольства України в Румунії Т. Г. Рендюка та його дружини Є. І. Рендюк, представників регіональних філій СУР, румунської громадськості та працівників ЗМІ. Приміщення Бухарестської філії Союзу українців Румунії, 24 серпня 2015 року.
 • Interviuri pentru posturile de televiziune «TVR-1», DiGi-24, B-1 etc, Radio-Chişinău, alte posturi de radio, Mesagerul de Bistriţa-Năsăud, TimpOnline.ro şi alte zare în legătură cu primirea de partea română a primei familii de refugiaţi din oraşul Lugansk, estul Ucrainei, — Tukalin Andrei şi Svetlana, cu 6 copii ai lor, în localitatea Măgura Ilvei, judeţul Bâstriţa-Năsăud, în data de 3 septembrie 2015.
 • Cuvânt întroductiv la seara literară ucraineano-română, consacrată lanşării revistei «Mantaua lui Gogol» — revistă trimestrială de cultură, literatură şi artă, editată de Asociația Cultural-Creștină a Ucrainenilor din România «Taras Şevcenko», fondată de scriitorul Mihai Traista. Aprilie — iulie 2015. Anul IV, în nr.14-15, pp. 47–58 este publicat romanul lui Teofil Ţurenko (pseudonim literar) «Surâsul fermecător», capitolele «Strămoşii» şi «Vecinul». Сentrul cultural şi de informare din cadrul Ambasadei Ucrainei în România, 25 septembrie 2015.
 • Prietenia seculară a hatmanilor Ucrainei medievale cu domnitorii Munteniei, Moldovei şi Transilvaniei — un exemplu bun de urmat pentru generaţia contemporană // Relaţii româno-ucrainene. Istorie şi contemporaneitate / Румунсько-українські відносини. Історія і сучасність. Сoordonator volum: Diana Kinces. — Satu Mare: Editura Muzeului Sătmărean, 2015. — P. 28-36.
 • Alocuţiune la slujba religioasă consacrată împlinirii a 60 de ani de la naştere şi cu prilejul asfinţirii Ordenului primit «Sfântul Arhanghel Mihail» de către părintele Victor Kuţak, parohul Bisericii Sfinţilor Arhangheli Mihail şi Gavriil din satul Ţureni, raionul Herţa, regiunea Cernăuţi, s.Ţureni, 14 octombrie 2015.
 • Alocuţiune la manifestarea consacrată împlinirii a 60 de ani de la naştere şi cu prilejul înmânării Ordenului «Sfântul Arhanghel Mihail», realizată în prezenţa domnulor Oleg Kilaru, Consilier al Preşedintelui Administraţiei regionale Cernăuţi, Viorel Iastremschii, Preşedintele Administraţiei raionale Herţa, Vasile Bâcu, redactor-şef al ziarul raional «Gazeta de Herţa», domniţei Lilia Iastremscha, Preşedintele Consiliului sătesc Ţureni, Generalului-locotenent Orest Liubca, colonelului Vasili Şolda, organizată de Administraţia raională Herţa, Consiliul sătesc Ţureni, Şcoala din s.Radgospivca, Casa de cultură din s.Ţureni etc, s.Ţureni, 14 octombrie 2015.
 • Alocuţiune la prezentarea cărţii «Prospective on Ukraine crisis. A trilateral approach». Autori: Iulian Chifu (România). Oazu Nantoi (Republica Moldova) şi Alyona Getmanchuk (Ucraina) // AGERPRES, 28 octombrie 2015 + Foto cu participanţii la lansare: T.Meleşcanu, Ministrul afacerilor externe al României (1992—1996, 2014), Ministrul apărării naţionale al României (2007—2008) şi Directorul Serviciulu Român de Informaţii Externe (2012—2014); N. Bălăşoiu, Directorul Centrului de prevenire a conflictelor şi Early Warning, precum şi D.Ioniţă, Secretar de Stat pentru probleme strategice al Ministerului afacerilor externe al României. Palatul Parlamentului României, Sala «G.Duca», 20 octombrie 2015.
 • Виступ з нагоди проведення зустрічі української пересувної групи (м. Дніпропетровськ) «Відкрите серце України» у складі М.Гавриленко та В.Танцюри з українською громадою Бухареста та румунськими журналістами
 • Виступ на урочистому заході з нагоди Дня Революції Гідності та Свободи, Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії, 20 листопада 2015 року.
 • Інтерв'ю українському тележурналісту В.Хабайлу про історію та особливості сучасних українсько-румунських відносин для відповідного документального фільму. Посольства України в Румунії, 23 листопада 2015 року.
 • Виступ на заході з нагоди вшанування пам'яті жертв голодоморів 1921—1923, 1932—1933 та 1946—1947 років, Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії, 26 листопада 2015 року / Сайт Посольства України в Румунії, 26.11.2015 року.
 • Виступ під час панихиди з нагоди вшанування пам'яті жертв голодоморів 1921—1923, 1932—1933 та 1946—1947 років. Місто Бухарест, монастир Кашин, 28 листопада 2015 року / Сайт Посольства України в Румунії, 28.11.2015 року.
 • Intervenţie în cadrul Conferinţei internaţionale «Menagementul frontierelor Uniunii Europene: România — Republica Moldova — Ucraina», organizată de Departementul de relaţii internaţionale şi integrare europeană şi desfăşurată la Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative din Bucureşti în data de 10 decembrie 2015.
 • Alocuţiune la întâlnirea literară cu scriitorul Leo Butnaru din Republica Moldova, preşedintele Organizaţiei scriitorilor din Chişinău, şi cu prilejul lansării cărţii lui ilustrate «Avangarda ucraineană», editată la Bucureşti în anul 2015. Sediul Filialei Bucureşti a Uniunii Ucrainenilor din România, 10 decembrie 2015.
 • Raport la Dezbaterile internaţionale cu tema «Securitatea regională în contextul crizei ucrainene», organizate de Institutul de studii populare din Bucureşti, Centrul de prevenire a conflictelor şi Early Warning, Fundaţia Hanns Seidel. Bucureşti, Sala «Nicolae Iorga» al Parlamentului României, 11 decembrie 2015. Video informaţia la adresa: http://epochtimes.ro/news/teofil-rendiuk-rusia-nu-respecta-acordurile-de-la-minsk-video---241682
 • Cuvânt de mulţumire Preasfinţiei Sale Longhin (Mihai Jar), Epicsopul Mănăstirii Bănceni, pentru cadoul extraordinar — Icoana Macii Domnului de Reazani — înmânat în Ziua de Crăciun — 7 ianurie 2016 — în cadrul participării la manifestarea religioasă de la Casa de copii orfani ai Mănăstirii Bănceni din s. Molniţa, raionul Herţa, regiunea Cernăuţi.
 • Виступ під час урочистого заходу, присвяченого Дню Соборності України. Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії, 21 січня 2016 року / Сайт Посольства України в Румунії, 22.01.2016 року; Радіопередача української редакції «Радіо Румунія Інтернаціонал», 22.01.2016 року.
 • Виступ під час літературно-культурного вечора, присвяченого Дню народження української поетеси та письменниці Лесі Українки ((Олесі Косач-Квітка). Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії, 11 лютого 2016 року.
 • Виступ під час культурного заходу «Зустріч весни в культурі національних меншин Румунії», проведеного Союзом українців Румунії та організаціями інших національних меншин, які проживають в Румунії — поляків, болгар, греків, татар, німців, руських липованів та угорців. Бухарест, Бдинок угорської культури ім. Петьофі Шандора, 25 лютого 2016 року.
 • Виступ під час інавгурації погруддя найталановитішого українського поета та митця для народу України та українців з усього світу Т. Г. Шевченка у місті Лугож, повіт Тіміш, Румунія. Урочиста церемонія відбулася 4 березня 2016 року за участі Голови повітової ради повіту Тіміш, пана Тіту Божина, Голови Тимишської повітової філії Сюзу українців Румунії, пана Юрія Глеби, депутата Парламенту Румунії від української національної меншини, пана Івана Марочка, Голови Бухарестської філії Союзу українців Румунії, пані Ярослави Колотило, примаря міста Лугож, пана Францисько Болдя, мера міста Чернівці, пана Олексія Каспрука, Генерального Вікарія Українського Вікаріату Румунської Православної Церкви, отця Івана Піцури, протопопа української церкви Святого Володимира, отця Ілльї Альбічука, Голови Лугожської філії Союзу українців Румунії, пана Івана Ковача, усіх керівників 33-х філій СУР повіту Тіміш, викладачів та учнів українського відділення Лугожського ліцею, священиків українських церков Банату, представників місцевої громадськості та працівників засобів масової інформації.
 • Інтерв'ю румунському телевізійного каналу TVR-3 з нагоди участі, як керівник Посольства України в Румунії, в інавгурації погруддя найталановитішого українського поета та митця для народу України та українців з усього світу Т. Г. Шевченка у міста Лугож, повіт Тіміш, Румунія, що відбулося 4 березня 2016 року.
 • Alocuţiune cu prilejul prezentării cărţii publicistului Corneliu Vlad «Crimeea schimbă lumea». — Bucureşti: Next Page, 2015, 335 pag., în cadrul Centrului de Studii Ruse şi Sovietice de pe lângă Institutul Naţional Pentru Studiul Totalitarismului a Academiei Române. Bucureşti, 9 martie 2016. Foto şi video pe saitul Institutului.
 • Участь у прямій передачі румунського телевізійного каналу TVR-1 «Співжиття»/«Convieţuiri», присвяченої 202-й річниці від Дня народження видатного українського поета Т. Г. Шевченка, м. Бухарест, 9 березня 2016 року. http://www.tvrplus.ro/editie-convietuiri-425132#.VuFGNmN19Pg.facebook
 • Виступ на урочистому заході з нагоди покладання квітів до погруддя видатного українського поета Т. Г. Шевченка, у зв'язку з 202-ю річницею від Дня його народження, у центральному парку «Херестреу» столиці Румунії, м. Бухарест, 9 березня 2016 року.
 • Виступ з нагоди проведення у столиці Румунії зустрічі членів Міжнародної неурядової організації «Adventure Diplomacy», м. Бухарест, 10 березня 2016 року.
 • Виступ на відкритті Міжнародної конференції «Крим — геополітичні прояви». Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії, 15 березня 2016 року / Epoch Times.
 • Виступ на святковому концерті, наданого у столиці Румунії Заслуженим артистом України Іваном Дердою та групою артистів-лауреатів Фестивалю «Український соловейко» у зв'язку з 202-ю річницею від Дня народження видатного українського поета Т. Г. Шевченка, м. Бухарест, 16 березня 2016 року.
 • Виступ на завершення церковної служби в українському селі і Негостина повіту Сучава у зв'язку з 202-ю річницею від Дня народження видатного українського поета Т. Г. Шевченка, 19 березня 2016 року.
 • Виступ на урочистому заході з нагоди покладання квітів до погруддя видатного українського поета Т. Г. Шевченка, у зв'язку з 202-ю річницею від Дня його народження, у с. Негостина повіту Сучава, 19 березня 2016 року.
 • Виступ на святковому концерті, наданого у м. Радівці, повіт Сучава, наданого у столиці Румунії Заслуженим артистом України Іваном Дердою та групою артистів-лауреатів Фестивалю «Український соловейко» у зв'язку з 202-ю річницею від Дня народження видатного українського поета Т. Г. Шевченка, м. Радівці, 19 березня 2016 року.
 • Cuvânt de felicitare cu prilejul marcării a celor 23 de ani de la înfiinţarea Fundaţiei Internaţionale «Omenia», membrii fondatori ai căreia sunt cele mai importante personalităţi din România şi din ţările de peste hotarele ei — miniştri, generali, oameni de ştiinţă şi cultură, ziarişti etc. Municipiul Bucureşti, Grand Hotel, 23 martie 2016.
 • Виступ на святковому концерті, наданого у м. Тульча українськими виконавцями (бандурист Я.Щусь, м. Київ, та співачка А.Гладенко, м. Одеса) та представниками української громади повіту Тулча, у зв'язку з 202-ю річницею від Дня народження видатного українського поета Т. Г. Шевченка, м. Тульча, 27 березня 2016 року.
 • Коментар щодо ситуації навколо єдиного в Румунії Українського ліцею ім. Т. Г. Шевченка у м. Сігету Мармаацієй, повіт Мармарош, Румунія, під час офіційного візиту Президента України П.Порошенка до Румунії 21 квітня 2016 року (див. сайт Президента України за 21 квітня 2016 року).
 • Виступ на 39-му Міжнародному фестивалі "Симфонія тюльпанів " у м. Пітешть, Румунія, який відбувся 23 квітня 2016 року за участі делегацій України, Греції, Голландії, Республіки Молдова, Туреччини та Палестини.
 • Виступ на круглому столі «30-ти роковини від катастрофи на Чорнобильської атомної електростанції». Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії, 29 квітня 2016 року / Сайт Посольства України в Румунії.
 • Інтерв'ю інформаційному каналу «Радіо Клуж», журналу Союзу українців Румунії «Наш голос» та газеті повіту Мармарош (Румунія) «Grai de Maramureş» з нагоди візиту Міністра закордонних справ України до Румунії (6-7 травня 2016 року), під час якого 6 травня 2015 року у селіщі міського типу Солотвино Тячівськог району Закарпатської області та у місті Мармарош-Сигіті (повіт Мармарош, Румунія) відбулися не лише переговори між керівниками зовнішньополітичних відомств України, пана Павла Клімкіна, та Румунії, пана та Лазеря Коменеску, але й підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про скасування плати за довготривалі національні візи, а також обмін дозволами на перетин українсько-румунського державного кордону у рамках Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про малий прикордонний рух, шо надало мільйонам громадянам України та Румунії додаткові можливість перетнути українсько-румунський державний кордон.
 • Виступ перед професорами та ліцеїстами єдиного в Румунії Українського ліцею ім. Т. Г. Шевчкена у місті Мармарош-Сигіт (повіт Мармарош, Румунія), з нагоди візиту пана Павла Клімкіна до Румунії (6-7 травня 2016 року).
 • Виступ перед членами Союзу українців Румунії з нагоди візиту пана Павла Клімкіна до Румунії (6-7 травня 2016 року) у місті Мармарош-Сигіт (повіт Мармарош, Румунія).
 • Виступ перед членами української громади Румунії, громадянами України, які постійно або тимчасово перебувають у Бухаресті, а також перед співробітниками Посольства та членами їх сімей з нагоди культурних заходів, що були проведені 13 травня 2016 року у приміщенні Культурно-інформаційного центру у складі Посольства України в Румунії з нагоди 160-річчя від дня народження та 100-ї річниці від дня смерті видатного українського поета, письменника, публіциста, перекладача та громадського діяча Івана Франка, а також у зв'язку з відзначенням 80-річчя від дня народження талановитого українського кінорежисера Юрія Іллєєнка і 75-річчя від дня народження відомого українського кіноактора Івана Миколайчука. Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії, 13 травня 2016 року / Сайт Посольства України в Румунії.
 • Виступ перед членами української громади Румунії, громадянами України, які постійно або тимчасово перебувають у Бухаресті, представниками тарської громади Румунії, а також перед співробітниками Посольства та членами їх сімей з нагоди вшанування пам'яті депортованих сталінським режимом кримських татар 18 травня 1944 року та жертв політичних репресій за часи СРСР. Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії, 18 травня 2016 року / Сайт Посольства України в Румунії.
 • Виступ перед молодими учасниками 14-го Міжнародного конкурсу комп'ютерної технології «INFO-MATRIX»-2016 з 50-ти країн світу, Бухарест, 27 травня 2016 року, та зустріч, 30 травня 2016 року, з переможцями-членами української групи учасників конкурсу в Посольстві України в Румунії / Сайт Посольства України в Румунії від 27 та 30 травня 2016 року.
 • Інтерв'ю українському телевізійному каналу «ІНТЕР» з питань минулого, сучасного стану та перспектив розвитку українсько-румунських відносин, а також досвіду Румунії у сфері боротьби з корупцією, переданого 19 червня 2016 року в програмі «Підсумки тижня». Іnter.ua/ru/programs/info/podrobnosti_week https.// www. youtube.com/watch?v=i1-dcas8Gfg
 • «Hatmanul Ucrainei Pylyp Orlyk: căile moldo-române» — Galaţі: «Sinteze», 2016. — 382 p. Editură bilingvă — română şi ucraineană, cu ilustraţi şi anexe / «Гетьман України Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи». Двомовне видання — українською та румунською мовами — з ілюстраціями та додатками. — Галаць: «Sinteze», 2016. — 382 с.
 • Виступ перед учасниками відкриття Днів української культури в Бухаресті, відзначення 20-ї річниці Конституції України та з нагоди презентації двомовної книги «Hatmanul Ucrainei Pylyp Orlyk: căile moldo-române» — Galaţі: «Sinteze», 2016. — 382 p. / «Гетьман України Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи». — Галаць: Editura"Sinteze", 2016. — 382 с. Місто Бухарест, Будинок культури «Фр. Шіллер», 24 червня 2016 року.
 • Interviu pentru postul de televiziune «TVR-1» сu prilejul deschiderii Zilelor culturii ucrainene în Bucureşti, marcării celei de a 20-a aniversare a Costituţiei Ucrainei şi prezentării cărţii bilingve «Hatmanul Ucrainei Pylyp Orlyk: căile moldo-române» — Galaţі: «Sinteze», 2016. — 382 p. / «Гетьман України Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи». — Галаць: Editura"Sinteze", 2016. — 382 с. М. Bucureşti, 24 iunie 2016.
 • Інтерв'ю українській редакції Всесвітньої служби Радіо Румунія з нагоди відкриття Днів української культури в Бухаресті, відзначення 20-ї річниці Конституції України та з нагоди презентації двомовної книги «Hatmanul Ucrainei Pylyp Orlyk: căile moldo-române» — Galaţі: «Sinteze», 2016. — 382 p. / «Гетьман України Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи». — Галаць: Editura"Sinteze", 2016. — 382 с. Місто Бухарест, Будинок культури «Фр. Шіллер», 24 червня 2016 року.
 • Alocuţiune cu prilejul continuării Zilelor culturii ucrainene în Bucureşti, marcate în Muzeul satului român. Мunicipiul Bucureşti, 25 iunie 2016.
 • Alocuţiune cu prilejul inaugurării Clubului Diplomaţilor Economici şi Comerciali din România. M. Bucureşti, 7 iulie 2016.
 • Виступ перед учасниками першого засідання парафіяльного зібрання української громади м. Бухарест та співробітників Посольства України в Румунії з нагоди започаткування першої української православної церкви в румунській столиці. Місто Бухарест, Церква «Парк Доменій — Кашин», 10 липня 2016 року.
 • Виступ перед учасниками курсів підвищення кваліфікації вчителів з України. Посольство України в Румунії, 13 липня 2016 року / Сайт Посольства України в Румунії від 14 липня 2016 року.
 • Виступ перед учасниками другого засідання парафіяльного зібрання української громади м. Бухарест та співробітників Посольства України в Румунії з нагоди обрання Церковної ради та Комітету першої української православної церкви в румунській столиці. Місто Бухарест, Церква «Парк Доменій — Кашин», 17 липня 2016 року / Сайт Посольства України в Румунії.
 • Виступ перед учасниками Дня українсько-румунського добросусідства, який відбувся 24 липня 2016 року у м. Мармарош-Сигіт, Румунія, за участі Глави Закарпатської обласної державної адміністрації Г. Г. Москаля, керівництва повіту Мармарош та мера м. Мармарош-Сигіт Х.Скубі. Місто Мармарош-Сигіт, 24 липня 2016 року / Сайт Посольства України в Румунії.
 • Інтерв'ю для «Радіо Сігет» з нагоди Дня українсько-румунського добросусідства. Місто Мармарош-Сигіт, 24 липня 2016 року.
 • Інтерв'ю для Закарпатського ОДРТК з нагоди Дня українсько-румунського добросусідства. Місто Мармарош-Сигіт, 24 липня 2016 року.
 • Презентація актуальної ситуації в Україні директору Культурно-гуманітарної фундації Румунії О.Нафтанайлу у контексті підготовки прибуття до Румунії у період 01-08.08.2016 р. у румунському населеному пункті Снагов, повіту Ільфов, 40 дітей із зони АТО Донецької та Луганської областей України, які відпочинуть на базі Спортивного комплексу «Nicolae Navasart». Оздоровлення та відпочинок українських дітей здійснюватиметься за рахунок румунської сторони в рамках проекту «Третій Гуманітарний художній табір». Місто Бухарест, Посольство України в Румунії, б-р Авіаторів, 24, 1 серпня 2016 року.
 • Alocuţiune cu prilejul declanşării evenimentului internaţional «Hai în Bucovina. August — luna diasporei», organizat de Consiliul judeţean Suceava şi Muzeul judeţean Suceava la care au participat: din partea ucraineană — domnul Olexandr Fisciuk, Preşedintele Administraţiei regionale de stat Cerrnăuţi, domnul Ion Muntean, Preşedintele Consiliului regional de deputaţi, domnul Olexii Kaspruk, Primarul oraşului Cernăuţi, precum şi o numeroasă delegaţie din regiunea Cernăuţi; din partea română — domnul Mihai Olteanu, Secretar de Stat al Ministerului Culturii al României, domnul Gheorghe Flutur, Preşedintele Consiliului judeţean Suceava, domnul Ion Lungu, Primar al municipiului Suceava, domnul Victor Spinei, Vice-preşedintele Academiei Române, domnul Adrian Ursu, Directorul Muzeului judeţean Suceava, o delegaţie din Bavaria, Germania, precum şi o numeroşi oameni de ştiinţă, cultură, mas-media şi reprezentanţi ai organizaţiilor nonguvernamentale din România. Municipiul Suceava, 31 iulie 2016 / Сайт Посольства України в Румунії.
 • Interviu pentru postul de televiziune «TVR-1 Iaşi» сu prilejul declanşării evenimentului internaţional «Hai în Bucovina. August — luna diasporei», organizat de Consiliul judeţean Suceava şi Muzeul judeţean Suceava la care au participat cei menţionaţi mai sus. Municipiul Suceava, 31 iulie 2016.
 • Interviu pentru postul de televiziune « Digi 24» сu prilejul declanşării evenimentului internaţional «Hai în Bucovina. August — luna diasporei», organizat de Consiliul judeţean Suceava şi Muzeul judeţean Suceava la care au participat cei menţionaţi mai sus. Municipiul Suceava, 31 iulie 2016.
 • Alocuţiune cu prilejul recepţiei ofciale, iniţiată şi desfăşurată de Fundaţia cultural-umanitară «SO SI SE SA — Sociabilitate — Simpatie — Servire — Salvare» cu participarea conducerii proiectului, a domnului Dragoş Hanceriuc, a domnului Adrian Perian şi a domniţei Simona Onuţu, precum şi cu participarea reprezentaţilor din Ucraina, responsabil de aflarea în România a unul grup de copii din 40 de persoane-originari din zona operaţiunilor antiterorisre a regiunior Lugansk şi Doneţk a Ucrainei. Bucureşti, Complexul «Palace Odeon» 03.08.2016 р.
 • Виступ перед учасниками зустрічі з керівництвом та членами Культурно-гуманітарної фундації Румунії «SO SI SE SA — Sociabilitate — Simpatie — Servire — Salvare» у контексті перебування в Румунії впродовж 01-08.08.2016 р. у румунському населеному пункті Снагов, повіту Ільфов, 40 дітей із зони АТО Донецької та Луганської областей України, які відпочивали на базі Спортивного комплексу «Nicolae Navasart». Оздоровлення та відпочинок українських дітей здійснювалися за рахунок румунської сторони в рамках проекту «Третій Гуманітарний художній табір». Місто Бухарест, Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії, 4 серпня 2016 року / Сайт Посольства України в Румунії.
 • Interviu pentru postul de televiziune « Digi 24» сu prilejul declanşării evenimentului bilateral ucraineano-român, iniţiat şi desfăşurat de Fundaţia cultural-umanitară «SO SI SE SA — Sociabilitate — Simpatie — Servire — Salvare» cu participarea conducerii proiectului, a domnului Dragoş Hanceriuc, a domnului Adrian Perian şi a domniţei Simona Onuţu, precum şi cu participarea reprezentaţilor din Ucraina, responsabili de aflarea în România a unul grup de copii din 40 de persoane-originari din zona operaţiunilor antiteroriste a regiunior Lugansk şi Doneţk a Ucrainei. Bucureşti, Centrul de cultură şi informare din cadrul Ambasadei Ucrainei în România, str. Jan Calderon, 38, 04.08.2016.
 • «Ucrainenii au devenit o puternică naţiune politică» // Provocări geostrategice în Estul Europei / GEOPOLITICA. Revistă de Geografie politică, Geopolitică şi Geostrategie. Bucureşti, 2016. Anul XVI, nr. 64-65 (2/2016). — Pag. 31-38.
 • Виступ з нагоди 25-річчя Незалежності України та у зв'язку з відкриттям 17 серпня 2016 року в місті Радівці Сучавського повіту виставки художників Івана Боднара та Раду Берча. Художня галерея м. Радівці Сучавського повіту, 17 серпня 2016 року.
 • Interviu pentru ziarul «Obiectivul de Suceava» în contextul participării la inaugurarea expoziţiei de pictură şi grafică a pictorilor Ivan Bodnar şi Radu Bercea, dedicată celei de a 25-a aniversare de la proclamarea Independenţei Ucrainei. Galeria de artă din m.Rădăuţi, judeţul Suceava, 17 august 2016.
 • Виступ на урочистому заході з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України за участі співробітників Посольства України в Румунії, членів їх сімей, представників української громади Румунії та громадян України, які тимчасово перебувають на території Румунії. Посольство України в Румунії, 23 серпня 2016 року / Сайт Посольства України в Румунії, 23 серпня 2016 року.
 • Interviu pentru postul de televiziune «Realitatea TV» în legătură cu sărbătorirea celei de a 25-a aniversare de la proclamarea Independenţei Ucrainei. Bucureşti, Ambasada Ucrainei în România, 23 august 2016 / Сайт Посольства України в Румунії, 24 серпня 2016 року.
 • Виступ/alocuţiune під час круглого столу «Незалежній Україні — 25 років», проведеного 26 серпня 2016 року у Бухарестському клубі інженерів з ініціативи Бухарестської філії Союзу українців Румунії, разом з Посольством України в Румунії, українським ансамблем «Надвечірня доля» під керівництвом Народного артиста України Мар'яна Гаденка з нагоди 25-річчя Незалежності України / Сайт Посольства України в Румунії, 27 серпня 2016 року.
 • Interviu pentru postul de televiziune «TVR 1» în legătură cu sărbătorirea celei de a 25-a aniversare de la proclamarea Independenţei Ucrainei şi a concertului dedicat acestei date, prezentat de ansamblul ucrainean «Soarta în amurg», condus de Artistul poporului al Ucrainei Marian Gadenco. Bucureşti, Clubul injinerilor din România, 23 august 2016.
 • Інтерв'ю для «Національного каналу УТ 1» з нагоди 25-річчя Незалежності України та у контексті концерту, проведеного 26 серпня 2016 року у Бухарестському клубі інженерів українським ансамблем «Надвечірня доля» під керівництвом Народного артиста України Мар'яна Гаденка.
 • Виступ перед учасниками Наукової конференції з нагоди відзначення в Румунії «Року Митрополита Валахії Антима Івіряну (2016)», слухача Києво-Могилянської академії наприкінці XVII століття. Місто Бухарест, Церква «Парк Доменій — Кашин», 25 вересня 2016 року.
 • Alocuţiune cu prilejul inaugurării anului academic 2016—2017 la Universitatea din Piteşti, unde î-şi fac studii şi studenţi din Ucraina. Municipiul Piteşti. 3 octombrie 2016.
 • Виступ перед представниками парафії української громади м. Бухарест та співробітників Посольства України в Румунії з нагоди Церковного Свята Покрови у першій українській православній церкви в румунській столиці. Місто Бухарест, Церква «Святий Їлля -Титан», 14 жовтня 2016 року.
 • «Джерело невичерпаних знань. Чернівецька школа № 10 — 200 рокі від заснування» / «Nesecat izvor al ştiinţei de carte». — Чернівці: «БУКРЕК», 2016. — 294 с. Iлюстрована двомовна (румунською та українською) книги / Carte bilingvă (română şi ucraineană ilustrată (у співаторстві).
 • Виступ у ролі Тимчасового повіреного у справах України в Румунії на відкритті Міжнародної наукової конференції, присвяченій Івану Франкові. яка відбулася 4 листопада 2016 року у Бухарестському культурному центрі «Casa Universitară» / Сайт Посольства України в Румунії, 7 листопада 2016 року.
 • Виступ у ролі Тимчасового повіреного у справах України в Румунії, випускника Чернівецької середньої школи № 10 з нагоди відзначення 200-річчя від заснування цього навчального закладу, що відбулося 5 листопада 2016 року у м. Чернівці, а також як співавтор ілюстрованої двомовної (румунською та українською) книги «Джерело невичерпаних знань. Чернівецька школа № 10 — 200 рокі від заснування». — Чернівці: «БУКРЕК», 2016. — 294 с. // Сайт загальноосвітньої Чернівецької середньої школи І-ІІІ ступенів № 10 та обласні періодичні видання. O manifestare culturală deosebită la Şcoala nr. 10 de la Roșa, Cernăuți // Сайт EUROMEDIA, 5 noiembrie 2016.
 • Alocuţiune la Сonferinţa «Relațiile ucraineano-române în contextul actual european», care a avut loc duminică, 6 noiembrie 2016, în sala București a Centrului Cultural Român «Eudoxiu Hurmuzachi» din Cernăuți // Сайт EUROMEDIA, 6 noiembrie 2016.
 • Виступ/alocuţiune під час офіційного заходу «Герцаївському району — 25 років», проведеного 6 грудня 2016 року у Будинку культури м. Герца з нагоди відзначення 25-річчя від відновлення Герцаївського району Чернівецької області / Сайт Герцаївського району Чернівецької області , 7 грудня 2016 року.
 • Alocuţiune la întâlnirea cu liderii societăţilor culturale române din regiunea Cernăuţi şi reprezentanţii intelectualilor români din zonă, care a avut loc în data de 5 ianuarie 2016 în sala Palatului Naţional al Românilor din Cernăuți // Сайт EUROMEDIA, 5 ianuarie 2016.
 • Виступ/intervenţie під час зустрічі 13 січня 2017 року з керівництвом та активом Герцаївського району Чернівецької області // Герца. Інфо 13 січня 2017 року.
 • Виступ 9 лютого 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України під час презентації спільного українсько-румунського проекту — монографії Вадима Гузуна і Валерія Власенка, організованого ДАУ при МС України, Науковим товариством дипломатії та міжнародних відносин за сприяння Посольства Румунії в Україні // Сайт Дипломатичної академії при МЗС України від 9 лютого 2017 року.
 • Виступ 10 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України під час проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Україна — Республіка Молдова: 25 років дипломатичних відносин» на тему «Добросусідські відносини між Україною і Молдовою: 25-річна традиція» // Сайт Дипломатичної академії при МЗС України від 10 березня 2017 року; Сайт Посольства Республіки Молдова в Україні від 10 березня 2017 року; Програма Міжнародної науково-практичної конференції «Україна — Республіка Молдова: 25 років дипломатичних відносин». — Київ. 2017. — С. 6.
 • Участь в роботі Міжнародної конференції «Export & sale 2017». Місто Київ, 6 квітня 2017 року.
 • «Євангеліє, видане гетьманом України Іваном Мазепою та господарем Валахії К. Бринковяну у 1708 році арабською мовою у м. Алепо (Сирія) — невідомі аспекти». Частина І // Зовнішні справи. Історичні науки. № 4, 2017. Науковий журнал, заснований у Києві в січні 2009. Співзасновники видання — Міністерство закордонних справ України, Дипломатична академія України при МЗС України, Державне підприємство "Журнал Міністерства закордонних справ України «Політика і час». — С. 26-31.
 • «Євангеліє, видане гетьманом України Іваном Мазепою та господарем Валахії К. Бринковяну у 1708 році арабською мовою у м. Алепо (Сирія) — невідомі аспекти». Частина ІІ / / Зовнішні справи. Історичні науки. № 5, 2017. Науковий журнал, заснований у Києві в січні 2009. Співзасновники видання — Міністерство закордонних справ України, Дипломатична академія України при МЗС України, Державне підприємство "Журнал Міністерства закордонних справ України «Політика і час». — С. 27-33.
 • Виступ на тему «Україна — Молдова — Румунія: особливості сучасного рівня розвитку добросусідських відносин» під час III-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції регіональної співпраці: україно-румуно-молдовський вимір», яка відбулася у Чернівецькому національному університеті 25-26 травня 2017 року за участі представників України, Республіки Молдова та Румунії.
 • Виступ в Генеральному консульстві Румунії в Чернівцях у рамках зустрічі Генерального консула Елеонори Молдован з учасниками III-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції регіональної співпраці: україно-румуно-молдовський вимір», яка відбулася у Чернівецькому національному університеті 25-26 травня 2017 року за участі представників України, Республіки Молдова та Румунії.
 • Бендерська Конституція 1710 року — апогей політичної та правової думки Пилипа Орлика в еміграції (до Дня Конституції України 28 червня) / / Зовнішні справи. Історичні науки. № 6, 2017. Науковий журнал, заснований у Києві в січні 2009. Співзасновники видання — Міністерство закордонних справ України, Дипломатична академія України при МЗС України, Державне підприємство «Журнал Міністерства закордонних справ України „Політика і час“. — С. 52-56.
 • Інтерв'ю газеті „Україна молода“ (18 жовтня 2017 року), який вийшов під назвою „Віктор Ющенко ініціював повернення в Україну праху легендарного гетьмана Мазепи“. У вступній частині до інтерв'ю йдеться про поїздку 12 жовтня 2017 до румунського міста Галац, де похований І. Мазепа, української делегації на чолі з Президентом України (2005—2010 рр.) В.Ющекном, до складу якої входив і Т. Г. Рендюк.
 • До витоків українсько-румунських дипломатичних відгосин: проблема українців Румунії // Україна дипломатична. Науковий щорічник. Випуск XVIII. До 100-річчя української дипломатії. — Київ. 2017. — С. 143—150.
 • Origins of ukrainian-romanian diplomatic relations: ukrainians issue in Romania // Україна дипломатична. Випуск XVIII. До 100-річчя української дипломатії. — Київ. 2018. — С. 151.
 • Виступ на Міжнародній науковій конференції „Сучасна українська дипломатична служба: шлях, тривалістю 100 років“, Київ, 28-30 листопада 2017 року, на тему „До витоків українсько-румунських дипломатичних відносин: проблема українців Румунії“ // Програма Міжнародної наукової конференції „Сучасна українська дипломатична служба: шлях, тривалістю 100 років“, Київ, 28-30 листопада 2017 року, — С. 7.
 • Інтерв'ю телеканалу „Експрессо“ з нагоди Дня музейних працівників про роль музеїв у патріотичному вихованні та формуванні громадяниниа. Предано в програмі Експрессо» 12 грудня 2017 року о 19 годині.
 • Виступ на Міжнародній конференції «Українське козацтво та Румунія». Румунія, м. Сату Маре, 16 грудня 2017 року.
 • Alocuţiune la Conferinţa Internaţională «Căzăcimea ucraineană şi România». România, m. Satu Mare, 16 decembrie 2017.
 • Aspecte necunoscute privind Evanghelia editată în anul 1708, în limba arabă, în oraşul Aleppo (Siria), de către Hatmanul Ucrainei, Ivan Mazepa, şi Domnitorul Munteniei, Constantin Brâncoveanu. Невідомі аспекти щодо Євангелія, видане Гетьманом України Іваном Мазепою та Господарем Валахії Константіном Бринковяну у 1708 році арабською мовою у м. Алеппо (Сирія) // Danubius, XXXV, Galaţi, 2017, pp. 41-72. (Стaття надрукована двома мовами — румунською та українською).
 • Виступ на Міжнародній конференції, присвяченої 20-й річниці створення Товариства румунської культури імені Петру Мовіле. Київ, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса. 23 лютого 2018 року.
 • Виступ на звітно-виборчих зборах Української Асоціації зовнішньої політики. Київ, 19 квітня 2018 року.
 • Виступ, у генеральській формі, з усіма нагородами, перед учасниками параду з нагоди Дня Перемоги 9 травня 2018 року. С. Маморниця Герцаївського району Чернівецької області, 9 травня 2018 року.
 • Виступ на тему «Українсько-румунські політичні, військові та дипломатичні відносини впродовж 1917—1923 років: становлення та етапи розвитку. До 100-річчя створення української дипломатичної служби» під час круглого столу в рамках IV-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції регіональної співпраці: україно-румуно-молдовський вимір», яка була організована 17-18 травня 2018 року Центром румунських студій, що діє на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Чернівці, ЧНУ імені Юрія Федьковича, 18 травня 2018 року.
 • Alocuţiune pe tema «Relaţiile politice dintre Kyiv şi Chişinău, Republica Populară Ucraineană şi Republica Democratică Moldovenească în anii 1917—1918», prezentată la Academia de Ştiinţe a Republicii Moldova în cadrul proiectului internaţional «Ziua Ucrainei în Europa. Kyiv-Chişinău-Sofia-Ţesaloniс. 15-27 iunie 2018», dedicat aniversării de o 100 de ani de la stabilirea relaţiilor diplomatice dintre Ucraina şi Bulgaria, România, Grecia. Chişinău, Academia de Ştiinţe a Republicii Moldova,15 iunie 2018.
 • «Александър Шулгин в България като дипломат и учен». България и Украйна в историята на Европа. Международна научна конференция по повод 100-годишнината от установяването на дипломатически отношения мужду България и Украйна. София, Българска академия на науките, 18 юни 2018 г.
 • Виступ на тему «Діяльність українських військових комісарів та дипломатичних представників у Румунії впродовж 1918—1923 років. (До 100-річчя встановлення українсько-румунських дипломатичних відносин)», представлений румунськоюмовою в Бухарестському університеті в рамках міжнародного проекту «День України в Європі. Київ-Кишинів-Софія-Салоніки-Бухарест», присвячений встановленню дипломатичних відносин України з Болгарією, Румунією та Грецією та століття української дипдлматичної служби. Бухарест, Бухарестський університет, 25 червня 2018 року.
 • Alocuţiune la festivitatea dedicată marcării semicentenarului de la inugurarea în data de 1 septembrie 1968 a Şcolii de 8 ani din s.Radgospovca, raionul Hlyboca — astăzi Сomplexul Instructiv-Educativ Mamorniţa-Vama, raionul Herţa, regiunea Cernăuţi, cu participarea oficialităţilor, colectivului pedagogic, elevilor Complexului şi părinţilor lor. Satul Mamorniţa-Vama, raionul Herţa, regiunea Cernăuţi, 1 septembrie 2018.
 • Alocuţiune cu prilejul inaugurării în data de 8 septembrie 2018 a iconostasului aurut, ctitorit personal, al Bisericii Naşterii Maicii Domnului din s. Lucoviţa Românească, raionul Herţa, regiunea Cernăuţi.
 • Interviu redacţiei în limba română (redactor V. Carlaşciuc) a postului «Всесвітня Cлужба Радіо Україна», dedicat istoricului ctitoririi în фтгд 2016, cu participarea Ambasadei Ucrainei în România, a Basericii Ortodoxe «Petru Movilă» pentru comunitatea ucraineană din Bucureşti. Cernăuţi, 12 septembrie 2018.
 • Виступ на круглому столі «Румунський та молдовський чинники у внутрішній політиці України», який був організований 20 вересня 2018 року Національним Інститутом стратегічних досліджень, на тему «Українці в Румунії і в Республіці Молдова та румуни і молдовани в Україні: порівняльний аналіз». Київ, НІСД, 20 вересня 2018 року.
 • Виступ на тему «Історична імміграція з України як чинник підтримки та посилення українського етносу Румунії» на ІІ-й Міжнародній науковій конференції «Українці в Румунії — історія, сучасність та перспективи». Бухарест, 8-10 листопада 2018 року. Там же був модератором роботи секції Конференції «Етнографічна взаємопроникливість».
 • Встановлення та розвиток українсько-румунських відносин у 1917—1923 рр.: етапи та постаті // Україна дипломатична. Науковий щорічник. Випуск XIХ.— Київ. 2018. — С. 96—112.
 • Establishment and development of ukrainian-romanian relations in 1917—1923: milestones and personalities // Україна дипломатична. Науковий щорічник Випуск XIХ.— Київ. 2018. — С. 113.
 • Alocuţiune la festivitatea dedicată marcării a 423 de ani de la naşterea Mitropolitului Lavrei Pecersk din Kyiv Petru Movilă. Kyiv, Lavra Pecersk, 13 ianuarie 2019.
 • Виступ в авторській телевізійній та радіопрограмі «Україна без кордонів з Галею Ільєвою», призначеної для української діаспори та емігрантів з України. Тема: «Україна — Румунія — міжнародна співпраця». М. Київ, 8 квітня 2019 року. Оприлюднено в Ютубі та Фейсбуці.
 • Виступ на круглому столі «Українська діаспора: напрямки діяльності, осередки, виклики». Київський університет імені Бориса Грінченка, 17 квітня 2019 року.
 • Участь у V-й Міжнародній науково-практичній конференції "Сучасні тенденції регіональної співпраці: україно-румуно-молдовський вимір", яка відбулася 24 травня 2019 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на факультеті історії, політології та міжнародних відносин на базі Центру румунських студій. Виступ на тему "Початок роботи та діяльність Української Надзвичайної дипломатичної місії в Румунії у 1919 році".
 • Стаття "Александър Шулгин в България като дипломат и учен" // Украйна и България в историята на Европа. Сборник научни трудове. — Киев-София, 2019.— С. 346-358. (Стаття "Олександр Шульгин у Болгарії як дипломат і вчений" // Україна і Болгарія в історії Європи. Збірник наукових праць. — Київ-Софія, 2019.— С. 346-358.).

Крім цього, Т. Г. Рендюк, починаючи з 1985 року, друкує у різних періодичних виданнях публікації під декількома літературно-журналістськими псевдонимами, зокрема, під такими як Н. Островенко, В. Волошин, Т. Цуренко і T. Острицький. Наразі готує до друку доопрацьоване і значно розширене восьмимовне видання «Гетьман Іван Мазепа — відомий і невідомий…» (українською, англійською, арабською, польською, французькою, румунською, російською та шведською мовами), а також пише нову книгу під назвою «Гетьман України Богдан Хмельницький та Придунайські князівства», яка з часом стане складовою частиною трилогії «Видатні гетьмани України — Молдова та Румунія». У цих наукових та науково-популярних працях Т. Г. Рендюк надає особливу увагу виключно позитивним політичним, економічним, військовим, дипломатичним, культурно-освітнім та духовно-релігійним зв'язкам найвидатніших історичних лідерів України з Молдовою, Валахією та Трансільванією протягом XVII—XVIII століть, що стало прообразом сучасних добросусідських відносин між Україною та Республікою Молдова і Румунією. У творчих планах історика, дипломата, письменника та журналіста Т. Г. Рендюка — видання ґрунтовного дослідження про історичні корені, сучасний стан та перспективи українсько-молдовсько-румунського співробітництва.

Звання, титули[ред. | ред. код]

 • Надзвичайний і Повноважний Посланник.
 • Доктор історичних наук.
 • Директор Інституту добросусідства.
 • Академік Академії Міжнародного союзу козацтва.
 • Генерал УРК.
 • Лауреат Міжнародного конкурсу «У нас одне коріння» (2010 р.).
 • Почесний громадянин села Цурень Глибоцького району Чернівецької області[1]
 • Почесний громадянин українського села Репедя (Бистре) повіту Мармарош, Румунія[2].
 • Член Національної Спілки журналістів України.
 • Член Українсько-Румунської комісії з історії, археології, етнології та фольклористики при Президії НАН України.
 • Член Наукового Товариства історії дипломатії та міжнародних відносин.
 • Член Української Асоціації зовнішньої політики.
 • Член редакційної колегії наукового журналу «Зовнішні справи».

Нагороди[ред. | ред. код]

 • Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого.
 • Золотий Орден „Козацький Хрест“.
 • Срібний Орден „Козацький Хрест“.
 • Бронзовий Орден „Козацький Хрест“.
 • Орден Симона Петлюри.
 • Медаль „За заслуги“.
 • Медаль „За сприяння Збройним Силам України“.
 • Медаль „За сприяння органам внутрішніх справ України“.
 • Ювілейна медаль „20 років незалежності України“.
 • Подяка Президента України.
 • Почесна відзнака Товариства „Україна — світ“.
 • Відзнака Генерального штабу Збройних Сил України.
 • Відзнака Міністерства закордонних справ України.
 • Відзнака Державного Комітету України у справах національностей та міграції.
 • Відзнака Державної служби охорони України.
 • Відзнака Міжнародного союзу козацтва.
 • Відзнака „Лідер профспілкового руху“.
 • Відзнака Союзу українців Румунії з нагоди 65-річчя від заснування часопису „Вільне слово“ (2014 рік).
 • Відзнака „200-річчя Т. Г. Шевченка“.
 • Відзнака Союзу українців Румунії з нагоди 25-річчя від заснування журналу „Наш голос“ (2015 рік).
 • Почесна Грамота Міністерства закордонних справ України.
 • Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України.
 • Почесна Грамота Міністерства культури і мистецтв України.
 • Почесна Грамота Національної Спілки журналістів України.
 • Почесна Грамота Чернівецької обласної державної адміністрації.
 • Почесна Грамота Чернівецької обласної ради.
 • Почесна Грамота Українського фонду „Відродження“, Республіки Молдова.
 • Почесна Грамота Цуренської сільської ради Герцаївського району Чернівецької області, вручена Т. Г. Рендюку з нагоди його 60-річчя. (Церемонія вручення відбулась 14 жовтня 2015 р. в рідному селі Цурень Герцаївського району Чернівецької області у День Захисника України, у День Українського козацтва та на Покровське Свято).
 • Почесна Грамота Сучавської філії Союзу українців Румунії.
 • Ювілейна Грамота Союзу українців Румунії з нагоди 25-річчя від заснування журналу „Наш голос“ (2015 рік).
 • Грамота Союзу українців Румунії.
 • Грамота Союзу українців Сербії і Чорногорії (2005 рік).
 • Medalia „D.Саntemir“, Fundația culturală „Magazin istoric“, (România). / Медаль „Д.Кантемир“ Фонду культури „Історичний журнал“ (Румунія).
 • Medalia „15 ani de la inaugurarea Institutului Național pentru studierea totalitarismului al Academiei Române“. / Медаль „15 років Національному інституту з питань дослідження тоталітаризму Румунської академії“.
 • Diplomă de Onoare pentru participare la Festivalul Internațional „Zilele Monteorului“, ediția a IV-a, 5-7 iulie 2013, stațiunea Sărata Monteorul, județul Buzău, România. / Почесна Грамота за участь у IV-му Міжнародному фестивалі „Дні Монтеору“, 5-7 липня 2013 року, база відпочинку Серата Монтеору, повіт Бузеу, Румунія.
 • Diplomă de Onoare, oferită ca binecuvântare pentru sârguință și osteneală spre slava Sfintei Biserici Ortodoxe ctitorului Bisericii Sfinții Arhangeli Mihail și Gavril din satul Țureni, protopopiatul Herța, Ministrului Extraordinar și Plenipotențiar al Ucrainei, Ministrului-consilier al Ambasadei Ucrainei în România și fostului Ministru-consilier al Ambasadei Ucrainei în Republica Moldova TEOFIL a lui CHEORGHE RENDIUC. Prin mila lui Dumnezeu, Onufrie, smeritul Mitropolit al Сernăuților și a Bucovinei, Arhiereu Ortodox al Cernăuților, Bucovinei de Nord, a Basarabiei de Nord și Herței. Anul de la Nașterea Domnului 2013, luna noiembrie, ziua 04, s. Ţureni. / Почесна Грамота, якою нагороджується з благословінням за старання і працю на славу Святої Православної Церкви спонсор Церкви Святих Архангелів Михаїл та Гавріїл села Цурень протопіпства Герца, Надзвичайний і Повноважний Посланник України, Радник-посланник Посольства України в Румунії, колишній Радник-посланник Посольства України в Республіці Молдова ТЕОФІЛ ГЕОРГІЙОВИЧ РЕНДЮК. З Божею милістю, Онуфрій, смирений Митрополит Чернівецький та Буковини, Православний Архієрей Чернівців, Північної Буковини, Північної Бессарабії та Герци. У рік від Народження Христова 2013, місяць листопад, день 04, с. Цурень.
 • Diplomă pentru prezentarea comunicării „Hatmanul Ucrainei Ivan Mazepa şi relaţiile sale politice, economice, diplomatice, culturale şi spirituale cu domnitorul Munteniei Constantin Brâncoveanu pe percursul anilor 1688—1709“ în cadrul ediţiei a II-a a Simpozionului Internaţional „Constantin Brâncoveanu şi epoca sa“, la manifestările cultural-artistice „Zilele localităţii Potlogi“, comuna Potlogi, judeţul Dâmboviţa, România, 16 august 2015.
 • Diplomă de Excelenţă, acordată în data de 30 septembrie 2015 de către Uniunea Internaţională a Camerelor de Comerţ şi Industrie, Bucureşti, domnului Teofil Rendiuk, Ministru-consilier al Ambasadei Ucrainei în România, pentru eforturile depuse în dezvoltarea diplomaţiei economice.
 • Пам'ятна адреса Чернівецької обласної державної адміністрації, вручена Т. Г. Рендюку з нагоди його 60-річчя. (Церемонія вручення відбулась 14 жовтня 2015 р. в рідному селі Цурень Герцаївського району Чернівецької області у День Захисника України, у День Українського козацтва та на Покровське Свято).
 • Diplomă de Onoare a Administraţiei Raionale de Stat Herţa cu prilejul împlinirii de către domnul Teofil Rendiuc a 60 de ani de la naştere. Ceremonia a avut loc în data de 14 octombrie 2015 în incinta Casei de cultură a satului natal Ţureni, raionul Herţa, regiunea Cernăuţi în Ziua Apărătorului Patriei — pentru prima dată marcată în Ucraina, сonform Decretului Preşedintelui Ucrainei — precum şi cu prilejul Zilei Căzăcimii Ucrainene şi a Sărbătorii Sfintelor Pocroave / Церемонія вручення відбулась 14 жовтня 2015 р. в рідному селі Цурень Герцаійвського району Чернівецької області у День Захисника України — вперше відзначеного в Україні, згідно з Указом Президента України –, а також у День Українського козацтва та на Покровське Свято, відповідно до тисячолітньої традиції.
 • Diplomă de Onoare a Fundaţiei Internaţionale „Omenia“, membrii fondatori ai căreia sunt cele mai importante personalităţi din România şi din ţările de peste hotarele ei — miniştri, generali, oameni de ştiinţă şi cultură, ziarişti etc. Municipiul Bucureşti, 23 martie 2016.
 • „AMBASADOR ROMANIA“ AVARD 2016. Alexandru Cumpănaşu and „Ambasador România“ talk show offer this award for your contribution in supporting diplomacy in Romania. Bucureşti, Clubul diplomatic 21 iunie 2016.
 • Сертифікат учасника III-ї Міжнародної науково-практичної конференції „Сучасні тенденції регіональної співпраці: україно-румуно-молдовський вимір“, яка відбулася у Чернівецькому національному університеті 25-26 травня 2017 року за участі представників України, Республіки Молдова та Румунії.
 • Інші відзнаки та нагороди.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Рішення Цуренської сільської ради № 48 від 19.12.2002 року
 2. Рішення місцевої ради с. Репедя № 68 від 23.05.2007 року

Джерела[ред. | ред. код]

 • Указ Президента України „Про присвоєння Т.Рендюку дипломатичного рангу Надзвичайного і Повноважного Посланника другого класу“ від 27.12.2007 № 1284/2007.
 • Наказ Міністра закордонних справ України Б. І. Тарасюка „Про призначення Т.Рендюка Тимчасовим повіреним у справах України в Румунії“ № 2986-ос від 4 листопада 2005 року.
 • Наказ Міністра закордонних справ України П. А. Клімкіна „Про призначення Т.Рендюка Тимчасовим повіреним у справах України в Румунії“ № 514-ос від 21 березня 2016 року.
 • Рендюк Теофіл Георгійович. Випускник історичного факультету (1977 р.) // Чернівецький Національний університет імені Юрія Федьковича. Імена славних учасників. — К.: „Світ успіху“. — 2005. — С. 260—261.
 • Рендюк Теофіл Георгійович. Надзвичайний і Повноважний Посланник України // Серцем з Буковиною. Імена славних учасників. — К.: „Світ успіху“. — 2011. — С. 284—285.

Публікації, репортажі, фільми, телевізійні передачі про Т. Г. Рендюка, а також конференції, дебати, круглі столи, інтерв'ю, презентації книг та інші заходи, проведені за його участі[ред. | ред. код]

 • Г.Никонов. 27.12.2001: России и Украины на „коронации“ в Приднестровье не было. Советник-посланник Посольства Украины в Республике Молдова Т. Г. Рендюк опроверг участие представителя Посольства в церемонии инаугурации руководителя администрации Приднестровья // Комсомольская правда в Молдове. 27.12.2001 года // old.kp.md.
 • Європейська інтеграція. Рекомендаційний бібліографічний покажчик літератури. Про статтю Т. Г. Рендюка „Шлях Румунії до Європейського Союзу: досвід, проблеми, перспективи // Політика і час. — 2007. — № 2. — С. 32-36“ // Бібліотека Харківського національного університету радіоелектроніки. Науково-бібліографічний відділ. 2007 р. e-mail: library@kture.kharkov.ua.
 • Florin Constantiniu. Membru al Academiei Române. Istorie la prezent. Ivan Mazepa şi românii. Prezentarea cărţii lui Teofil Rendiuk „Hatmanul Ucrainei Ivan Mazepa: Moldova şi România“. — Bucureşti: „PRINTECH“, 2008.– 273 р. // Historia. Revistă de istorie. Anul VIII, № 84, decembrie 2008. — P. 30-31.
 • Olga Andrici. Hatmanul Ivan Mazepa, un prieten al ţărilor române. Despre lansarea cărţii lui Teofil Rendiuk „Hatmanul Ucrainei Ivan Mazepa: Moldova şi România“. — Bucureşti: „PRINTECH“, 2008. — 273 р. la Centrul cultural-informativ al Ambasadei Ucraineî ân România în data de 26 iunie 2008 // Mesager bucovinean. Publicaţie trimestrială pentru bucovinenii de pretudindeni. An VI.- № 1-4 (21-24), ianuarie-decembrie 2008. — P. 28.
 • Іван Ковач. Головний редактор часопису Союзу українців Румунії „Вільне слово“. Рецензуємо нову книгу: „Т. Г. Рендюк. Гетьман України Іван Мазепа…“. „Згадайте праведних гетьманів. Де їх могили…“ // „Вільне слово“, Місячник Союзу українців Румунії. — № 15-18, вересень/жовтень 2008 р. — С.14-15.
 • Silvia Zabarcenco, Scriitoare. Pe urmele lui Ivan Mazepa, „largo con passione“. Prezentarea cărţii lui Teofil Rendiuk „Hatmanul Ucrainei Ivan Mazepa: Moldova şi România“. — Bucureşti: „PRINTECH“, 2008.– 273 р., publicată în lunarul Uniunii Ucrainenilor din România „Curierul ucrainean“, №. 121—122, iunie 2008. — Р. 4.
 • Olga Andrici-Porohivska, fiica colonelului Hnat Porohivskii, emigrant politic şi militar ucrainean în România în anii 1921—1944. О carte valoroasă despre marele Hatman. Prezentarea cărţii lui Teofil Rendiuk „Hatmanul Ucrainei Ivan Mazepa: Moldova şi România“. — Bucureşti: „PRINTECH“, 2008. — 273 р., elaborată pentru revista ucrainenilor din România „Наша думка“, august 2008.
 • M.Traista. Simpozionul „Istoria şi tradiţiile ucrainenilor din România“. Despre participarea domnului Teofil Rendiuk, Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar al Ambasadei Ucrainei în România, doctor în istorie, la Simpozionul menţionat în perioada 14-16 noiembrie 2008, m. Sighetu Marmaţiei, România.
 • Din viaţa şi activitatea Uniunii Ucrainenilor Bănăţeni. Simpozionul „Istoria şi tradiţiile ucrainenilor din România“. Despre participarea domnului Teofil Rendiuk, Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar al Ambasadei Ucrainei în România, doctor în istorie, la Simpozionul menţionat în perioada 14-16 noiembrie 2008, m. Sighetu Marmaţiei, România.
 • Ioana Andrea Pânzari (Rădăuţi). Diplomatul Teofil Rendiuk şi rolul său în reconsiderarea personalităţii lui Ivan Mazepa în România // Ziarul „Clopotul Bucovinei“ / „Дзвін Буковини“, Anul V, Nr.1 (61), 2009. — Р. 4.
 • УНІАН. В Киеве организовали выставку искусства. Об участии и выступлении 20 августа 2009 года на выставке В.о. Директора культурного и гуманитарного сотрудничества Министерства иностранних дел Украины Т. Г. Рендюка // Религии/общество.20.08.2009; NEWS ru.ua Культура. Четверг, 20 августа 2009 года.
 • Українці Румунії вшанували пам'ять Гетьмана України Івана Мазепи. Про участь Т. Г. Рендюка в роботі Міжнародної наукової конференції з нагоди 300-річчя від дня народження І.Мазепи. Вересень 2009 р., м. Галац. // „Четверта хвиля“. Міжнародна громадська організація українців. Українська Світова Інформаційна Мережа. 2009 рік.
 • О.Ящук. Новини Чернівецької обласної державної телерадіокампанії. Про презентацію 14 травня 2010 року Т. Г. Рендюком у Червоній залі Чернівецького Національного університету ім. „Ю.Федьковича“ власної двомовної (українською та румунською) книги „Гетьман Іван Мазепа: українсько-молдовсько-румунські шляхи“. — Чернівці: — „Букрек“, 2009. — 288 с. 14 травня 2010 року. 16.58. // bukodtrk. gov.ua.
 • Люмила Черняк. Буковинський повпред Івана Мазепи. Про презентацію 14 травня 2010 року Т. Г. Рендюком у Червоній залі Чернівецького Національного університету ім. „Ю.Федьковича“ власної двомовної (українською та румунською) книги „Гетьман Іван Мазепа: українсько-молдовсько-румунські шляхи“. — Чернівці: „Букрек“, 2009. — 288 с. // Газета „Буковина“. — 28 травня 2010 року.
 • Люмила Черняк. Буковинський повпред Івана Мазепи. Про презентацію 15 травня 2010 року Т. Г. Рендюком у Червоній залі Чернівецького Національного університету ім. „Ю.Федьковича“ власної двомовної (українською та румунською) книги „Гетьман Іван Мазепа: українсько-молдовсько-румунські шляхи“. — Чернівці: „Букрек“, , 2009. — 288 с. // Журнал „Старожитності та сучасність“. Історія, Культура, Архівна справа, Краєзнавство, Новини. 30 травня 2010 року.
 • Документальний фільм „Іван Мазепа — відомий та невідомий…“. Виготовлено ДТРК Культура 2010. Ведучий: Т. Г. Рендюк.
 • Ім'я Івана Мазепи. Минуле, сьогодення, майбутнє. Мазепіана. Відео та аудіо. „Мазепа — відомий та невідомий“. Фільм відзнятий за книгою Т. Г. Рендюка „Гетьман Іван Мазепа — відомий і невідомий…“. — К.: АДЕФ-Україна, 2010. — 480 с. (українською, англійською, польською, французькою та румунською мовами) // www.mazepa.name.
 • Stanford University. Stanford, California. Книга T.Г.Рендюка „Гетьман Іван Мазепа — відомий і невідомий…“. — К.: АДЕФ-Україна, 2010. — 480 с. (українською, англійською, польською, французькою та румунською мовами) // searchwor.stanford.edu/view/9047379
 • Духовність. Розділ про історію церкви Сятої Богородиці в с. Остриця Герцаївського райну Чернівецької області. Мешканець цього села, історик та дипломат Теофіл Рендюк, подарував церкві дерева дубу з якого було споруджено балкон, а роботу здійснив його брат — Іон Георгійович Рендюк» — зазначається у розділі. Йдеться про шляхетний жест Т. Г. Рендюка, який у 1999 році, під час ремонту церкви в с. Остриця, де він проживав разом із сім'єю і має власну хату, подарував матеріал з висушеного дубу, з якого його брати Іван та Віктор того ж року сконструювали балкон в церкві, який служить віруючим і сьогодні. / Bukportret, с. Остриця Герцаївського райну Чернівецької області.
 • Відбулася презентація енциклопедії «Козацька старшина гетьманщини» у Музеї гетьманства у Києві. Виступ кандидата історичних наук Т. Г. Рендюка // Високий вал. 2011-01-15.
 • Віра Кульова. Теофіл Рендюк і його книги // «Журналіст України», 2011, № 4. — С.7-8. // untitled-nomer_2011_4.pdf.
 • О.Бажан. [Рец.] Рендюк Т. Г. Українці та румуни: багатолітній досвід життя поруч" [монографія] — К.: «Оріон-Принт», 2011. — 293 с. / О. Бажан // Краєзнавство. — 2011. — № 4. — С. 299—300.
 • І.Ребошапка. Про участь радника-посланника Посольства України в Румунії Т. Г. Рендюка в роботі Міжнародної наукової конференції, присвяченій відзначенню 100-річчя від народження румунських славістів К.Кіцімія та П.Олтяну. Бухарест, травень 2009 р. // «Шинель Гоголя». — Вересень 2011.
 • О.Рубльов. Рецензія на монографію: Рендюк Т. Г. Українці та румуни: багатолітній досвід життя поруч" [монографія] — К.: «Оріон-Принт», 2011. — 293 с. / О.Рубльов // Схід. Аналітично-інформаційний журнал. Економіка, історія, філософія. — № 7 (114) листопад — грудень 2011. — С. 163—164.
 • С.Троян. Національні меншини у міждержавних відносинах: сучасна українська історична візія [Рец.] Рендюк Т. Г. Українці в Румунії та румуни в Україні: проблеми минулого та сучасне становище / Теофіл Рендюк. — К.: Ін-т історії України НАН України, 2011. — 293 с. // Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії: Наукові записки РДГУ. — Рівне: РДГУ, 2011. — Вип. 22. — С. 313; Рецензія на монографію: Рендюк Т. Г. Українці в Румунії та румуни в Україні: проблеми минулого та сучасне становище: [Монографія] / Т. Г. Рендюк. — К.: Оріон-прінт, 2011. — 293 с.
 • Василь Карлащук. У світі книг. «Збагатив віру України, підняв її славу». Рецензія на книгу Т. Г. Рендюка «Гетьман Іван Мазепа — відомий і невідомий…». — К.: АДЕФ-Україна, 2010. — 480 с. (українською, англійською, польською, французькою та румунською мовами) // Буковина. Громадсько-політична газета. — № 9 (2040). — Вівторок, 1 лютого 2011 р.
 • В.Каптару "Теофіл Георгійович Рендюк, український дипломат та історик, опублікував книгу «Гетьман України Іван Мазепа та його зв'язки з Молдовою і Румунією» // Studia Linguistica. — 2011. Випуск 5. — С. 332—334.
 • З.Гурська. Союз українців Придністров'я відзначили своє 20-річчя. Про участь 30 жовтня 2011 р. Заступника директора Департаменту закордонного українства та культурно-гуманітарного співробітництва МЗС України Т. Г. Рендюка у цьому заході // УКРІНФОРМ. 30 жовтня 2011 р.
 • Культура. Міністерство культури України. ДЗ «Національна парламентська бібліотека України». Інформаційний центр з питань культури та мистецтва. Книга Т. Г. Рендюка «Українці Румунії: національно-культурне життя та взаємовідносини з владою». — Київ: Інститут історії України НАН України, 2010. — 150 с. // Поточний бібліографічний список. Українська діаспора. — Випуск 10. — 2011 рік. — С.11.
 • З.Гурськая. Союз украинцев Приднестровья отметили свое 20-летие. Об участии 30 октября 2011 г. Заместителя директора Департамента зарубежного украинства и культурно-гуманитарного сотрудничества МИД Украины Т. Г. Рендюка в данном мероприятии // RT.KORR/ 30.10.2011.
 • І.Рижан. Україна та українство: «п'ята хвиля». Про участь 30 грудня 2011 р. Заступника директора-начальника відділу національних меншин та віросповідань Департаменту закордонного українства та культурно-гуманітарного співробітництва МЗС України Т. Г. Рендюка у зустрічі працівників державних органів влади та церковних діячів УГКЦ з представниками п'ятої хвилі трудових мігрантів з України // CREDO. Новини. Січень 2012 р.
 • Світлана Сміх — Іван Боднарук про сім'ю як осередок збереження української ідентичності в умовах діаспори. "…Українці організовано представлені у 56 зарубіжних державах, а, українські корені є, практично, в усіх країнах світу, зазначив Теофіл Рендюк, Заступник директора — Начальник відділу національних меншин та віросповідань Департаменту зв'язків із закордонним українством та культурно-гуманітарного спіробітництва МЗС України на зустрічі працівників державних органів влади та церковних діячів УГКЦ з представниками п'ятої хвилі трудових мігрантів з України 30 грудня 2011 р.
 • В.Лупашко. Памяти творцов духовной и светской культуры. Об участии 15 января 2012 г. Заместителя директора Департамента зарубежного украинства и культурно-гуманитарного сотрудничества МИД Украины Т. Г. Рендюка в Международной научно-практической конференции, посвященной жизненному пути и творческой деятельности творца духовной культуры украинцев, румын и молдаван Петра Могилы и гения румынской поэзии Михая Еминеску // Международное агентство деловых новостей. Январь 2012 г.
 • Протокол № 73 засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин. Київ, Верховна Рада України, 28 травня 2012 року. Про участь у засіданні Комітету Заступника директора — Начальника відділу національних меншин та віросповідань Департаменту з питань закордонного українства та культурно-гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України Т. Г. Рендюка.
 • Сергей Деев, Владимир Лупашко-Музыченко, для «Хвилі» 24.10.2012. О книге на пяти языках Советника-посланника Посольства Украины в Румынии, доктора исторических наук Т. Г. Рендюка «Гетьман Іван Мазепа — відомий і невідомий…» / http://hvylya.org/analytics/pridnestrov
 • Розширення Європейського Союзу: наслідки для постсоціалістичних та пострадянських країн. Використано: «Шлях Румунії до ЄС: досвід, проблеми, перспективи» / Т. Рендюк // Політика і час. — 2007. — № 2. — С. 32-36.
 • "Іван Мазепа. Відомий і невідомий. Презентація книги Т. Г. Рендюка «Гетьман Іван Мазепа — відомий і невідомий…» та його документального фільму з такою ж назвою // Рідне слово/Cuvântul matern. Незалежна газета українців Молдови. 24 березня 2013 року.
 • V.Guzun. Emigraţia ucraineană în România interbelică şi impactul asupra relaţiilor politico-diplomatice bilaterale. Despre organizarea de T.Rendiuk, Ministru-consilier al Ambasadei Ucrainei în România, Directorul Centrului Cultural şi de Informare din cadrul Ambasadei, a prezentării volumului lui V.Guzun de documente «Emigraţia ucraineană în România interbelică şi impactul asupra relaţiilor politico-diplomatice bilaterale». Bucureşti, Centrului Cultural şi de Informare din cadrul Ambasadei Ucrainei în România, 09.04.2013. // http.//afaceriorientale.blogpost.ro/.
 • Радник-посланник Посольства України в Румунії Т. Г. Рендюк виступив з доповіддю «Витоки, етапи та становище української еміграції в Румунії та її вплив на двосторонні відноси» на Міжнародній науковій конференції «Українська еміграція в Румунії міжвоєнного періоду», яка відбулася в Культурно-інформаційному центрі у складі Посольства України в Румунії 9 квітня 2013 року // Буковина толерантна. 17.04.2013 р.
 • «Історичні науки»: виставка нових надходжень до універсального підсобного фонду Відділу комплексного бібліотечного обслуговування. Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. Квітень 2013 р. Про надходження та виставлення монографії Т. Г. Рендюка «Українці в Румунії та румуни в Україні: проблеми минулого та сучасне становище»: — К.: Оріон-прінт, 2011. — 293 с.
 • M.Pocorschii. Lansarea cărţii Domnului T.Rendiuk «Hatmanul Ivan Mazepa» («Гетьман Іван Мазепа — відомий та невідомий…») / «Curierul ucrainean». Revistă a Uniunii Ucrainenilor din România. Serie nouă, № 241—242 / Iunie 2013. — P. 12.
 • І.Мойсей. 200 років від заснування Дунавецької Січі. Про участь Радника-посланника Посольства України в Румунії, доктора історичних наук Т. Г. Рендюка у відкритті та роботі Міжнародної наукової конференції «Задунайська Січ: 200 років від прибуття та розташування запорізьких козаків до Верхнього Дунавця, повіт Тульча, Румунія» // Вільне слово. № 11-12 2013 року. — С. 10.
 • І.Мойсей. 200 років від заснування Дунавецької Січі. Про участь Радника-посланника Посольства України в Румунії, доктора історичних наук Т. Г. Рендюка у відкритті та роботі Міжнародної наукової конференції «Задунайська Січ: 200 років від прибуття та розташування запорізьких козаків до Верхнього Дунавця, повіт Тульча, Румунія». «Особливість і унікальність цього наукового заходу підкреслив у своєму виступі Радник-посланник Посольства України в Румунії Теофіл Рендюк», — написала І.Мойсей // Вільне слово. № 13-14 2013 року. — С. 5.
 • V.Nicolaiciuc. Etnicii ucraineni din Galaţi şi-au omagiat strămoşii la Tulcea. Despre participarea domnului Teofil Rendiuk, Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar al Ambasadei Ucrainei în România, doctor habilitat în istorie, la Conferinţa internaţională cu tema «Zadunaiska Sici: 200 de ani de la stabilirea cazacilor zaporojeni la Dunăvăţul de Sus» în perioada 7-8 iunie 2013, m. Tulcea, România / Situl Uniunii Ucrainenilor din România, Filiala Galaţi.
 • «200 de ani de la stabilirea cazacilor zaporojeni la Dunăvăţul de Sus» (Zadunaiska Sici). Despre participarea domnului Teofil Rendiuk, Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar al Ambasadei Ucrainei în România, doctor habilitat în istorie, la Conferinţa internaţională cu tema «Zadunaiska Sici: 200 de ani de la stabilirea cazacilor zaporojeni la Dunăvăţul de Sus» în perioada 7-8 iunie 2013, m. Tulcea, România / Situl Uniunii Ucrainenilor din România, Filiala Tulcea.
 • Т.Добровольський. Аспірант факультету політичних наук Бухарестського університету. Вплив національно-територіального питання на зближення України та Румунії. Частина перша. Румуни в Україні; Частина друга. Українці в Румунії. Робота підготовлена з використанням книги Т. Г. Рендюка «Українці Румунії: національно-культурне життя та взаємовідносини з владою». — Київ: Інститут історії України НАН України, 2010. — 150 с. ///www.uvkr.com.ua/news/5331.
 • І. Кідещук. Теофіл Рендюк: «Гетьман Іван Мазепа — відомий та невідомий…» // «Вільне слово». Часопис Союзу українців Румунії, № 17-18, вересень 2013 р. — С.8-9.
 • Б.Киричак, краєзнавець, смт. Дмитрівка. «Щедрий подарунок». Домовна (українською та румунською мовами) книга Т. Г. Рендюка «Гетьман Іван Мазепа: українсько-молдовсько-румунські шляхи». — Чернівці: «Букрек», 2009. — 288 с. та його ж п'ятимовна (українською, англійською, польською, французькою та румунською мовами) книга «Гетьман Іван Мазепа — відомий і невідомий…». — К.: АДЕФ-Україна, 2010. — 480 с. подаровані Музею гетьманства в Батурині / «Порадник». Бахмацька районна незалежна газета. — 25 жовтня 2013 р.
 • Г. Вєтрова. Політика румунізації на землях Південної Бессарабії (1918—1940 рр.) / Наукові конференції. Грудень 2013 р. // http://oldconf.neasmo.org.ua/node/1018. «Особливості політики румунізації в краї вивчали сучасні історики Т. Рендюк». Див.: Національна політика королівської Румунії у міжвоєнний період та під час Другої світової війни // Міжнародні зв'язки України: наукові пошуки та знахідки. Міжнародний збірник наукових праць Інституту історії України Національної Академії наук України. Випуск 19. — Київ — 2010. — С. 137—154.
 • Щодо відкриття фотовиставки «Києво-Печерська Лавра — святиня України», присвяченої 1025-річчю хрещення Київської Русі. Про організоване Радником-посланником Посольства України в Румунії, Директором Культурно-інформаційного центру у складі Посольства України в Румунії, доктором історичних наук Т. Г. Рендюком свято, присвячене 1025-річчю хрещення Київської Русі. // «Вільне слово», Місячник Союзу українців Румунії, № 11-12. Червень 2013 р. — С. 9.
 • Видавництво «Букрек» презентувало творчість О.Кобилянської в Бухаресті. З вихідом у світ нового багатотомника творів Кбилянської привітав Радник-посланник Посольства України в Румунії Т. Г. Рендюк. Держкомтелерадіо України. Департамент інформаційної політики.29.11.2013 р. // comin.cmu.gov.ua.
 • Л.Трайста. Українська громада в Бухаресті урочисто відзначила 150-річчя від Дня народження Ольги Кобилянської // «Вільне слово». Часопис Союзу українців Румунії, № 23-24, грудень 2013 р. — С. 9.
 • Radu Ştefan Vergatti. Teofil Gheorghievici Rendiuk.Hatmanul Ivan Mazepa — cunoscut şi necunoscut… Ed. ADEF, Kiev, 2010, 445 p., 35 planşe cu ilustraţii. Recenzie // ARGESIS. Muzeul judeţean Argeş. Studii şi comunicări. Seria Istorie, XXII. — Piteşti: Editura ORDESSOS. — 2013. — P. 423—425.
 • Radu Ştefan Vergatti. Teofil Gheorghievici Rendiuk. Pylyp Orlyk: căile moldo-române. — Cernăuţi: «BUKREK», 2013. — 231 pag. Recenzie // ARGESIS. Muzeul judeţean Argeş. Studii şi comunicări. Seria Istorie, XXII. — Piteşti: Editura ORDESSOS. — 2013. — P. 434—437.
 • Radu Ştefan Vergatti. Teofil Gheorghievici Rendiuk.Hatmanul Ivan Mazepa — cunoscut şi necunoscut… Ed. ADEF, Kiev, 2010, 445 p., 35 planşe cu ilustraţii // Annals of Academy of Romanian Scientists on Series on History and Arhaeology. Volume 6, no.1-2014. Editura Oamenilor de Ştiinţă din România. — P.181-183.
 • Radu Ştefan Vergatti. Teofil Gheorghievici Rendiuk. Pylyp Orlyk: căile moldo-române. — Cernăuţi: «BUKREK», 2013. — 231 pag. // Annals of Academy of Romanian Scientists on Series on History and Arhaeology. Volume 6, no.1-2014. Editura Oamenilor de Ştiinţă din România. — P.177-180.
 • І. Кідещук. Шевченківський літературно-мистецький вечір в Бухаресті. До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Про участь Т. Г. Рендюка в урочистостях біля погруддя Т. Г. Шевченка в Бухаресті та у літературно-мистецькому вечорі з нагоди відзначення Посольством України в Румунії та українською громадою цієї країни 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка // Місячник Союзу українців Румунії «Наш голос». — № 237. Березень 2014 р. — С.15-17.
 • M.Pocorschii. La bustul poetului din parcul Herestrău. Despre moderarea de către domnul Teofil Rendiuk, Ministru-consilier al Ambasadei Ucrainei în România, a ceremoniei de comemorare a 200 de ani de la naşterea lui Taras Şevcenco / «Curierul ucrainean». Revistă a Uniunii Ucrainenilor din România. Serie nouă, № 259—260 / Martie 2014. — P. 7.
 • Лариса Трайста. Українська громада в Бухаресті відсвяткувала 200 років з дня народження Великого Кобзаря. Про участь Т. Г. Рендюка в урочистостях біля погруддя Т. Г. Шевченка в Бухаресті та у літературно-мистецькому вечорі з нагоди відзначення Посольством України в Румунії та українською громадою цієї країни 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка // Часопис Союзу українців Румунії «Український вісник». — Рік видання ХХІ. — № 5-6. Березень 2014 р. — С.3.
 • Національна історична бібліотека України. До 375-річчя І. С. Мазепи. 20 березня 2014 р. у Виставковому залі відкрилась книжкова виставка «Іван Мазепа як будівничий української культури», присвячена 375-річчю від дня народження І. С. Мазепи (1639—1709 рр.), українського державного і політичного діяча, гетьмана Лівобережної України. Серед представлених на виставці видань фігурує двомовна (українською та румунською) книга Т. Г. Рендюка «Гетьман Іван Мазепа: Українсько-молдовсько-румунські шляхи». — Чернівці: «Букрек», 2009. — 288 с. з кольоровими ілюстраціями.
 • Буковинські видавці на «Книжковому арсеналі». Про представлення книжки Т. Г. Рендюка «Гетьман України Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи». — Чернівці: «БУКРЕК», 2013. — 238 с. з ілюстраціями та додатками на IV-му Міжнародному книжковому фестивалі «Книжковий арсенал» у м. Київ 17.04.2014 р. // Чернівецька обласна державна адміністрація. Офіційний веб-сайт // oda.cv.ua.
 • Teofil Rendiuc. «Crimeea a fost, este şi rămâne teritoriu ucrainean» — a declarat Ministrul consilier a Ambasadei Ucrainei în România Teofil Rendiuc, participând la şedinţa Comisiei speciale comune a Camerei Deputaţilor şi Senatului Parlamentului României pentru aderarea României la Spaţiul Schengen care a avut loc, miercuri, 23 aprilie 2014, cu participarea ambasadorilor statelor membre UE, ai Ucrainei şi Republicii Moldova pe tema situaţiei din aceste două ţări, în contextul ultimelor evoluţii din regiune // AGERPRES. — 23.04.2014.
 • Radu Ştefan Vergatti. Simpozion Internaţional organizat de Episcopia Severinului şi Strehaiei. 12.05.2014. Despre rolul doctorului habilitat în istorie T.Rendiuk în dezminţirea părerii anterioare greşite a unor istorici şi argumentarea faptului că nu Pylyp Orlyk a vândut turcilor corespondenţa dintre hatmanul Ucrainei I.Mazepa şi domnitorul Munteniei C.Brâncoveanu, ci Ştefan vodă Cantacuzino. — Caraş-Severin. — 12.05.2014.
 • Colonel I.Petrescu. «După 337 de ani, ucrainenii vor să respire liber în Europa». Despre alocţiunea domnului T.Rendiuk, Ministru-consilier al Ambasadei Ucrainei în România, doctor habilitat în istorie T.Rendiuk la prima întâlnire ale conducerii şi membrilor Clubului Militar Român de Reflecţie Euroatlantică, o acţiune sptijinită de Asociaţia «George C.Marshall-România», desfăşurată pe data de 21.05.2014 la Bucureşti. // Adevărul.ro 23.05.2014. http://adevarul.ro/international/europa/dupa-337-ani-ucrainenii-vor-respire--liber-europa-1_537dfa8b0d133766a8e070a5/index.html .
  • Ioan C. Popa. File de istorie dramatică. Din Crimeea în… Siberia // Balcanii şi Europa. Revistă de consemnări şi atitudini. — Nr.146. Iulie 2014. — P. 27. (Dramatic pages of history. From Cramea to…Siberia. — P. 38). Despre manifestarea comemorativă, cosacrată împlinirii a 70 de ani de la deportarea forţată de către autorităţile fostei URSS ale tătarilor din Crimeea pe data de 18 mai 1944, precum şi despre comemorarea Zilei de 22 mai în Ucraina, când la 22 mai 1861 la Kanev a fost reînhumat corpul neînsufleţit al poetului ucrainean T.Şevcenco, organizate de d-l T.Rendiuk, Ministru-consilier al Ambasadei Ucrainei în România, Directorul Centrului cultural şi de informare din cadrul Ambasadei Ucrainei, la Bucureşti, pe data de 22 mai 2014.
  • Документальний фільм про захід, присвячений солідарності українців Румунії та румунської громадськості з громадянами України О.Сенцовим та Н.Савченко, затриманих, відповідно, у травні та в червні 2014 року, російськими властями. Культурно-інформаційний центр у складі Посольства України в Румунії. 10 вересня 2014 року. Фільм передано на головному румунському телеканалі TVR1 24 вересня 2014 року.
  • Документальний фільм despre situaţia din Ucraina şi perspectivele ei europene, relaţiile ucraineano-române, la dezbaterea cu tema «Ucraina: al doilea conflict îngheţat la frontierele României?», organizată de Fundaţia Universităţii Mării Negre şi ziarul «Adevărul». Bucureşti, Casa oamenilor de Ştiinţă, 24.09.2014. http://fumn.eu/dezbatere-ucraina-al-doilea-conflict-inghetat-la-frontierele-romaniei/
  • Liliana Jighira. Вraşov. Un oficial ucrainean despre Brâncoveanu. În Aula Universităţii «Transilvania» are loc astăzi, de la ora 10.30, la o lansare de carte mai specială, intitulată «C. Brâncoveanu şi I.Mazepa — Pagini inedite de istorie», autor Teofil Rendiuk, ministru-consilier al Ambasadei Ucrainei în România. Lansarea de carte va avea loc în cadrul conferinţei «Orizonturi europene». La eveniment vor participa Teofil Bauer — Аmbasadorul Ucrainei în România, Ilia Giorgadze — Аmbasadorul Georgiei în România, Iurie Renita — Аmbasadorul Republicii Moldova, conf.univ.dr. Nasty Vlădoiu — Рreşedinte al Uniunii Camerelor de Comerţ Bilaterale din România.
   • 4 та 5 жовтня 2014 р. у м. Брашов (Румунія) відбулася презентація тримовного (українською, румунською та англійською) ілюстрованого історично-документального нарису радника-посланника Посольства, доктора історичних наук Теофіла Рендюка «К.Бринковяну та І.Мазепа: невідомі сторінки історії», присвяченого 305-річниці від смерті видатного борця за незалежність України, гетьмана І.Мазепи, та 300-річчю від страти господаря Валахії К.Бринковяну. Bucureşti. Editura «PROUniversitatea», 2014. — 387 p. / Сайт Посольства України в Румунії 06.10.2014 р.; Ştiri de Braşov. 6 octombrie 2014.
   • М.Онужик. Міжнародна наукова конференція «Румунсько-українські відносини. Історія і сучасність» / Radio România Internaţional 2014-11-04 01:11:00. Про участь Радника-посланника Посольства України в Румунії, доктора історичних наук Т. Г. Рендюка в роботі Конференції.
   • În perioada 15–18 octombrie 2014, la Galeria Artelor a Cercului Militar Naţional din Bucureşti  a avut loc cea de-a X-a ediţie a Salonului de Carte «Polemos» — Istorie, Ştiinţe Politice, Securitate şi Apărare, eveniment care s-a înscris între manifestările prin care Editura Militară a marcat Ziua Armatei Române, 70 de ani de la eliberarea nord-estului Transilvaniei şi 100 de ani de la izbucnirea Primului Război Mondial. În data de 17 octombrie domnul T.Rendiuk, Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar al Ambasadei Ucrainei în România, doctor habilitat în istorie a prezentat carte lui Alex Berca, cetăţean american de origine română, «Ucraina — un punct de vedere geopolitic». — Bucureşti, Editura «Top Form», 2014.
   • М.Онужик. Вечір вшанування пам'яті Івана Мазепи у Бухаресті. Презентація книг Надзвичайного і Повноважного Посланника Посольства України в Румунії, доктора історичних наук Т. Г. Рендюка про гетьмана України І.Мазепу та його зв'язків з Придунайськими князівствами на початку XVIII-го століття в приміщення Бухарестської філії Союзу українців Румунії 18.11.2014 року.
   • Sâmbătă, 22 noiembrie 2014. SALA MIRCEA SÂNTIMBREANU — nivelul 7.70:342. 10.00 — 10.30 EDITURA PRO UNIVERSITARIA. Lansarea volumului: «C. Brâncoveanu şi I. Mazepa: Pagini inedite de istorie», în memoria remarcabilului domnitor al Munteniei Constantin Brâncoveanu şi ilustrului hatman al Ucrainei Ivan Mazepa; ediţie trilingvă: română, ucraineană şi engleză, autor Teofil Rendiuk. 10:00 — 10:30 : Lansarea volumului: «C. Brâncoveanu şi I. Mazepa: Pagini inedite de istorie» - Editura Pro Universitaria.
   • Teofil Rendiuk:  C. Brancoveanu si I. Mazepa: pagini inedite de istorie in memoria remarcabilului domnitor Constantin Brancoveanu si a ilustrului hatman al Ucrainei, Ivan Mazepa. Editie trilingva. Editura: PROUniversitaria (2014). ISBN 606-26-0070-9. Oraş:Bucuresti. Limba: româna, ucraineană, engleză. Încadrare: Istorie. Număr de pagini: 317. Preţ: 39 Lei (9.18 EUR, 11.2 USD).
   • Христина Штірбець, Микола Онужек. 23 жовтня в Бухаресті, у приміщенні Культурно-інформаційного центру при Посольстві України в Румунії відбувся літературний захід «Вечір української книги», присвячений 75-річчю українського письменника, поета, перекладача, члена Спілки письменників України Віталія Колодія, організований Радником-посланником Посольства України в Румунії Т. Г. Рендюком / Radio România Internaţional 30.10.2014, Журнал «Шинель Гоголя», 26 жовтня 2014 р.
   • М.Онужик. У приміщенні Союзу українців Румунії в Бухаресті відбувся Вечір вшанування пам'яті гетьмана України Івана Мазепи. Радник-посланник Посольства України в Бухаресті Теофіл Рендюк презентував власні книги про І. Мазепу наголошуючи на політичні, дипломатичні, військові, культурні та релігійні зв'язки гетьмана з господарями Молдови та Валахії / Radio România Internaţional 2014-11-18.
   • І.Петрецька-Ковач. Вшанування Дня Гідності та Свободи і Голодомору в Культурно-інформаційному центрі у складі Посольства України в Румунії. «21 листопада 2014 р. в приміщенні Культурно-інформаційного центру при Посольстві України в Румунії пройшов захід, призначений вшануванню Дня Гідності та Свободи з нагоди 1-ї річниці від Євромайдану, коли український народ вийшов на захист ідеалів свободи та демократії у зв'язку зі своїм європейським вибором. Було також вшановано одну з найтрагічніших сторінок української історії Голодоморів 1921-22; 1932-33; 1946-47 рр. Радник-посланник Посольства України в Румунії п. Теофіл Рендюк виступив з обширною промовою, пов'язаною із цими датами, трагічними моментами історії України» // «Вільне слово». Культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії. № 21-22. Листопад 2014 р. — С. 9.
   • Ion Loic. «File din istoria satului Ţureni». Supliment. — Cernăuţi: Editura «Zelena Bucovina», — 2013. Despre Teofil Rendiuc — Cetăţean de Onoare al satului Ţureni raionul Herţa, regiunea Cernăuţi, a comunei Repedea judeţul Maramureş, România, Doctor habilitat în istorie, Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar al Ucrainei, decorat până atunci cu 28 de ordene, medalii şi menţiuni ai Ucrainei şi ale mai multor state de peste hotare, autor a peste 450 de lucrări ştiinţifice, articole, interviuri şi traduceri vezi paginile din lucrarea citată mai sus: 66, 77-78, 84, 109, 110.
   • Ion Loic. «File din istoria satului Ţureni». Supliment. — Cernăuţi: Editura «Zelena Bucovina», — 2014. Despre Teofil Rendiuc — Cetăţean de Onoare al satului Ţureni raionul Herţa regiunea Cernăuţi, al comunei Repedea judeţul Maramureş România, Doctor habilitat în istorie, Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar al Ucrainei, decorat cu 30 de ordene, medalii şi menţiuni ai Ucrainei şi ale mai multor state de peste hotare, autor a peste 450 de lucrări ştiinţifice, articole, interviuri şi traduceri vezi paginile din lucrarea citată mai sus: 3-6, 26-27, 52, 57, precum şi pozele din această carte, fotografiate personal de către T.Rendiuc în data de 4 noiembrie 2013 în timpul participării sale la sfinţirea Iconostasului şi a Prestolului din biserica din satul Ţureni, donate, ca şi Icoana de lemn «Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil», adusă special de la Muntele Sfânt Atos, de el şi soţia sa Eudochia, profesoară de filologie.
   • Отзыв Ольги Кашпор о пребывании в Румынии та зустрічі в Бухаресті з Т.Рендюком 12.12.2014.doс.
   • Телерепортаж з Бухареста на українському телеканалі «1+1», в тому числі інтерв'ю Т. Г. Рендюка про 25-річчя від Революції в Румунії 1989 року / specreportazh-pro-antikorupciyne-divo-v-rumuniyi.html
   • Marain Stroia, doctor, profesor universitar, cercetător ştiinţific al Institutului de istorie «Nicolae Iorga» al Academiei Române. Alocuţiune cu prilejul prezentării cărţii domnului doctor habilitat în istorie T.Rendiuk «C.Brâncoveanu şi I.Mazepa. Pagini inedite de istorie. Ediţie ilustrată, dedicată aniversării a 300 de ani de la martirizarea renumitului domnitor al Munteniei Constantin Brâncoveanu şi a 305 de ani de la trecerea în nefiinţă a ilustrului hatman al Ucrainei Ivan Mazepa». — Bucureşti: Editura «PROUniversitaria», 2014. — 387 p. cu anexe şi ilustraţii, în cadrul şedinţei Centrului de studii ruse şi sovietice de pe lângă Institutuli Național pentru studierea totalitarismului al Academiei Române. Bucureşti, 21 ianuarie 2015.
   • Radu Ştefan Vergatti, doctor, profesor universitar. Alocuţiune cu prilejul prezentării cărţii domnului doctor habilitat în istorie T.Rendiuk «C.Brâncoveanu şi I.Mazepa. Pagini inedite de istorie. Ediţie ilustrată, dedicată aniversării a 300 de ani de la martirizarea renumitului domnitor al Munteniei Constantin Brâncoveanu şi a 305 de ani de la trecerea în nefiinţă a ilustrului hatman al Ucrainei Ivan Mazepa». — Bucureşti: Editura «PROUniversitaria», 2014. — 387 p. cu anexe şi ilustraţii, în cadrul şedinţei Centrului de studii ruse şi sovietice de pe lângă Institutuli Național pentru studierea totalitarismului al Academiei Române. Bucureşti, 21 ianuarie 2015.
   • Paraschiva Bădescu, Ambasador Extraordinar şi Plenipotenţiar al României. Alocuţiune cu prilejul prezentării cărţii domnului doctor habilitat în istorie T.Rendiuk «C.Brâncoveanu şi I.Mazepa. Pagini inedite de istorie. Ediţie ilustrată, dedicată aniversării a 300 de ani de la martirizarea renumitului domnitor al Munteniei Constantin Brâncoveanu şi a 305 de ani de la trecerea în nefiinţă a ilustrului hatman al Ucrainei Ivan Mazepa». — Bucureşti: Editura «PROUniversitaria», 2014. — 387 p. cu anexe şi ilustraţii, în cadrul şedinţei Centrului de studii ruse şi sovietice de pe lângă Institutuli Național pentru studierea totalitarismului al Academiei Române. Bucureşti, 21 ianuarie 2015.
   • В.Григорчук. «Вільне слово» відсвяткувало 65 років // «Наш голос». Щомісячник Союзу українців Румунії. № 3-4. Лютий 2016 р. — С. 10-11. Про участь Т.Рендюка в урочистостях з нагоди відзначення 65-річчя від заснування.
   • Відзначення Дня Конституції України в Бухаресті. Про виступ радника-посланника Посольства України в Румунії Теофіла Рендюка, який розкрив історію конституційного процесу в Україні, наголошуючи на значенні Конституції П. Орлика 1710 р., Конституції Української Народної Республіки 1918 р., а також Конституції Незалежної України 1996 р. для конституційного процесу в Україні. / «Вільне слово». Культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії. № 11-12 Червень 2015 р. — С. 6.
   • Вітальне слово Радника-посланника Посольства України в Румунії Т. Г. Рендюка на урочистостях з нагоди 25-річчя від заснування журналу Союзу українців Румунії «Наш голос», м. Бухарест. 18 липня 2015 року // «Наш голос», № 253, липень 2015 року. — С. 4-5.
   • Відзначення Дня Державного Прапора України в Посольстві України в Румунії. Сайт Посольстві України в Румунії, 23 серпня 2015 року. «Перед присутніми виступив радник-посланник Посольства Теофіл Рендюк, який привітав учасників заходу зі святом, розповів про історію виникнення та символіку українського прапору, традиції відзначення Дня Державного Прапора України як в минулому, так і на сучасному етапі».
   • «День Державного Прапору України та День Незалежності України» // Вільне слово. Щомісячник Союзу українців Румунії. № 17-18. Вересень 2015 р. — С.6. Про проведення Т.Рендюком урочистостей з нагоди відзначення Дня Державного Прапору України та Дня Незалежності України у Посольстві України в Румунії 23 серпня 2015 року.
   • Povestea unei familii de refugiaţi ucraineni care au ajuns în România // Publicat: 4 Septembrie 2015 de Radio Chișinău. Despre participarea domnului Teofil Rendiuk, Ministrului-consilier al Ambasadei Ucrainei în România la evenimentul din data de 3 septembrie 2015 în llegătură cu sosirea în comuna Măgura Ilvei, judeţul Bistriţa-Năsăud a unei familii de refugiaţi ucraineni. Andrej Tuchalin (42 ani), de meserie inginer, şi Swetlana Tuchalina (39 ani), psiholog, alături de şase dintre cei şapte copii, cu vârste cuprinse între doi şi 20 de ani, au ajuns joi după-masă în comuna Măgura Ilvei, după un drum de 17 ore, pentru a-şi lua în primire casa pe care un locuitor din comuna Măgura Ilvei, Emilian Horga, a pus-o la dispoziţia asociaţiei «Vasile Voiculescu», condusă de domnul Leonid Pop, care derulează un proiect de sprijinire a refugiaţilor din Ucraina. «Ceea ce se întâmplă în această frumoasă comună de munte e o chestie de pionierat. Este pentru prima dată când în judeţul Bistriţa-Năsăud vine un grup de cetăţeni pentru o perioadă mai îndelungată, lucru care vă face onoare. E o chestie de pionierat şi este foarte nobil şi benefic, în situaţia de criză în care noi ne aflăm», — a afirmat reprezentantul Ambasadei Ucrainei.
   • La 17 ore depărtare de război — o familie de ucraineni priveşte spre dezastrul de acasă de pe o prispă din Măgura Ilvei. Despre participarea domnului Teofil Rendiuk, Ministrului-consilier al Ambasadei Ucrainei în România la evenimentul din data de 3 septembrie 2015 în llegătură cu sosirea în comuna Măgura Ilvei, judeţul Bistriţa-Năsăud a unei familii de refugiaţi ucraineni // Mesagerul de Bistriţa-Năsăud. 10 septembrie 2015. — P.1
   • Primii refugiaţi ucraineni au ajuns la Măgura Ilvei: «Dumnezeu ne-a ajutat» // TimpOnline.ro.  de Eugen Gheorghe. FOTO: Ministrul-consilier al Ambasadei Ucrainei în România, Teofil Rendiuk, președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, Radu Moldovan, președintele Asociației «Vasile Voiculescu», Leonida Pop, care a susținut financiar proiectul «Ajutor pentru copiii ajunși în restriște în Ucraina», și primarul comunei Măgura Ilvei, Valer Avram, au participat la primirea și instalarea primei familii de refugiați din zona beligerantă Lugansk (Ucraina) într-o casă pusă la dispoziție gratuit de către un proprietar din Măgura Ilvei. «Ceea ce se întâmplă în această frumoasă comună de munte este un lucru de pionierat. România a mai primit răniți și copii din Ucraina în vacanță, dar este pentru prima dată când un grup de ucraineni vine pentru o perioadă îndelungată, chiar neprevăzut de îndelungată. Este un lucru nobil, benefic în situația de criză în care se află Ucraina. Ca să vă dați seama de amploarea și importanța gestului făcut de partea română pentru acești cetățeni ucraineni, am pierdut în ultimul an și jumătate de activități militare aproape 1.150 de militari, peste 8.000 de civili din zonele respective, plus câteva mii de răniți. la fiecare 24 de ore pierdem 5-7 milioane de dolari din cauza operațiunilor militare. Sunt trei milioane de refugiați. Intervenția și ajutorul românilor sunt binevenite. Sunt convins că familiile se vor simți bine în această zonă, mai ales că acolo nu există munți, iar aici este un loc minunat, o să le placă», — a precizat ministrul-consilier al Ambasadei Ucrainei în România, Teofil Rendiuk.
   • Case bătrâneşti, amenajate special pentru imigranţi. Astăzi a ajuns prima familie // Canalul de televiziune DiGi 24: Teofil Rendiuk, ministru-consilier al Ambasadei Ucrainei în România: «Pentru prima dată partea română deschide poarta și ușa largă pentru familii de refugiați care sunt originari din regiunile Doneţk şi Lugansk».
   • Case bătrâneşti, amenajate special pentru imigranţi. Astăzi a ajuns prima familie // Canalul de televiziune B-1: Teofil Rendiuk, ministru-consilier al Ambasadei Ucrainei în România: «Pentru prima dată partea română deschide poarta și ușa largă pentru familii de refugiați care sunt originari din regiunile Doneţk şi Lugansk», a afirmat Teofil Rendiuk, ministru-consilier al Ambasadei Ucrainei în România, citat deDigi 24.
   • Dr. Daniela Bălu. Colaborări şi cercetări transfrontaliere. Promovarea relaţiilor româno-ucrainene prin proiectele implementate de Muzeul Judeţean Satu Mare. Cuvânt introductiv la volumul «Relaţii româno-ucrainene. Istorie şi contemporaneitate». Сoordonator volum: Diana Kinces. — Satu Mare: Editura Muzeului Sătmărean. — P. 13-14 + fоtо. / Др. Данієла Белу. Транскордонна співпраця та дослідження. Просування румунсько-українських відносин в рамках проектів, впроваджених повітовим Музем Сату Маре. Вступне слово. Про участь Радника-посланника Посольства України в Румунії, доктора історичних наук Т. Г. Рендюка у VI-й Міжнародній науковій конференції українських та румунських істориків з назвою «Українсько-румунські відносини: історія та сучасність», яка відбулась 16-17.10.2014 р. у румунському м. Тешнад, повіт Сату Маре, в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Союзу ENP (Угорщина — Словаччина — Румунія — Україна) «Партнерство без кордонів» // «Румунсько-українські відносини. Історія і сучасність». Сoordonator volum: Diana Kinces. — Satu Mare: Editura Muzeului Sătmărean. + фото. — P. 28-56.
   • RELAȚII ROMÂNO — UCRAINENE. ISTORIE ȘI CONTEMPORANEITATE РУМУНСЬКО — УКРАЇНСЬКІ ВІДНОСИНИ. ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ ROMANIAN — UKRAINIAN RELATIONSHIP. HISTORY AND CONTEMPORANEITY Coordonator volum: Diana Kinces. — Satu Mare: Editura Muzeului Sătmărean. + фото. — P. 28-56.
   • Teofil Rendiuk: «Rusia nu respectă acordurile de la Minsk». Video informaţie la adresa& http://epochtimes.ro/news/teofil-rendiuk-rusia-nu-respecta-acordurile-de-la-minsk-video---241682
   • Teofil Rendiuk: «Ucraina şi-a respectat angajamentele luate, dar Rusia şi separatiştii au încălcat acordul Minsk II şi armistiţiul», acuză Ministru-consilier de la Ambasada Ucrainei la Bucureşti. Eugen Horoiu/Epoch Times.
   • Інтерв'ю Т. Г. Рендюка румунському телевізійного каналу TVR-3 з нагоди участі, як керівник Посольства України в Румунії, у заходах з нагоди урочистої інавгурації погруддя найталановитішого українського поета та митця для народу України та українців з усього світу Т. Г. Шевченка у місті Лугож, повіт Тіміш, Румунія, що відбулося 4 березня 2016 року. Інтерв'ю було передано на телебаченні повіту Тіміш як в рамках місцевих новин 4 березня 2016 року, так і на загальнорумунському каналі TVR-3. Крім цього, про участь Т. Г. Рендюка у церемонії інавгурації погруддя Т. Г. Шевченка у місті Лугож, повіт Тіміш, Румунія, 4 березня 2016 року повідомили, а пізніше — і написали всі електронні та друковані засоби масової інформації повіту Тіміш.
   • Анна Берегій. "Тарас Шевченко — серед банатсьских українців. Про участь Повіреного у справах України в Румунії Т. Г. Рендюка у відкритті погруддя Т. Г. Шевченка у м. Лугож, повіт Тіміш, Румунія. // «Вільне слово». Культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії. № 5-6. Березень 2016 р. — С. 11.
   • Ірина Мойсей. Концерт з нагоди 202-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка в Бухаресті // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXVІ-й рік видання. № 261, березень, 2016. — С. 10-11. Про участь та виступ Повіреного у справах України в Румунії Т. Г. Рендюка на урочистому заході з нагоди 202-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка в будинку культури «Молодь Румунії» м. Бухарест.
   • М.Онужик. У приміщенні Культурно-інформаційного центру в складі Посольства України в Румунії відбулася Міжнародна конференція «Крим — геополітичні прояви», під час якої виступив Тимчасовий повірений у справах України в Румунії Теофіл Рендюк / Radio România Internaţional. 16.03.2016 року.
   • AGERPRES. Preşedintele Ucrainei ar putea efectua o vizită oficială în România, pe 21 şi 22 aprilie, a anunţat miercuri Teofil Rendiuk, Însărcinatul cu afaceri al Ucrainei în România, întro conferinţă de presă la Ambasada Ucrainei în România din 23 martie 2016. Autor: Oana Ghiţă, editor: Andreea Rotaru, editor online: Gabriela Badea. 23 martie 2016.
   • Teofil Rendiuk (Ambasada Ucrainei): toate lucrurile de care este învinuită Nadia Savcenko nu sunt adevărate, a anunţat miercuri Teofil Rendiuk, Însărcinatul cu afaceri al Ucrainei în România, întro conferinţă de presă la Ambasada Ucrainei în România din 23 martie 2016. AGERPRES. Autor: Oana Ghiţă, editor: Andreea Rotaru, editor online: Gabriela Badea. 23 martie 2016.
   • Cinstirea memoriei poetului naţional ucrainean, Taras H.Şevcenko. Alocuţiunea domnului Teofil Rendiuk, Şefului Misiunii diplomatce a Ucrainei în România / Saitul Filialei Tulcea a Uniunii Ucrainenilor din România, 27 martie 2016.
   • Офіційний візит Президента України, Пана Петра Порошенка, до Румунії на запрошення Пана Клауса Йоханніса, м. Бухарест, 21 квітня 2016 року // «Вільне слово». Щомісячник Союзу українців Румунії. № 7-8. Квітень 2016 р. — С.3. Про проведення Т.Рендюком, Повіреним у справах України в Румунії, офіційного візиту Президента України, Пана Петра Порошенка, до Румунії на запрошення Пана Клауса Йоханніса, м. Бухарест, 21 квітня 2016 року. Фото та письмові матеріаали.
   • Ірина Мойсей. «Шевченківське свято у Тульчі». Повірений у справах України в Румунії Теофіл Рендюк вітає присутніх, дякує за запрошення і відзначає: «Цього року святкування Днів Тараса Шевченка має особливу, потужну символіку, котра, можливо, не так сильно відчувалася в минулому. Цього року Шевченко є символом єдності всіх українців як в Україні, так і за її кордонами, в тому числі і в Румунії…» // «Вільне слово». Щомісячник Союзу українців Румунії. № 7-8. Квітень 2016 р. — С.8.
   • Відеофільм про Зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкина з Міністром закордонних справ Румунії Л.Коменеску у смт. Солотвино Закарпатської області, Україна, та у м. Мармарош-Сигіт, повіт Мармарош, Румунія, яка відбулася 6-7 травня 2016 року за участі Т. Г. Рендюка як керівника Посольства України в Румунії. https://www.youtube.com/watch?v=akMOeTQz604
   • «Радіо Клуж». Інтерв'ю Тимчасового повіреного у справах України в Румунії з нагоди візиту Міністра закордонних справ України до Румунії (6-7 травня 2016 року), під час якого 6 травня 2015 року у селищі міського типу Солотвино Тячівськог району Закарпатської області та у місті Мармарош-Сигіт (повіт Мармарош, Румунія) відбулися не лише переговори між керівниками зовнішньополітичних відомств України, пана Павла Клімкіна, та Румунії, пана та Лазеря Коменеску, але й підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про скасування плати за довготривалі національні візи, а також обмін дозволами на перетин українсько-румунського державного кордону у рамках Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про малий прикордонний рух, що надало мільйонам громадянам України та Румунії додаткові можливості перетнути українсько-румунський державний кордон.
   • «Erou naţional».Teofil Rendiuk. Însărcinat cu Afaceri al Ucrainei în România. Despre eliberarea în data de 25 mai 2016 a Eroului Ucrainei Nadia Savcenko din detenţia rusă // Q Magazin. Nr. 195, iunie 2016. — P. 58-59.
   • Український телевізійний канал «ІНТЕР». Інтерв'ю Посла України в Румунії Т. Г. Рендюка з питань минулого, сучасного стану та перспектив розвитку українсько-румунських відносин, а також досвіду Румунії у сфері боротьби з корупцією, переданого 19 червня 2016 року в програмі «Підсумки тижня». Іnter.ua/ru/programs/info/podrobnosti_week https.// www. youtube.com/watch?v=i1-dcas8Gfg
   • Відзначення 20-ї річниці Конституції України: внесок України в розвиток конституціоналізму та сучасний стан конституційної реформи. Прес-реліз Посольства України в Румунії, підготовлений Тимчасовим повіреним у справах України в Румунії Т. Г. Рендюком // «Вільне слово». Культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії. № 11-12. Червень 2016 р. — С. 11.
   • Світлана Костюк. Про незабутні Дні української культури і презентацію книг у Бухаресті (Румунія). (Проведені 24-27 червня 2016 року за участі Керівника Посольства України в Румунії Т. Г. Рендюка) // «Вільне слово». Культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії. № 13-14. Липень 2016 р. — С. 3.
   • Іляна Дан. Дні української культури в Бухаресті. Про участь Тимчасового повіреного у справах України в Румунії Т. Г. Рендюка у заходах, що проводились 24-27 червня 2016 року у Бухаресті з нагоди Днів української культури // «Вільне слово». Культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії. № 13-14. Липень 2016 р. — С. 16.
   • Ярина Вілінська. «Перша українська церква з'явиться в Бухаресті». Про участь 10 липня 2016 року Тимчасового повіреного у справах України в Румунії Т. Г. Рендюка у першому засіданні парафіяльного зібрання української громади м. Бухарест та співробітників Посольства України в Румунії з нагоди започаткування першої української православної церкви в румунській столиці // VIDIA. Медіапортал української діаспори. 14 липня 2016 року.
   • Михайло-Гафія Трайста. Заснування Бухарестської української парафії. Про участь 10 липня 2016 року Тимчасового повіреного у справах України в Румунії Т. Г. Рендюка у перших зборах української громади м. Бухарест, а 17 липня — у засіданні зі створення українського парфіального комітету з нагоди започаткування першої української православної церкви в румунській столиці // «Вільне слово». Культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії. № 13-14. Липень 2016 р. — С. 8.
   • Микола Онужик. У неділю, 24 липня, у місті Мармарош-Сигіт пройшов румунсько-український День добросусідства. Про участь Тимчасового Повіреного у справах України в Румунії Т. Г. Рендюка 24 липня 2016 року у заході «День українсько-румунського добросусідства» / Radio România Internaţional. Українська редакція. 26 липня 2016 року.
   • Vasile Simileanu. «Ucrainenii au devenit o puternică naţiune politică». Interviu cu Excelenţa Sa Teofil Rendiuk, Însărcinat cu Afaceri ad interim al Ucrainei în România // Provocări geostrategice în Estul Europei / GEOPOLITICA. Revistă de Geografie politică, Geopolitică şi Geostrategie. Bucureşti, 2016. Anul XVI, nr. 64-65 (2/2016). — Pag. 31-38.
   • Перша українська церква в Бухаресті шукає приміщення // Релігія в Україні. Новини. 22.08.2016.
   • Віктор Григорчук. Голова Яської організації Союзу українців Румунії. Велопробіг «Українці в Європі» пройшов через Яси. Про координацію Тимчасовим Повіреним у справах України в Румунії Т. Г. Рендюком проведення на початку вересня 2016 року на території Румунії велопробігу «Українці в Європі» // «Вільне слово». Культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії. № 15-18. Серпень-вересень 2016 р. — С. 8.
   • Marian Stroia.TEOFIL RENDIUK. C. Brâncoveanu şi I. Mazepa. Pagini inedite de istorie, Edit. ProUniversitaria, Bucureşti, 2014, 223 p. + 35 il. + 55 fotocopii // Revista de istorie. Academia Română. Institutul de istorie «N. Iorga». Serie nouă, tomul XXV, 2014, nr. 5-6. Pag. 606—609.
   • Prima biserică ucraineană la Bucureşti. Eveniment important în viaţa comunităţii ucrainene din Bucureşti. Despre inaugurarea cu participarea nemijlocită a Excelenţei Sale Teofil Rendiuk, Însărcinat cu Afaceri ad interim al Ucrainei în România, în luna august 2016 a primei biserici ucrainene în Bucureşti şi desfăşurarea în data de 14 octombrie 2016 — Ziua Pocroavelor — a slujbei religioase în limba ucraineană pentru comunitatea ucraineană din Bucureşti // Ziarul cernăuţean «Libertatea cuvântului», 20 octombrie 2016. — P. 1 (foto), 3 (text).
   • Анна Берегій. На території Румунії появився ще один пам'ятник Тарасу Г. Шевченку — у Сігеті. Про забезпечення Тимчасовим повіреним у справах України в Румунії Т. Г. Рендюком проведення 29 жовтня 2016 року візиту Міністра закордонних справ України П.Клімкіна у м. Мармарош-Сигіт, Румунія, з нагоди відкриття погруддя Українському Кобзарю // «Вільне слово». Культурно-просвітницький часопис Союзу українців Румунії. № 21-22. Жовтень-листопад 2016 р. — С. 3.
   • Відкриття пам'ятника-погруддя Тарасу Шевченку у м. Мармарош-Сигіт (29.10.2016 р.). Фотографії з фіксацією участі Тимчасового повіреного у справах України в Румунії Т. Г. Рендюка, разом з Міністром закордонних справ України П.Клімкіним, у церемонії відкриття 29 жовтня 2016 року пам'ятника-погруддя Тарасу Шевченку у м. Мармарош-Сигіт // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 269, листопад 2016. — Задня обкладинка.
   • Михайло Гафія Трайста. Наукова конференція, присвячена Івану Франкові. Про участь Тимчасового повіреного у справах України в Румунії Т. Г. Рендюка у роботі Міжнародної наукової конференції, присвяченій Івану Франкові. яка відбулася 4 листопада 2016 року у Бухарестському культурному центрі «Casa Universitară» + фото // Наш голос. Літературно-культурний журнал українських письменників Румунії. Місячник Союзу українців Румунії. XXV-й рік видання. № 269, листопад, 2016. — С. 14.
   • Жанна Морараш. Чернівецька загальноосвітня школа I—III ступенів № 10 Чернівецької міської ради відзначила 200-річний ювілей. Про участь 5 листопада 2016 року Т. Г. Рендюка в урочистому заході з нагоди відзначення 200-річчя від заснування Чернівецької загальноосвітньої школи № 10, яку він закінчив у 1972 році. Під час свята Т. Г. Рендюк презентував власну двомовну (румунською та українською мовами) книгу (у співаторстві) під назвою «Невичерпане джерело знань. До 200-річчя Чернівецької загальноосвітньої школи № 10». — Чернівці: «БУКРЕК», 2016. — 296 с. з ілюстраціями та додатками.
   • Nicolae Toma. O întâlnire de suflet. Despre Conferinţa Excelenţei Sale, domnului Teofil Rendiuc, Însărcinat cu Afaceri ad interim al Ucrainei în România, cu genericul «Relațiile ucraineano-române în contextul actual european», care a avut loc duminică, 6 noiembrie 2016, în sala București a Centrului Cultural Român «Eudoxiu Hurmuzachi» din Cernăuți // Zorile Bucovinei, 6 noiembrie 2016.
   • Românii din Cernăuți au dialogat cu diplomatul Teofil Rendiuc despre relațiile ucraineano-române actuale. Despre Conferinţa Excelenţei Sale, domnului Teofil Rendiuc, Însărcinat cu Afaceri ad interim al Ucrainei în România, cu genericul «Relațiile ucraineano-române în contextul actual european», care a avut loc duminică, 6 noiembrie 2016, în sala București a Centrului Cultural Român «Eudoxiu Hurmuzachi» din Cernăuți // BucPress, citat de Radio Cernăuţi, 6 noiembrie 2016.
   • Nicolae Hauca. RELAȚIILE UCRAINEANO-ROMÂNE ÎN CONTEXTUL ACTUAL EUROPEAN. Despre Conferinţa Excelenţei Sale, domnului Teofil Rendiuc, Însărcinat cu Afaceri ad interim al Ucrainei în România, care a avut loc duminică, 6 noiembrie 2016, în sala București a Centrului Cultural Român «Eudoxiu Hurmuzachi» din Cernăuți // Jurnal Românesc, 8 noiembrie 2016 + Video plasat pe saitul agenţiei «EURO MEDIA».
   • Gabriela Rusu-Păsărin. 200 de ani de şcoală românească la Cernăuţi. Despre prezentarea de către Excelenţa Sa, domnului Teofil Rendiuc, Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar, Doctor habilitat în istorie, la întâlnirea cu liderii societăţilor culturale române din regiunea Cernăuţi şi reprezentanţii intelectualilor români din zonă, care a avut loc în data de 5 ianuarie 2016 în sala Palatului Naţional al Românilor din Cernăuți, a cărţii domniei sale bilingve (română şi ucraineană) ilustrate «Nesecat izvor al cunoştinţei de carte. Şcoala nr. 10 din Cernăuţi la 200 de ani de la întemeiere». — Чернівці: «БУКРЕК», 2016. — 296 с. з ілюстраціями та додатками // Radio România Regional. 7 ianuarie 2017.
   • Maria Toacă. Surprize edtoriale. Provocare şi îndemn la noi cercetări a istoriei suburbiei Roşa. Despre prezentarea la sediul societăţilor culturale române din regiunea Cernăuţi, în data de 5 ianuarie 2017, a cărţii bilingve a domnului Teofil Rendiuc, Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar, Doctor habilitat în istorie, şi a doamnei Domnica Svijynska, profesoară la Şcoala nr. 10 din Cernăuţi, «Nesecat izvor al cunoştinţei de carte. Şcoala nr. 10 din Cernăuţi la 200 de ani de la întemeiere» // Ziarul «Zorile Bucovinei», 12 ianuarie 2017, nr 3 (14 466). — P.2.
   • Герцаївську РДА відвідав відомий дипломат та історик Теофіл Рендюк // Герца. Інфо, 13 січня 2017 року.
   • Dumitru Mintencu. "Carte frumoasă, cinste cui te-a scris. O istorie a Şcolii de la Roşa. Despre prezentarea la sediul societăţilor culturale române din regiunea Cernăuţi, în data de 5 ianuarie 2017, a cărţii bilingve a domnului Teofil Rendiuc, Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar, Doctor habilitat în istorie, şi a doamnei Domnica Svijynska, profesoară la Şcoala nr. 10 din Cernăuţi, «Nesecat izvor al cunoştinţei de carte. Şcoala nr. 10 din Cernăuţi la 200 de ani de la întemeiere» // Ziarul «Concordia», 27 ianuarie 2017.
   • 09 лютого 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України за сприяння Посольства Румунії в Україні відбулася презентація спільного українсько-румунського проекту — монографії Вадима Гузуна і Валерія Власенка. Про виступ Т. Г. Рендюка на заході. Розміщено його фото під час виступу // Сайт Дипломатичної академії при МЗС України від 9 лютого 2017 року.
   • Ірина Ванникова. Ющенко відправився до Румунії шукати сліди Мазепи. У повідомленні йдеться про поїздку 12 жовтня 2017 української делегації на чолі з Президентом України (2005—2010 рр.) В.Ющекном, до складу якої входив і Т. Г. Рендюк, до румунського міста Галац, де похований І. Мазепа, з метою обговорення питання щодо можливого повернення до України рештків тіла українського гетьмана / ГЛАВКОМ-ТВ,14.10.2017/https://www.facebook.com/president.ukraine/posts/1729445473733936/
   • Наталка Позняк-Хоменко. «Віктор Ющенко ініціював повернення в Україну праху легендарного гетьмана Мазепи» / «Україна молода»,18 жовтня 2017 року. У повідомленні йдеться про поїздку 12 жовтня 2017 української делегації на чолі з Президентом України (2005—2010 рр.) В.Ющекном, до складу якої входив і Т. Г. Рендюк, до румунського міста Галац, де похований І. Мазепа, з метою обговорення питання щодо можливого повернення до України рештків тіла українського гетьмана.
   • Прах гетмана Ивана Мазепы хотят перенести в Украину. У повідомленні йдеться про поїздку 12 жовтня 2017 української делегації на чолі з Президентом України (2005—2010 рр.) В.Ющекном, до складу якої входив і Т. Г. Рендюк, до румунського міста Галац, де похований І. Мазепа, з метою обговорення питання щодо можливого повернення до України рештків тіла українського гетьмана. / ZIK, 18.10.2017.
   • Roxana Artene Penciu, Fostul preşedinte al Ucrainei la Galaţi. Despre vizita la Galaţi, efectuată în data de 12 octombrie 2017, a unei delegaţii ucrainene condusă de Victor Iuşcenco, în componenţa căreia s-a aflat şi doctorul habilitat în istorie Teofil Rendiuk, autor a mai multor cărţi şi studii despre hatmanul Ucrainei Ivan Mazepa, inhumat în anul 1709 la Galaţi. Scopul vizitei — identificarea locului înhumării lui I. Mazepa la Galaţi şi readucera rămăşiţelor lui pământeşti la Baturin — capitala Ucrainei în perioada lui I. Mazepa / Viaţa liberă, 25 octombrie 2017.
   • Silviu Vasilache. Mormântul hatmanului Mazepa — căutat cu insistenţă de istoricii ucraineni la Galaţi. Articol ilustrat despre vizita la Galaţi, efectuată în data de 12 octombrie 2017, a unei delegaţii ucrainene condusă de Victor Iuşcenco, în componenţa căreia s-a aflat şi doctorul habilitat în istorie Teofil Rendiuk, autor a mai multor cărţi şi studii despre hatmanul Ucrainei Ivan Mazepa, inhumat în anul 1709 la Galaţi. Scopul vizitei — identificarea locului înhumării lui I. Mazepa la Galaţi şi readucera rămăşiţelor lui pământeşti la Baturin — capitala Ucrainei în perioada lui I. Mazepa / Alternativa, 12 octombrie 2017.
   • Леонтій Сандуляк. Спогади першого Посла України в Румунії (1992—1995 рр.). «Я сприймаю свою місію Посла в Румунії не як роботу. а як служіння моїй Вітчизні…» // Україна дипломатична. Випуск XVIII. До 100-річчя української дипломатії. — Київ. 2018. — С. 308—317. У тому числі.про призначення 5 жовтня 1992 року і роботу Т. Г. Рендюка Першим секретарем Посольства України в Румунії у перші три роки діяльності української дипломатичної місії в Бухаресті.
   • Leontii Sanduliak, the first Ambassador of Ukraine to Romania. «I perseived my mission of the Ambassador to Romania nots as a job, but as a servise for my motherland…» // Україна дипломатична. Випуск XVIII. До 100-річчя української дипломатії. — Київ. 2018. — С. 308—317. У тому числі.про призначення 5 жовтня 1992 року і роботу Т. Г. Рендюка Першим секретарем Посольства України в Румунії у перші три роки діяльності української дипломатичної місії в Бухаресті (англ. мовою).
   • Румунія. Надзвичайні і Повноважні Посли. Тимчасовий повірений у справах України в Румунії Теофіл Рендюк (2016—2017) / Charge d'Affaires Tefil Rendiuk (2016—2017) // Україна дипломатична. Випуск XVIII. До 100-річчя української дипломатії. — Київ. 2018. — С. 496.
   • E. Garcuşa. Asociaţia pentru Cultură Românească «Petru Movilă» din Kiev: 20 de ani de activitate. Despre participarea diplomatului T. Rendiuc la şedinţa festivă, cosacrată aniversării a XX-cea de la crearea Asociaţiei pentru Cultură Românească «Petru Movilă» din Kiev // Libertatea cuvântului. 1 martie 2018. — P. 4.
   • Олександр Карпенко. Сім смертей і вічне життя гетьмана Мазепи // Дзеркало тижня. (DT.UA). № 8-9 (354—355). 3 березня 2018 року. — C. 18. У статті, йдеться про поїздку 12 жовтня 2017 української делегації на чолі з Президентом України (2005—2010 рр.) В.Ющекном, до складу якої входив і Т. Г. Рендюк, до румунського міста Галац, де похований І. Мазепа, з метою обговорення питання щодо можливого повернення до України рештків тіла українського гетьмана. Публікація супроводжується і фотографією з відображенням зустрічі української та румунської делегації на місці поховання І. Мазепи в Галацах. Наводяться окремі уривки з інтерв'ю та виступів на місці зустрічі Т. Г. Рендюка з керівником проекту «Українці від океану до океану» О.Карпенком та з румунською делегацією у румунському місті Галац, а також уривки і посилання з його книг про І.Мазепу, виданих в Україні та Румунії українською, англійською, французькою, польською та румунською мовами.
   • «E toamnă iar în calendar». Publicaţie despre participarea domnului Teofil Rendiuc — Ministru Extraordinar şi Plenipotenţiar, Doctor habilitat în istorie, Directorul Institutului bunei vecinăti la festivitatea dedicată marcării semicentenarului de la inugurarea în data de 1 septembrie 1968 a Şcolii de 8 ani din s.Radgospovca, raionul Hlyboca — astăzi Сomplexul Instructiv-Educativ Mamorniţa-Vama, raionul Herţa, regiunea Cernăuţi, cu participarea oficialităţilor, colectivului pedagogic, elevilor Complexului şi părinţilor lor / Gazeta de Herţa. Săptămânal social-politic de informaţie şi cultură, 7 septembrie 2018, nr. 36 (1312), pp. 1, 6.
   • 20 вересня у Національному інституті стратегічних досліджень відбувся круглий стіл «Румунський та молдовський чинники у внутрішній політиці України». Про участь і виступ Т. Г. Рендюка під час цього заходу. Сайт Національного інституту стратегічних досліджень, 20.09.2018.
   • Євген Солонина. Україна-Молдова-Румунія: як позбутися «скелетів у шафах»?. Про участь і виступ Т. Г. Рендюка під час круглого столу «Румунський та молдовський чинники у внутрішній політиці України». Київ, Національний інститут стратегічних досліджень, 20.09.2018.