Рент: Усна біографія Бастера Кейсі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Назва «Рент: Усна біографія Бастера Кейсі»
Рент. Усна біографія Бастера Кейсі.jpg
Обкладинка українського видання
Автор Чак Поланік
Назва мовою
оригіналу
Rant: An Oral Biography of Buster Casey
Країна Flag of the United States.svg США
Мова англійська
Жанр сатира
Укр. видавництво Україна Фоліо
Ориг. видавництво Doubleday[d]
Виданий 1 травня 2007
Перекладач(і) Вікторія Наріжна
Сторінки 383
ISBN

США 0-385-51787-4
Україна978-966-03-4243-9

978-0-385-51787-4
Попередній твір Привиди
Наступний твір Снаф

Рент: У́сна біогра́фія Ба́стера Ке́йсі (2007) — роман Чака Поланіка, виданий 1 травня 2007 року.

Зміст сюжету[ред.ред. код]

Рент — прізвисько головного героя, нонконформіста з невеликого американського містечка, яке дала йому сіра маса через його незвичайні схильності, що викликають у міщан блювоту. Власне, це прізвисько і є модуляцією блювотного звуку.

У творі розкриваються пороки як сучасного суспільства, так і соціуму недалекого майбутнього. Основна ідея — соціальний розклад суспільства, викликаний кризою філософії споживацтва, що домінує в капіталістичному світі. Цьому розкладу намагаються протистояти послідовники альтернативних соціальних ідей — сам Рент і так звані «руйнувальники» — молодь, що виплескує енергію й намагання змінити світ засобом погоні один за одним на автомобілях і поступового, із ризиком для життя, їхнього знищення, а також з'єднаних із ними темних спогадів.

Також у творі присутня ідея самоскуплення, реалізована з метою поступового самовдосконалення засобом «витворення» покращеного «себе». Результатом однієї з таких спроб й стає Рент, який, врешті-решт, своєю навмисною загибеллю в «Руйнувальних Ночах» ставить крапку в ланцюжку безперешкодного інцесту.

Усі події відбуваються на тлі поділення суспільства на «дейтаймерів» і «найттаймерів», що свідчить про бажання влади відгородити добропорядних, смиренних громадян від небезпечних елементів: нонконформістів, «руйнувальників» й всіх тих, хто ставить під сумнів правильність вчинку.

Посилання[ред.ред. код]