Рерайтинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Рерайтинг (rewriting) — переписування чужого тексту своїми словами. Фахівців, що лексично змінюють оригінальні тексти, називають рерайтерами. Рерайтинг використовується, по-перше, для того щоб уникнути звинувачень в порушенні авторського права шляхом зміни початкового тексту до рівня оригінального тексту. Послуга затребувана в умовах численного наповнення інтернету новими сайтами та наповнення контентом вже наявних сайтів. Рерайтери пропонують свої послуги за допомогою спеціалізованих бірж статей.

У математиці, комп'ютерній науці та в логіці термін рерайтинг означає розмаїття способів заміни елементів формули таким чином, що зміст не міняється.

Основні прийоми і методи рерайтингу[ред.ред. код]

  • використання синонімічних слів;
  • переклад прямої мови в непряму;
  • переміщення абзаців;
  • спрощення тексту за рахунок видалення слів і словосполучень, що не несуть смислове навантаження, зміни граматичного ладу речень тощо;
  • переписаний текст повинен володіти тим же або меншим обсягом інформації оригінальної статті за умови збереження відповідності смисловому змісту оригіналу. Але також може містити коментарі експертів за умови винесення їх в окрему частину тексту.

Функції рерайтингу[ред.ред. код]

Рерайтинг затребуваний під час передачі повідомлень інформаційних агентств засобами масової інформації.

Також можна окремо говорити про рерайтинг оригінальних текстів для потреб інтернету: підтримання новинного блоку й пошукової оптимізації (SEO) сайтів.

Логіка[ред.ред. код]

Наприклад,

\neg\neg A \to A (подвійне від'ємне усунення)
\neg(A \land B) \to \neg A \lor \neg B (закони Моргана)
\neg(A \lor B)  \to \neg A \land\neg B
 (A \land B) \lor C \to (A \lor C) \land (B \lor C) (Поширення)
 A \lor (B \land C) \to (A \lor B) \land (A \lor C),

де символ (\to) вказує на те, що зміст лівої частини може бути поданий як рерайтинг у правій частині.

Інтернет[ред.ред. код]

В інтернеті термін рерайтинг часто вживають для назви процесу оптимізації статті для наповнення інтернет-сторінки сайту. У такому тексті зміст залишається цікавим та корисним, але акцент робиться на ключових словах для адаптації до пошукових серверів. Після рерайтингу сторінка сайту покращує свої позиції в рейтингах. Інколи рерайтинг, в даному розумінні, розглядають як особливу форму копірайтингу. Такий рерайтинг широко застосовують у маркетингу.

Див. також[ред.ред. код]