Республіка Західне Папуа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Республіка Західне Папуа
індон. Republic Papua Barat, англ. Republic of West Papua
Прапор Герб
Прапор Герб
LocationWestPapua.svg


Столиця Джаяпура
Мова(и) індонезійська, англійська
Площа 420 540 км²
Населення 2646 489 осіб.
Форма правління Республика
Commons-logo.svg Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Республіка Західне Папуа

Республіка Західне Папуа (індон. Republik Papua Barat, англ. Republic of West Papua) — невизнана держава, проголошена 14 грудня 1984 року сепаратистським Рухом за вільне Папуа (індон. Gerakan Papua Merdeka). За задумом Руху повинно перебувати на території двох провінцій Індонезії — Папуа і Західне Папуа.

До 1962 року ця територія була колоніальним володінням Нідерландів, потім, після індонезийско-голландського збройного протистояння 1961-62 років перейшла під контроль Індонезії. За підсумками проведеного індонезійською владою референдуму була проголошена провінцією цієї країни (назви — «Західний Іріан» в 1969-1973 роках, «Іріан-Джая» в 1973-2002 роках). У 2002-2005 роках здійснено її поетапний поділ на дві провінції — Папуа і Західне Папуа.

Прихильники незалежності території наполягають на неправомірності проведення референдуму або заявляють про фальсифікацію його результатів. З кінця 1960-х років загони Руху за вільне Папуа і деяких інших сепаратистських організацій ведуть партизанську діяльність, іноді захоплюючи невеликі населені пункти у глибинних районах. Велика частина сепаратистського керівництва, включаючи лідера Руху за вільне Папуа Бенні Венда, перебуває в еміграції. Один з небагатьох керівників сепаратистського руху, який проживає на території Папуа і перебуває на волі — Джон Анари, голова Організації тубільного населення Західного Папуа (англ. West Papua Indigenous Organization).

Назва пропонованого сепаратистами незалежної держави, її устрій і символіка неодноразово змінювалися. Починаючи з середини 1980-х років «Республіка Західне Папуа» — найбільш популярний серед них проект суверенізації.

Посилання[ред. | ред. код]