Ресторан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Рестора́н (фр. Restaurant) — торговельний заклад (іноді з музикою, танцями), де подаються страви та напої. Один з видів закладів громадського харчування, від інших відрізняється вищою якістю послуг, широким меню, окрім харчування як правило ресторани також надають послуги з розваг та відпочинку. Невеликий ресторан також називають кухмі́стерською.[1]

Історія[ред.ред. код]

Перший ресторан — у Франції в Парижі в 1533 році «Тур даржан». Відрізнявся тим, що був перший (білі скатертини, чистий посуд, культура обслуговування). Засновник Буланже.

Ресторани, на відміну від барів, завжди були поважним місцем. У них робили банкети, романтичні побачення, ділові і поважні зустрічі.

Рейтинги ресторанів[ред.ред. код]

Рейтинги найкращим ресторанам присвоюють впливові компанії:

  • Michelin (відомий виробник шин), що видає путівник Le Guide Michelin («червоний гід» — найбільш відомий і впливовий з ресторанних рейтингів, який має тризіркову систему оцінки ресторанів)
  • Го-Мійо — відомий французький ресторанний гід
  • «Restaurant» — авторитетний британський журнал, який щороку складає рейтинги найкращих ресторанів світу «The World's 50 Best Restaurants» за опитуванням 900 міжнародних експертів з ресторанної справи.[2]

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]