Ресурси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ресурси — все, що потрібно для задоволення потреб людини. Включають природні і людські ресурси. Також ресурсами вважають інвестиції і інфраструктуру

Природні ресурси[ред. | ред. код]

Докладніше: Природні ресурси

Природні ресурси це однорідні складові природи, що є елементами екосистеми і придатні для задоволення певних потреб людини. Природні ресурси поділяються на ресурси неживої природи і ресурси живої природи.

Природні ресурси — сукупність об'єктів і систем живої і неживої природи, компоненти природного середовища, що оточують людину, які використовуються в процесі суспільного виробництва для задоволення матеріальних і культурних потреб людини і суспільства. Природні ресурси класифікують за різними критеріями: приналежністю до тих чи інших компонентів природи (мінеральні, кліматичні, лісові, водні тощо); можливістю відтворення в процесі використання — на вичерпні (поновлювальні й непоновлювальні П.р.) і невичерпні та ін. До Природних ресурсів входять сонячна енергія, атмосфера, гідросфера, наземна рослинність, ґрунт, тваринний світ, ландшафт, корисні копалини.

Людські ресурси[ред. | ред. код]

Докладніше: Людські ресурси

Сукупність працівників з кваліфікацією до розробки або підтримки продукту або сервісу. Ресурси виробництва — це те, що необхідно для створення споживчих благ. Розрізняють чотири групи ресурсів:

  1. Природні (повітря, вода і т. д.)
  2. Матеріальні (засоби виробництва)
  3. Фінансові (грошові ресурси)
  4. Трудові ресурси.

Домогосподарство забезпечує економіку ресурсами й одержує за це кошти, для придбання необхідних товарів і послуг. З метою задоволення своїх потреб.

Фактори виробництва — це ресурси, які задіяно у виробництві.