Ресурфейсер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ресурфейсер марки Olympia

Ресурфейсер (англ. Ice resurfacer) або льодовий комбайн використовується для відновлення льоду на ковзанках. До їх винаходу це проводилося вручну. Перший ресурфейсер винайшов Френк Замбоні 1949 року в місті Парамаунт, штат Каліфорнія. «Замбоні» (Zamboni) є міжнародною зареєстрованою торговою маркою.

Механізм роботи[ред.ред. код]

У міру руху комбайна по льодовій арені верхній шар (1,5—3 мм) пухкого та нерівного льоду зрізується пласким довгим лезом (на рисунку — A). Зрізаний лід (або сніг) збирається горизонтальним шнеком (B) та подається на вертикальний шнек (C), лезо на кінці якого вкидає сніг у резервуар машини (D). Резервуар може вмістити близько тонни снігу.

Під резервуаром розміщено два баки з водою: один для «мийки» льоду після зняття його шару, а інший — для утворення льоду. Мийна вода з баку (E) перекачується на очищувач (F), звідки під тиском подається на поверхню ковзанки та вимиває бруд і крижану крихту з тріщин і щілин. Надлишки води, що залишилися на поверхні, збираються гумовим крилом (відомим як «рушник») в задній частині машини (G) та всмоктуються. Гаряча вода частково розтоплює старий лід, щоб новий шар льоду утворив з ним суцільну поверхню, оскільки це краще ніж окремий шар льоду, який легко розколюється.

Останній етап роботи — це відновлення поверхні. Тепла вода (60° C) з другого баку подається на задню частину гумового крила і рівномірно розподіляється по поверхні льоду. Це допомагає прибрати тріщини та вирівняти поверхню. Після цього, комбайн виїжджає з арени в спеціальний гараж, температура в якому повинна бути завжди вище 1° C, для запобігання замерзання води у баках.

Сніг і крижана крихта, зібрана в резервуар (D), скидається в спеціальну яму для танення снігу. У міру танення снігу, вода з ями йде до дренажу.

Посилання[ред.ред. код]