Рибалочка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рибалочка
Підвид  A. a. bengalensis у центральній Індії
Підвид A. a. bengalensis у центральній Індії
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Сиворакшеподібні (Coraciiformes)
Родина: Рибалочкові (Alcedinidae)
Рід: Рибалочка (Alcedo)
Вид: Рибалочка
Біноміальна назва
Alcedo atthis
(Linnaeus, 1758)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Alcedo atthis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Alcedo atthis
EOL logo.jpg EOL: 1178564
ITIS logo.jpg ITIS: 554549
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 36245

Рибалочка (Alcedo atthis) — птах ряду сиворакшоподібних, довжина тіла 15 — 20 см, вага 25 — 40 г.; населяє узбережжя водойм, гніздиться у норах по схилах круч та в дуплах дерев. Живиться дрібною рибою і комахами. В Україні гніздовий, перелітний та рідкісний зимуючий вид.

Полювання[ред.ред. код]

Рибалочка, що харчується рибою, зазвичай сидить на гілці, і подовгу роздивляється довкола. Коли він помічає рибу, то одразу готується до нападу. Хоча через заломлення світла у воді дуже важко визначити, де риба є насправді, завдяки інстинкту птах точно прицілюється, і швидко махаючи крилами, атакує жертву. Якщо риба на поверхні, то рибалочка на льоту схоплює її. А якщо вона глибше, то птах, склавши крила стрілою пірнає у воду. У книжці «Життя птахів» говориться: «Вражає, наскільки вправно, безпомилково та впевнено пірнає рибалочка». Він може впіймати кілька рибин одночасно. У холодних регіонах рибалочки, щоб спіймати рибу, проломлюють тонку кригу.

Створення сім'ї[ред.ред. код]

Alcedo atthis

У шлюбний період рибалочки можуть паруватися в повітрі, кружляючи одне довкола одного. Під час таких шлюбних танців самець годує свою обраницю. А після парування самець береться за викопування гнізда.

Рибалочки будують свої гнізда в різних місцях. Декотрі види роблять гнізда в норах на березі річки, в канавах чи в ямах у гравію. Інші роблять їх у кролячих норах чи дуплах дерев.

Для того щоб влаштувати гніздо в норі, рибалочка мусить вирити тунель завдовжки один метр. Найважче розпочати цю роботу.

Щоб вивести пташенят птахам треба добре потрудитися. Щодня їм треба принести 60 — 70 рибин. Окрім того, якщо гине один з партнерів, то інший може виростити потомство сам. А буває і таке, що за потомство можуть допомогти подбати інші рибалочки, які не мають потомства.

рибалочка як символ[ред.ред. код]

Рибалочка обирався різними природоохоронними організаціями Птахом року.

Цей вид птахи є на логотипі робочої мережі "Дослідження птахів басейну Сіверського Дінця"

Література[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]