Риба-шабля хвостата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Риба-шабля хвостата
Lepidopus caudatus
Lepidopus caudatus
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Акантопері (Acanthopterygii)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Підряд: Скумбрієвидні (Scombroidei)
Родина: Волосохвостові (Trichiuridae)
Рід: Lepidopus
(Goüan, 1770) [1][2]
Вид: Риба-шабля хвостата
Біноміальна назва
Lepidopus caudatus

Риба-шабля хвостата (Lepidopus caudatus) – риба родини волосохвостові.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Розповсюджена у теплих та помірно теплих водах: Південна Африка, Австралія, Нова Зеландія; у Північно-Східній Атлантиці та у Середземному морі.

Будова[ред.ред. код]

Довжина до 2 м, вага до 3 кг. Тіло витягнуте, стрічкоподібне. Голова довга, рило витягнуте, рот великий. Нижня щелепа довша за верхню, зуби добре розвинені, крім того на верхній щелепі є 4 – 6, а на нижній 1 – 2 великих гострих зуба для захвату здобичі. Луска відсутня. Довгий спинний плавець починається відразу за головою та закінчується майже біля хвостового плавця, містить 100-105 колючих променя. Анальний плавець відносно короткий, складається з 31-36 колючих променів та 21-25 м'яких променів. Черевні плавці схожі на маленькі луски позаду грудних плавців. Хвостовий плавець роздвоєний. Забарвлення сріблясте, часто з золотистою стрічкою на боках.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Бентопелагічні риби, часто зустрічаються на глибинах до 100-250, іноді до 400 м. Надають перевагу піщаному дну. Зустрічаються зграями, дуже швидко плавають. Живляться дрібною рибою та ракоподібними. Нерест наприкінці зими та на початку весни.

Значення[ред.ред. код]

У деяких країнах (Марокко, Португалія) риба-шабля має промислове значення та високо ціниться в кулінарії за гарні смакові якості.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Goüan A., 1770. Historia piscium, sistens ipsorum anatomen externam, internam, atque genera in classes et ordines redacta. Histoire des poissons, contenant la déscription anatomique de leurs parties externes et internes, & le caractère des divers genres rangés par classes & par ordres. Strasbpirg. Historia Piscium . i-xviii + 1-252 (twice).
  2. uBio


Посилання[ред.ред. код]