Римський Форум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 41°53′32″ пн. ш. 12°29′07″ сх. д. / 41.8922° пн. ш. 12.4852° сх. д. / 41.8922; 12.4852

Римський форум, в центрі — колони храму Сатурна, за ними тріумфальна Арка Септіміуса Северуса

Римський Форум (лат. Forum Romanum) — площа в центрі Стародавнього Рима разом з прилеглими будівлями. Спочатку на ній розташовувався ринок, пізніше вона включила в себе коміції (замість народних зібрань), курію (замість засідань Сената) та придбала також політичні функції.

Форум служив центром суспільного життя, та з повсякденного спілкування людей еволюціонувало тематичне спілкування, що носить всі ознаки того, що ми сьогодні називаємо форумом.

Історія[ред.ред. код]

Стародавній Рим

Roman SPQR banner.svg
Періоди

Форум, розташований у долині між трьома пагорбами - Палатин, Капітолій і Есквілін, в давні часи був пустинною болотистою місцевістю, яка була осушена за часів правління царя Тарквінія Стародавнього завдяки масштабним роботам з будівництва стічних канав і прокладці кам'яної Великої клоаки, поєднаної з дренажною системою. Після осушення області почалося будівництво Форуму, одна частина якого призначалася для крамниць, інша - для публічних церемоній, релігійних свят, проведення виборів у канцелярію і магістрати, для ораторських трибун і винесення вироків засудженим. Після Пунічних воєн у зв'язку з переплануванням міста Форум набув нового вигляду. У II столітті до н. е. тут спорудили базиліки Порція, Семпронія та Емілія; побудували заново храм Кастора і Полукса, храм Конкордії і проклали нові дороги, щоб забезпечити зв'язок між Форумом та іншими районами міста. В епоху правління Августа Форум Романум в результаті поступової забудови досяг таких величезних розмірів, що перетворився на центр ділового, релігійного та суспільного життя міста. Потім настав довгий період спаду активності Форуму, і новий його розквіт настає в епоху правління Максенція і Костянтина, які дали вказівку побудувати базиліку Ромула і базиліку Костянтина.

Храми[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]