Перейти до вмісту

Рихеза Сілезька

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Рихеза Сілезька (Richeza of Silesia; 1130/1140 — 16 червня 1185) — польська принцеса, донька короля Польщі Владислава II Вигнанця і Агнеси Бабенберзької, доньки маркграфа Австрійського Леопольда III.

Рихеза Сілезька
Народилася1140 Редагувати інформацію у Вікіданих
Вроцлав, Сілезьке князівство Редагувати інформацію у Вікіданих
Померла16 червня 1185(1185-06-16) Редагувати інформацію у Вікіданих
КраїнаРеспубліка Польща Редагувати інформацію у Вікіданих
Знання мовпольська Редагувати інформацію у Вікіданих
Титулкоролева[d][1] і граф[d] Редагувати інформацію у Вікіданих
ПосадаRoyal consort of Leond Редагувати інформацію у Вікіданих
РідП'ясти Редагувати інформацію у Вікіданих
БатькоВладислав II Вигнанець Редагувати інформацію у Вікіданих
МатиАгнеса Бабенбергська Редагувати інформацію у Вікіданих
Брати, сестриМєшко IV Кривоногий, Болеслав I Високий, Konrad Laskonogid і Albert of Silesiad Редагувати інформацію у Вікіданих
У шлюбі зАльфонсо VII, Раймон Беренгер II і Albrecht III von Eversteind Редагувати інформацію у Вікіданих
ДітиSancha of Castile, Queen of Aragond, Ferdinand of Castilled, Дульса II і Albrecht IV. von Eversteind[2] Редагувати інформацію у Вікіданих

Була дружиною імператора Іспанії, короля Кастилії і Леона Альфонсо VII, пізніше дружиною графа Провансу Раймунда Беренгер II.

Правнучка Великого князя Київського Святополка Ізяславича. По батьківській лінії була нащадком Великих князів Київських Володимира Святого та Ярослава Мудрого.

Біографія

[ред. | ред. код]

Донька великого князя Польщі Владислава II та Агнеси Бабенберзької. Дитячі роки провела в Польщі; 1146 року разом з батьками вимушена була виїхати у Священну Римську імперію.

Згідно з літописцем Вінцентом Кадлубеком, протистояння між князями Польщі відбувалося через позицію дружини Владислава II, Аґнеси Бабенберг, яка вважала, що її чоловік, як старший син, є єдиним законним правителем усієї країни. З другого боку, Соломія Берзька, вдова Болеслава III і мачуха Владислава II, намагалася створити союзи з іноземними правителями, щоб забезпечити правління своїх синів, молодших князів. Вона побоювалася, що вони будуть відсторонені від своїх посад, щоб звільнити місце для синів Владислава II: Болеслава І та його братів Мешка і Конрада.

1151 року вийшла заміж за імператора Іспанії, короля Кастилії і Леона Альфонса VII, мала від нього двох дітей. 21 серпня 1157 р. її перший чоловік помер.

1159 р. Рихеза поїхала в Арагон, до батьків нареченого своєї маленької дочки Санчі, а потім в Турин, до двоюрідного брата по матері, імператора Фрідріха Барбаросси.

1161 р до імператора приїхав граф Прованський Раймон-Беренгер II зі своїм дядьком, графом Барселонським Рамоном- Беренгером IV, щоб імператор як сюзерен Провансу підтвердив його права. Фрідріх був зацікавлений в зміцненні впливу імперії в Провансі; зі свого боку і граф Прованський потребував сильного союзника, оскільки на його трон постійно претендував могутній місцевий рід князів Бо. Як зміцнення цього союзу, Рихеза вступила в шлюб з графом Провансу. Від другого шлюбу народилася єдина донька, яка успадкувала володіння батька як графиня Провансу Дульсе II. Раймунд Беренгер II загинув при облозі Ніцци навесні 1166 року.

Подальша доля невідома.

Родина

[ред. | ред. код]

1 Чоловік — Альфонсо VII, імператор Іспанії, король Кастилії і Леона .

Діти:

2 Чоловік — Раймон-Беренгер II, граф Провансу

Діти:

Генеалогія

[ред. | ред. код]

Рихеза веде свій родовід, в тому числі, й від Великих князів Київських Ярослава Мудрого та Володимира Мономаха.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Catalog of the German National Library
  2. Pas L. v. Genealogics — 2003.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Reilly, Bernard F. (1998). The Kingdom of León-Castilla Under King Alfonso VII, 1126—1157. Philadelphia: University of Pennsylvania Press. ISBN 9780812234527.
  • Sabaté, Flocel, ed. (2017). The Crown of Aragon: A Singular Mediterranean Empire. Brill.

Посилання

[ред. | ред. код]