Роберто Росселліні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
R R copy.jpg

Робе́рто Росселлі́ні (італ. Roberto Rossellini; 8 травня 1906 — 3 червня 1977) — італійський кінорежисер, чоловік Інгрід Бергман, батько Ізабелли Росселліні.

Біографія[ред.ред. код]

Роберто Росселліні народився у Римі 8 травня 1906 р. Його батько побудував перший у Римі кінотеатр, отже Роберто мав змогу переглядати велику кількість фільмів. З молодості працює на численних роботах, що пов'язані з кіноіндустрією. У 1938 році Роберто Росселліні знімає свій перший документальний, а у 1941 — перший художній фільм. Знята у 1945 році стрічка «Рим, відкрите місто» поклала початок стилю «неореалізм» в італійському кінематографі. Цей стиль передбачав зйомку у максимально наближених до реальності умовах, і іноді фільми Росселіні не хотіли брати у прокат, мотивуючи це тим, що «це взагалі не фільм».

У 70-ті роки зняв серію документальних фільмів для телебачення про відомих осіб (Блез Паскаль, Мікелланжело, Сократ). Часто у своїх картинах Роберто співпрацював зі своїм братом-композитором Ренцо Росселліні.

1948 року Роберто отримав листа від шведської акторки Інгрід Бергман, яка була настільки вражена його роботами, що написала «Якщо вам потрібна акторка, яка володіє шведською, французькою, англійською, трохи німецькою мовами, а італійською знає лише „ti amo“, то я з задоволенням співпрацюватиму з вами». Роберто вилетів у Америку, де гостював у Інгрід Бергман та її чоловіка та менеджера Пітера Ліндстрома, обговорюючи сценарій фільму «Стромболі» з Інгрід у головній ролі. Цього ж року акторка вилетіла до Риму на зйомки стрічки. Між ними спалахнуло справжнє італійське кохання. Через певний час в американській прессі з'явилось фото з Бергман та Росселліні, що гуляли, тримаючись за руки. За цим послідувала жорсткий осуд з боку суспільства та болючий розрив зі своїми попередніми партнерами. Попередня пасія Росселліні, італійська акторка Анна Маньяні, чинить гучну сварку у ресторані та перекидає на голову Роберто тарілку спагетті. У Інгрід розпочалося важке розлучення з Ліндстромом, після якого їх дочка Піа залишилась з батьком. З того часу усі фільми за участі Бергман, зняті Росселліні бойкотувались як глядачами, так і критиками. У цьому шлюбі народилося троє дітей — син Робертіно та дочки-близнята, одна з яких відома акторка Ізабелла Росселліні. Роберто Росселліні мав доволі запальну вдачу, був дуже ревнивим і поставив Бергман умову не зніматись у інших режисерів. У кінці 50-х їх шлюб розпався, Росселіні вирушив на зйомки в Індію.

Помер Роберто Росселліні 3 червня 1977 року у Римі від нападу стенокардії. Похований у фамільному склепі. Там же похована і Анна Маньяні, з якою режисер примирився незадовго до смерті.

Фільмографія[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.