Роберт Кох

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Роберт Кох
Robert Koch BeW.jpg
Роберт Кох
Народився 11 грудня 1843(1843-12-11)
Помер 27 травня 1910(1910-05-27) (66 років)

Нагороди Nobel prize medal.svg Нобелівська премія з фізіології та медицини (1905)

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Nobel prize medal.svg

Ро́берт Кох (нім. Robert Koch; *11 грудня 1843 — †27 травня 1910) — німецький мікробіолог, один з основоположників сучасної бактеріології і епідеміології, лауреат Нобелівської премії.

Біографія[ред.ред. код]

Закінчив Геттінгенській університет. У 1872–1880 роках працював санітарним лікарем у Вольштейне (Польща), де організував домашню лабораторію і провів свої перші мікробіологічні дослідження. У 1885–1891 році — професор Берлінського університету і директор інституту гігієни. Директор інституту інфекційних хвороб в Берліні (1891–1904), названого пізніше його ім'ям.

Основні праці Коха присвячені виявленню мікроорганізмів — збудників інфекційних хвороб і розробці методів боротьби з ними. З цією метою Кох зробив експедиції до Єгипту, Індії. Вперше одержав чисту культуру раніше відкритої бацили сибірської виразки, чим довів її здатність утворювати спори, і пояснив шляхи розповсюдження сибірської виразки. У 1884 році він сформулював так звані постулати Коха — правила визначення інфекційних захворювань

Найбільшого тріумфу Кох досяг 24 березня 1882, коли оголосив про те, що зумів виділити бактерію, що зумовлює туберкульоз. У той час це захворювання було однією з головних причин смертності. Кох приготував вакцину з ослаблених бактерій туберкульозу, але попередити захворювання за допомогою цієї вакцини йому не вдалося. Вакцина ця під назвою туберкуліну дотепер застосовується як допоміжний засіб при діагностиці туберкульозу. Щеплення проти туберкульозу було знайдене тільки через декілька років після смерті Коха, але це ніяк не зменшує важливості відкриття і заслуг Коха в справі боротьби з туберкульозом. Він не тільки відкрив палички туберкульозу, але і довів, що певні види бактерій завжди викликають певну хворобу. Крім того, Кох розробив метод селекції окремих видів бактерій і їх культивації в штучних середовищах. За ці досягнення в 1905 році Роберт Кох був удостоєний Нобелівській премії, а відкриті ним бактерії одержали назву «паличок Коха».


Див. також[ред.ред. код]

  • 10847 Кох — астероїд, названий на честь вченого.


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.