Роберт МакАртур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Роберт Гельмер МакАртур
Robert Helmer MacArthur
Народився 7 квітня 1930(1930-04-07)
Торонто (Онтаріо)
Помер 1 листопада 1972(1972-11-01) (42 роки)
Принстон, Мерсер, Нью-Джерсі, США
Місце проживання США
Громадянство Flag of the United States.svg США
Alma mater Браунський університет і Єльський університет
Галузь наукових інтересів зоологія, екологія
Заклад Принстонський університет
Науковий ступінь доктор філософських наук
Науковий керівник Джордж Евелін Хатчинсон
Член Національна академія наук США і Американська академія мистецтв і наук
Відомий завдяки: популяційна екологія, екологія екосистем, теорія острівної біогеографії
Нагороди

Роберт Гельмер МакАртур (7 квітня 1930 р. — 1 листопада 1972р.) американський еколог, який вніс значний вклад у розвиток багатьох галузей синекології та популяційної екології.

Освіта[ред.ред. код]

Макартур отримав ступінь бакалавра в Marlboro коледжі, ступінь магістра з математики в Університеті Брауна (1953). Учень Г. Евеліна Хатчинсона, МакАртур отримав ступінь доктора філософії в Єльському університеті в 1958 році. Його дисертація була присвячена поділу екологічних ніш між п'ятьма видами очеретянок у хвойних лісах Нью-Йорка.

Науковий внесок[ред.ред. код]

Макартур був професором Пенсільванського університету (1958–1965) і професором біології в Принстонському університеті (1965–1972). Він зіграв важливу роль у розвитку теорії розподілу ніш, у співавторстві з Є.O. Вілсоном створив теорію острівної біогеографії, робота, яка змінила галузі дослідження біогеографії, зміцнила підґрунтя екології біоценозів і викликала бурхливий розвиток сучасної ландшафтної екології. Його акцент на статистичну перевірку гіпотез допоміг змінити екологію в основному з описової науки на експериментальну і сприяв розвитку теоретичної екології.

У Принстоні Макартура був головним редактором ряду монографій в галузі популяційної біології і брав участь у створенні журналу Theoretical Population Biology. Він також написав книгу Географічна екологія: Закономірності в розподілі видів (Geographical Ecology: Patterns in the Distribution of Species, 1972).

У 1969р. Роберт МакАртур був обраний до Національної академії наук США. Роберт Макартур помер від раку нирки в 1972 році.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • Fretwell Stephen D. (1975). The Impact of Robert MacArthur on Ecology. Annual Review of Ecology and Systematics 6, 1-13
  • Pianka E.R. and Horn, H.S. (2005). Ecology's Legacy from Robert MacArthur. Chapter 11 (pp. 213–232) in K. Cuddington and B. Biesner, eds. «Ecological Paradigms Lost: Routes of Theory Change.» Elsevier Academic Press.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]