Роберт МакАртур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Роберт Гельмер МакАртур
Robert Helmer MacArthur
Народився 7 квітня 1930(1930-04-07)
Торонто (Онтаріо)
Помер 1 листопада 1972(1972-11-01) (42 роки)
Принстон, Мерсер, Нью-Джерсі, США
Місце проживання США
Громадянство Flag of the United States.svg США
Діяльність біолог, математик, еколог
Alma mater Браунський університет
Єльський університет
Галузь зоологія, екологія
Заклад Принстонський університет
Науковий ступінь доктор філософських наук
Науковий керівник Джордж Евелін Хатчинсон
Член Національна академія наук США і Американська академія мистецтв і наук
Відомий завдяки: популяційна екологія, екологія екосистем, теорія острівної біогеографії
Нагороди

Роберт Гельмер МакАртур (7 квітня 1930 р. — 1 листопада 1972р.) американський еколог, який вніс значний вклад у розвиток багатьох галузей синекології та популяційної екології.

Освіта[ред.ред. код]

Макартур отримав ступінь бакалавра в Marlboro коледжі, ступінь магістра з математики в Університеті Брауна (1953). Учень Г. Евеліна Хатчинсона, МакАртур отримав ступінь доктора філософії в Єльському університеті в 1958 році. Його дисертація була присвячена поділу екологічних ніш між п'ятьма видами очеретянок у хвойних лісах Нью-Йорка.

Науковий внесок[ред.ред. код]

Макартур був професором Пенсільванського університету (1958–1965) і професором біології в Принстонському університеті (1965–1972). Він зіграв важливу роль у розвитку теорії розподілу ніш, у співавторстві з Є.O. Вілсоном створив теорію острівної біогеографії, робота, яка змінила галузі дослідження біогеографії, зміцнила підґрунтя екології біоценозів і викликала бурхливий розвиток сучасної ландшафтної екології. Його акцент на статистичну перевірку гіпотез допоміг змінити екологію в основному з описової науки на експериментальну і сприяв розвитку теоретичної екології.

У Принстоні Макартура був головним редактором ряду монографій в галузі популяційної біології і брав участь у створенні журналу Theoretical Population Biology. Він також написав книгу Географічна екологія: Закономірності в розподілі видів (Geographical Ecology: Patterns in the Distribution of Species, 1972).

У 1969р. Роберт МакАртур був обраний до Національної академії наук США. Роберт Макартур помер від раку нирки в 1972 році.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • Fretwell Stephen D. (1975). The Impact of Robert MacArthur on Ecology. Annual Review of Ecology and Systematics 6, 1-13
  • Pianka E.R. and Horn, H.S. (2005). Ecology's Legacy from Robert MacArthur. Chapter 11 (pp. 213–232) in K. Cuddington and B. Biesner, eds. «Ecological Paradigms Lost: Routes of Theory Change.» Elsevier Academic Press.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]