Роберт Макнамара

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Роберт Макнамара

Ро́берт Стре́йндж МакНама́ра (англ. Robert Strange McNamara; нар. 9 червня 1916, Сан-Франциско, Каліфорнія — пом. 6 липня 2009, Вашингтон) — американський політик і державний діяч, фінансист та підприємець; колишній міністр оборони США, один з ідеологів війни у В'єтнамі.

МакНамара народився в 1916 році; у 1937-му закінчив Каліфорнійський університет в Берклі за фахом «економіка», а два роки опісля отримав ступінь магістра в Гарварді. У 1946 році Макнамара прийшов в автомобільну компанію «Ford Motor Company» і в 1960-му став її президентом.

Вже в 1961 році він став міністром оборони США за пропозицією Джона Кеннеді і залишався на цій посаді до 1968 року. МакНамара був головою Пентагону довше, ніж хто-небудь з моменту заснування цієї посади в 1947 році.

Залишивши міністерський пост, МакНамара протягом 13 років очолював Світовий банк. З 1981 року, коли на посаді президента цієї організації його змінив Алден Клаузен, МакНамара очолював і консультував різні державні і приватні компанії.

Поразка США у В'єтнамі і вкрай негативне сприйняття цієї війни американцями наклала відбиток на всю подальше життя МакНамари — незважаючи на всю його подальшу роботу його запам'ятали саме як головного ідеолога цієї війни.

У 1995 році МакНамара видав мемуари під назвою «Погляд в минуле» (англ. In Retrospect), а 2003-м режисер Еррол Морріс (Errol Morris) зняв про МакНамару документальний фільм «Туман війни: Одинадцять уроків з життя Роберта МакНамари» (англ. The Fog of War: Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara), який був удостоєний премії «Оскар».

Посилання[ред.ред. код]

  • Robert Strange McNamara, The Essence of Security, 1968
  • Robert Strange McNamara, The McNamara Years at the World Bank, 1981
Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.