Роберт Фано

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Роберт Маріо Фано
Robert Fano 2012-03-13.jpg
Народився 1917
Турин, Італія
Громадянство Flag of the United States.svg США
Alma mater MIT
Відомий завдяки: Шеннона-Фано, засновник Project MAC

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Роберт Маріо Фано (р. 1917 Турин, Італія) — італійсько-американський вчений, в даний час почесний професор з електроніки і комп'ютерних наук в Массачусетському технологічному інституті. Фано відомий своїми роботами із теорії інформації, відкривши (з Клод Шеннон) алгоритм Шеннона-Фано. На початку 1960-х років він брав участь у розробці системи розподілу часу, і працював в якості директора Массачусетського технологічного інституту з моменту свого заснування в 1963 році до 1968 року

Джино Фано, батько Фано був математиком. Уго Фано — його старший брат був фізиком. Він виріс в Турині і вивчав інженерну справу. До 1939 року навчався в Інженерній школі. Він емігрував у Сполучені Штати. Роберт Фано отримав ступінь бакалавра з області електротехніки в Массачусетському технологічному інституті в 1941 році. Після війни він отримав ступінь доктора наук. Він приєднався до факультету Массачусетського технологічного інституту в 1947 році. Між 1950 і 1953 роках він очолював групу радіолокаційних методів в Lincoln Laboratory.

На додаток до своєї роботи в теорії інформації, Роберт Фано також опубліковані статті і книги по мікрохвильових системах, електромагнетизму, теорії мереж та інженерної освіти.

Джерела[ред.ред. код]