Робонавт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Робонавт-2.

Робонавт (англ. Robonaut) — людиноподібний робот, що розробляється NASA і General Motors.

Призначення[ред.ред. код]

На МКС робот буде допомагати астронавтам в їх повсякденній роботі як всередині, так і зовні станції.

Перші розробки[ред.ред. код]

Перші моделі (R1A і R1B) були розроблені ще в 1996 році NASA і DARPA.

Робонавт-2 (R2)[ред.ред. код]

Робонавт R2. Грудень 2003

Робот являє собою безногу людиноподібну фігуру, голова якої пофарбована золотою фарбою, а торс — білою. На руках у Робонавта по п'ять пальців з суглобами на зразок людських. Машина вміє писати, захоплювати і складати предмети, тримати важкі речі, наприклад, гантель вагою 9 кг. Вага робота 137 кілограмів.

Робонавт-2 відправиться на МКС у грудні 2010 на борту шатла Discovery (STS-133) і стане працювати на станції на постійній основі.

Під час польоту «Діскавері» Робонавт буде працювати в модулі «Дестіні».

Мета запуску робота — перевірка його функціонування в умовах невагомості, вивчення впливу на його роботу космічного і електромагнітного випромінювання.

На МКС вже працює один великий робот — канадський «Декстр». Він працює у відкритому космосі і виконує різні завдання з транспортування та ремонту завдяки двом довгим механізованим рукам [1].

Project M[ред.ред. код]

Подальший розвиток проекту «Робонавт» передбачає висадження робота на поверхню Місяця. За допомогою нього вчені будуть віддалено «ходити» по поверхні, вивчати місячний ґрунт, налаштовувати обладнання.

NASA планує запустити робота на Місяць в 2013—2014 роках. Такий проект буде набагато економнішим, ніж відправка на Місяць людини [2].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]