Робонавт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Робонавт-2.

Робонавт (англ. Robonaut) — людиноподібний робот, що розробляється NASA і General Motors.

Призначення[ред. | ред. код]

На МКС робот буде допомагати астронавтам в їх повсякденній роботі як всередині, так і зовні станції.

Перші розробки[ред. | ред. код]

Перші моделі (R1A і R1B) були розроблені ще в 1996 році NASA і DARPA.

Робонавт-2 (R2)[ред. | ред. код]

Робонавт R2. Грудень 2003

Робот являє собою безногу людиноподібну фігуру, голова якої пофарбована золотою фарбою, а торс — білою. На руках у Робонавта по п'ять пальців з суглобами на зразок людських. Машина вміє писати, захоплювати і складати предмети, тримати важкі речі, наприклад, гантель вагою 9 кг. Вага робота 137

На МКС вже є один великий робот — канадський «Декстр». Він працює у відкритому космосі і виконує різні завдання з транспортування та ремонту завдяки двом довгим механізованим рукам [1]. Робонавт-2 відправиться на МКС у грудні 2010 на борту шатла Discovery (STS-133) і стане працювати на станції у модулі «Дестіні» на постійній основі.

Робот із нижніми кінцівками

Мета запуску робота — перевірка його функціонування в умовах невагомості, вивчення впливу на його роботу космічного і електромагнітного випромінювання.

На МКС роботу прилаштували нижні кінцівки, які більш схожі на руки, ніж на ноги. Ними він чіплявся за поручні, пересуваючись станцією. Але нормальну його роботу не вдалося налагодити, тому у квітні 2018 року його відправлять на Землю вантажним космічним кораблем Dragon.[2]

Project M[ред. | ред. код]

Подальший розвиток проекту «Робонавт» передбачає висадження робота на поверхню Місяця. За допомогою нього вчені будуть віддалено «ходити» по поверхні, вивчати місячний ґрунт, налаштовувати обладнання.

NASA планує запустити робота на Місяць в 2013—2014 роках. Такий проект буде набагато економнішим, ніж відправка на Місяць людини [3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]