Робур-завойовник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Робур-Завойовник
Robur le Conquérant
'Robur the Conqueror' by Léon Benett 01.jpg
Обкладинка до першого видання книги
Жанр науково-фантастичний роман
Автор Жуль Верн
Мова французька
Опубліковано 1886
Видавництво П'єр-Жуль Етцель
Ілюстратор Léon Benettd
Цикл Незвичайні подорожі і Roburd[1]
Попередній твір Матіас Шандор
Наступний твір The Lottery Ticketd

CMNS: Цей твір на Вікісховищі

«Робур-завойовник» (фр. Robur le Conquérant) — науково-фантастичний роман французького письменника Жуля Верна. Вперше опублікований у 1886 році[2].

Сюжет[ред. | ред. код]

Одного разу у багатьох найвищих важкодоступних місцевостях Землі (гірські вершини та дахи висотних будівель) з'являються дивні прапори. Ніхто не може зрозуміти, чиї це прапори та яким чином їх туди доставили. З'ясовується, що геніальний винахідник Робур таємно сконструював важчий за повітря літальний апарат, схожий на вертоліт[3]. Розміщенням прапорів він заявив про початок «завоювання повітряного простору».

Американська спілка аеронавтів (любителів подорожей на повітряних кулях) заперечує існування апарата Робура, не вірить у перспективу авіації. Тоді Робур викрадає декілька членів спілки на своєму апараті «Альбатрос» і здійснює з ними навколосвітню подорож.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Згідно із технологіями другої половини XIX століття, коли роман був написаний та опублікований, апарат «Альбатрос» виглядав справді фантастичним.
  • Ідею повітряного корабля Робура Жуль Верн взяв із досвіду одного французького авіабудівника, який на одній нараді перед вченими спочатку запустив повітряну кульку, а потім, за допомогою летючого пропелера, її порвав
  • Робур з'являється також у іншій книзі Жуля Верна «Володар світу», де описується подальша доля героя — уже не винахідника, а диктатора/ що використовує універсальний засіб пересування — Грозний[2].
  • Книга «Робур-Завойовник» була найулюбленішим літературним твором авіаконструктора та конструктора першого в США літака-амфібії Ігоря Сікорського[4].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]