Рог Віктор Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віктор Рог
Viktor Roh.jpg
Віктор Рог у 2013
Ім'я при народженні Віктор Олександрович Рог
Народився 21 травня 1970(1970-05-21) (52 роки)
Погожа Криниця, Роменський район, Сумська область, Українська РСР, СРСР
Національність українець
Діяльність історик
Alma mater Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка
Партія ОУН

Віктор Олександрович Рог (нар. 21 травня 1970, Погожа Криниця Роменського району) — член Президії Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів (1998—2000); голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу (2001—2002); член Політради ВО «Свобода» (2004). Редактор газети СУМ «Сумщина» «Гроно» (1994—2005); головний редактор тижневика ОУН (б) «Шлях перемоги» (з 2009). Також видавець, журналіст, громадський діяч, публіцист. Один із лідерів бандерівського середовища в Україні.

Віце-президент історичного клубу «Холодний Яр». Координатор видавничого проекту «Українська військова мемуаристика».

Заступник директора Центру національного відродження імені Степана Бандери.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у козацькій родині на Роменщині. З 1987 по 1993 навчався в Сумському педінституті на факультеті «Історія та педагогіка».

1989 — активіст національно-визвольного руху, насамперед у м. Суми. Один із лідерів бандерівського середовища сумської молоді. Ініціатор створення Спілки Незалежної Української Молоді в Сумській області. Член УГС з 1990 та Української республіканської партії. Один із учасників студентського голодування в Києві восени 1990 року.

1991 — відвідує Канаду, де живе серед членів ОУН.

1992—1993 — співпрацював в газеті «Незборима нація»; з 1994 очолював Сумську обласну організацію Конґресу українських націоналістів (КУН), увійшов до числа наближених осіб лідера КУН — Слави Стецько[1].

Будучи лідером Сумської обласної організації СУМ «Сумщина», редагував націоналістичну газету «Гроно». Підготував цілу групу націоналістів-бандерівців із числа студентів, викладачів середніх шкіл. Певний час був близьким до лідерів УНА-УНСО та ДСУ (Роман Коваль), але членом цих партій не був.

1998 — переїжджає до Києва, де перебуває на посаді голови Молодіжного Конгресу Українських Націоналістів (МКУН). З часу створення Молодіжного Націоналістичного Конгресу (взимку 2001 року) є його головою та редактором газети «Гроно».

Упорядник, співавтор, редактор, видавець понад 100 найменувань книг, серед яких «Націоналізм» Дмитра Донцова (Вінниця: ДП ДКФ, 2006) та «Націократія» М. Сціборського (2007).

Автор публіцистичних праць «Не даймо загубити майбутнє» (видана двома накладами), «Молодь і націоналізм», «Життя для України». Праця «Українофобія. П'ята колона та її ляльководи» потрапила до списку забороненої літератури на території Російської Федерації.

Автор численних публікацій з ідеології українського націоналізму.

Родина[ред. | ред. код]

Батьки проживають у Роменському районі Сумської області. Дружина — Оксана, донька — Мар'яна (1994) померла у 2014 р. Постійно проживає у м. Бровари.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Націоналістичний портал, ukrnationalism.org.ua Інтерв'ю з Віктором Рогом
  • Український Центр, ukrcenter.com Віктор Рог. Молодь і націоналізм.