Рожево-бузкове (яйце Фаберже)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Яйце Фаберже
«Рожево-бузкове»
Відчинена рамка-сюрприз, яка, вірогідно, є сюрпризом загубленого «Рожево-бузкового яйця»
Рік 1897
Замовник Микола II
Перший власник Марія Федорівна Романова
Теперішній власник
Особа чи установа Невідомий
Сюрприз
Рамка-сюрприз з трьома портретами
Матеріали

Рожеві діаманти, сунично-червона, зелена і біла емаль,

перлами і акварель, ймовірно, по слоновій кістці.[1]

«Рожево-бузкове яйце» (або «Рожево-бузкове з трьома мініатюрами») — великоднє яйце, виготовлене фірмою Карла Фаберже на замовлення російського імператора Микола II у 1897 році. Було подароване імператором дружині Марії Федорівні. Є одним із 8 яєць Фаберже, що в теперішній час загублені.

Вважають, що оригінальнім сюрпризом «Рожево-бузкового» яйця була рамка-сюрприз з трьома мініатюрами, яка збереглась і в теперішній час знаходиться в колекції Віктора Вексельберга.[1]

Сюрприз[ред. | ред. код]

Зачинена рамка-сюрприз

Рамка-сюрприз виконана у популярному в ті часи неокласичному стилі. Вона має форму серця, оточена діамантами і покрита сунично-червоною емаллю по гільйошованому фону, з викладеною алмазами датою «1897». Стоїть на шестигранній ніжці, яка покрита білою емаллю з розписами у вигляді виноградної лози, що в'ється по спіралі. Підставка ніжки вкрита червою емаллю і прикрашена в стилі Людовіка XVI — золотими вінками з лаврового листя, гравірованим золотим листям аканту і намальованими гілочками лавру, а також чотирма великими перлинами.

При натисканні на ніжку серце розкривається і перетворюється на трилисник конюшини, покритий смарагдово-зеленою емаллю по гільйошованому фону, з візерунком у вигляді сонячних променів. У кожній пелюстці розміщений мініатюрний портрет в алмазному обрамленні. На портретах зображені імператор Микола ІІ, імператриця Олександра Федорівна і їх донька, княжна Ольга Миколаївна, в дитинстві. Сюрприз закривається натисканням на одну із перлин на підставці.[2]

Історія[ред. | ред. код]

В рахунку за яйце на суму 3250 рублів, що був виставлений фірмою Фаберже 17 травня 1897 року, було зазначено: «Рожево-бузкове емалеве яйце з 3 мініатюрами»

Примітки[ред. | ред. код]