Розбещення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Розбе́щення, розтлі́ння (англ. statutory rape) — злочин, що полягає у заманюванні малолітньої (малолітнього) (зловживаючи її безпорадністю та віком) у вчинення протизаконних (недобровільних) дій сексуального характеру із застосуванням фізичного або психічного насильства над жертвою розбещення. Термін також іноді вживається в переносному сенсі, як синонім «виховання» дітей в дусі, що суперечить загальноприйнятим моральним нормам.

Розбещення. Автор Мартін ван Маеле, 1905

Під розбещенням зазвичай розуміються цілеспрямовані дії, які здійснюються дорослим, що викликають у дитини несвоєчасний підвищений інтерес до сексуальності, сексуальні фантазії, відчуття, бажання, а також вчинення з дитиною сексуальних дій (у тому числі статевого акту в тій або іншій формі) без застосування насильства, з використанням цікавості і недосвідченості дитини.

Класифікація в Україні[ред. | ред. код]

Згідно із статтею № 156 кримінального кодексу України:

1. Розбещення — вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла 16-річного віку. Карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені щодо малолітньої особи або батьком, матір'ю, вітчимом, мачухою, опікуном чи піклувальником, особою, на яку покладено обов'язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, — караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Історія[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]