Рокитнівська центральна селищна бібліотека

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рокитнівська центральна селищна бібліотека
RZRB(16).JPG
Будівля Рокитнівська центральна селищна бібліотека
Країна: Flag of Ukraine.svg Україна
Тип: публічна
Адреса вул. Піонерська, 2-А, смт. Рокитне
Заснована 1944
Фонди: 28 000 одиниць зберігання
Річний обіг: понад 38 000 видань
Читачів: понад 2 000
Сайт: roklibr.at.ua

Рокитнівська центральна селищна бібліотека — головна книгозбірня району, депозитарій краєзнавчих ресурсів, культурно-освітній, науково-методичний та навчальний центр. Розташована в смт. Рокитне, Рівненська область.

Історія та сучасний стан бібліотеки[ред. | ред. код]

Рокитнівська центральна районна бібліотека була організована в 1944 році. У зв'язку з ліквідацією Рокитнівського району з 1963 по 1965 рік бібліотека не працювала. У 1965 році Рокитнівська книгозбірня відновила свою роботу. Вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи зробили працівники бібліотеки Вакуліна Катерина, Ліньова Валентина Володимирівна, Остапович Надія Адамівна, Губко Валентина Іванівна, Скринська Ольга, Брижко Ніна Андріївна[1].

У 2003 році для бібліотеки було придбано автоматизовану бібліотечно-інформаційну програму «ІРБІС», яка дає нам змогу створювати електронний каталог книг, періодики, корпоративно одержувати і обмінюватися бібліографічними описами періодичних видань з іншими бібліотеками області[1].

У 2012 як переможець другого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», бібліотека отримала безкоштовне комп'ютерне обладнання та вільний доступ до Інтернету[1].

Проводиться велика робота на допомогу вивченню шкільної програми, зокрема української та світової літератури для учнів 9-11класів. Пріоритетним напрямком роботи є краєзнавство[1].

Фонди[ред. | ред. код]

Навчання бібліотечних працівників району

Фонди бібліотеки нараховують понад 28 тис. одиниць видань українською і російською мовами. Склад фондів — універсальний за змістом. Провідне місце займає художня література. Широко представлені довідкові видання: енциклопедії, довідники, словники, бібліографічні посібники, містяться також, електронні видання[джерело?].

Користувачі[ред. | ред. код]

Бібліотека обслуговує понад 2,5 тисячі читачів на рік. До послуг користувачів понад 31 000 примірників книг та 42 назви періодичних видань[2].

Послуги бібліотеки[ред. | ред. код]

Абонемент центральної селищної бібліотеки щороку обслуговує 1480 користувачів. До послуг користувачів понад 24 тисячі книг[2].

З жовтня 2011 року тут діє Інтернет-центр, що стало можливим завдяки перемозі у конкурсі програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету»[2].

Читальний зал ЦСБ здійснює обслуговування населення в читальному залі. Щороку він обслуговує 775 користувачів бібліотеки. До їх послуг понад 6 тисяч документів — енциклопедій, довідників, літератури з питань мистецтва, історії, краєзнавства, мультимедійні видання. При читальній залі ЦРБ діє літературна вітальня «У світі прекрасного». Пріоритетним напрямком роботи читальної зали є краєзнавча робота та сприяння розвитку національних та етнічних культур мешканців краю. Користувачі можуть не тільки взяти презентовані книги додому прочитати, але й зустрітися з літераторами в бібліотеці. Перші презентації книжок Н. Смик, А. Волошиної, А. Гречка — місцевих авторів, відбулися саме у відділі обслуговування[2].

Заходи в бібліотеці[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]