Ролло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ролло
Dux Northmannorum
Rollon Falaise (Calvados).jpg
Герцог Нормандії
Правління 911-927
Попередник Не було
Наступник Вільгельм I Довгий Меч
Біографічні дані
Імена Роллон
Народження бл.846
Скандинавія
Смерть бл.930
Нормандія
Місце поховання Руанський собор, Руан, Франція
Дружина Поппа де Байо
Другий шлюб Ґізела Франкська
Діти Вільгельм, Адель (Герлок), Кріспіна, Герлетта, Кадлін
Династія Нормандська
Батько Rognvald Eysteinsson[d]

Ролло (фр. Rollon; *бл.846 - †бл.930) — один із ватажків вікінгів. Також відомий як Роберт за отриманим при хрещенні ім'ям. Норвежець або датчанин за походженням, Ролло був одним з ватажків вікінгів, а потім першим правителем вікінзької області, з якої пізніше утворилась Нормандія. Нащадки Ролло стали герцогами Нормандії, а, пізніше, й королями Англії.

За договором Сен-Клер-сюр-Епт 911 року з королем Карлом III Простакуватим Ролло присягнув королю у феодальній вірності, змінив своє ім'я на франкський кшталт, хрестився, можливо отримавши хрещене ім'я Роберт. За це він отримав від короля землі від річки Епт і до моря та ще Бретань на додачу. Також Ролло отримував титул правителя Нормандії, області з центром у місті Руан, і одружився з королівською дочкою Ґізелою.

Хрещення Ролло

З 911 року Ролло, дотримуючись даного слова, охороняв береги Сени, але при цьому продовжував чинити набіги на землі Фландрії. Коли короля Карла було усунуто від влади, Ролло заявив, що його присяга королю Франції більше не має сили, й почав розширювати свої землі на захід. Таким чином, його вікінги взяли владу над Ле-Маном та Байо, далі у 924 році захопили Бессен, а наступного року здійснювали напади на територію Пікардії.

Ролло розподілив землі у міжріччі Епту та Ріслу між підлеглими йому вождями, де вони й розміщувались зі своїми вікінгами. Але поступово люди Ролло одружувались із місцевими жінками й переходили до осілого способу життя. На час смерті Ролло кордони його земель сягали на заході річки Вір.

Гробниця Ролло в Руанському соборі

В 927 році Ролло зрікався престолу на користь свого сина Вільгельма. Проживши ще кілька років, помер між 928 та 932 роками.

Посилання[ред.ред. код]

Попередник
Не було
Arms of William the Conqueror (1066-1087).svg Герцог Нормандії
911-927
Arms of William the Conqueror (1066-1087).svg Наступник
Вільгельм I Довгий Меч