Ролло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ролло (Роллон)
лат. Rollo
Ролло (Роллон)
Ролло (одна із статуй пам'ятника 6 герцогам Нормандії в сквері міста Фалезу).
1-й герцог Нормандії
911 — 927
Попередник: посада скасована
Наступник: Вільгельм I Довгий Меч
 
Народження: бл. 846
Скандинавія
Смерть: бл. 932
Нормандія
Династія: Нормандська
Дружина: 1-а:Поппа де Байе
2-я:Жізель Каролінг
Діти: Від 1-го шлюбу:
'син: Вільгельм I Довгий Меч
дочки:'
Адель (Герлок) Нормандська, Кріспіна, Герлетта, Кадлін

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі


Ролло (бл. 846 — бл. 932) — один із ватажків вікінгів. Також відомий як Роберт I за отриманим при хрещенні ім'ям. Норвежець або датчанин за походженням, Ролло був одним з ватажків вікінгів, а потім першим правителем вікінзької області, з якої пізніше утворилась Нормандія. Нащадки Ролло стали герцогами Нормандії, а, пізніше, й королями Англії.

За договором Сен-Клер-сюр-Епт 911 року з королем Карлом Ролло присягнув королю у феодальній вірності, змінив своє ім'я на франкський кшталт, хрестився, можливо отримавши хрещене ім'я Роберт. За це він отримав від короля землі від річки Епт і до моря та ще Бретань на додачу. Також Ролло отримував титул правителя Нормандії, області з центром у місті Руан, і одружився з королівською дочкою Жізель.

З 911 року Ролло, дотримуючись даного слова, охороняв береги Сени, але при цьому продовжував чинити набіги на землі Фландрії. Коли короля Карла було усунуто від влади, Ролло заявив, що його присяга королю Франції більше не має сили, й почав розширювати свої землі на захід. Таким чином, його вікінги взяли владу над Ле-Маном та Байо, далі у 924 році захопили Бессен, а наступного року здійснювали напади на територію Пікардії.

Ролло розподілив землі у міжріччі Епту та Ріслу між підлеглими йому вождями, де вони й розміщувались зі своїми вікінгами. Але поступово люди Ролло одружувались із місцевими жінками й переходили до осідлого способу життя. На час смерті Ролло кордони його земель сягали на заході річки Вір.

Хрещення Роллона
гробниця Ролло в Руанському соборі

Посилання[ред.ред. код]