Ром

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ром

Ром (англ. rum) — міцний алкогольний напій з витриманого спирту, є продуктом бродіння та перегону мелясу цукрової тростини. Ром витримують в бочках. У процесі витримки, в спирт переходять ароматичні, фарбувальні і дубильні речовини. Ром набуває коричневого кольору із золотавим відтінком і дещо пекучий смак, стає прозорим, без мулу та осаду. Вміст спирту у ромі — 30-80 % (стандартна міцність — 40 %).

Вперше ром почали виготовляти в XVII столітті на острові Барбадос. До середини XIX століття, ром був звичайним латиноамериканським самогоном: міцний напій з різким смаком, приготувати який міг навіть незаможний селянин, придатний лише для матросів і соціальних «низів». Іспанець Факундо Бакарді, що на початку 60-х років XIX століття оселився на Кубі, спробував вивести елітний сорт рому, який був би до смаку аристократам.

Ром чудово поєднується з усіма соками, найкраще — з лимонним, а також з кокосовим молоком, сиропом Grenadine, блакитним лікером Curacao та багатьма іншими продуктами. Світлий ром використовується, як основа для коктейлів, таких як мохіто та Куба лібре. Темний ром може вживатись гарячим, в складі грогів, в яких його змішують з цукром, лимонним соком, корицею та гарячою водою. Ром, який пройшов довгу витримку в дубових бочках, п'ють в чистому вигляді, як дигестив.

Сорти рому[ред. | ред. код]

  • Світлий ром (білий) — у цілому, світлий ром має слабо виражений смак, крім притаманної рому солодкості, тому відповідно використовується як основа для коктейлів. Світлий ром іноді фільтрують після витримки, щоб прибрати якесь забарвлення.
  • Золотий — також називають бурштиновим, він має більше смаку, ніж білий ром, колір залежить від бочки, в якій дозріває.
  • Темний  — також відомий як чорний, має сильний смак і аромат, також використовується в приготуванні їжі. Походить з таких регіонів як Ямайка, Гаїті, а також Східної Америки, Нікарагуа і Гватемали.
  • Ароматизований ром: деякі виробники стали продавати ром з добавками ароматів фруктів, таких як манго, апельсин, лимон, кокос. Такий ром часто змішують з тропічними напоями такого ж смаку, міцність яких становить менше 40 %.
  • Overproof («надмірний градус») — гострий на смак, з вмістом спирту більше 40 %, як правило, має 60 %, але може мати вище, ніж 80 % вмісту спирту.