Роман Сербин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роман Сербин
Roman Serbyn (cropped).jpg
Народився 21 березня 1939(1939-03-21) (79 років)
Вікторів, Галицький район, Івано-Франківська область, Україна
Громадянство
(підданство)
Flag of Canada.svg Канада
Місце проживання
Діяльність історик, викладач університету
Заклад Квебекський університет у Монреалі

Роман Сербин (англ. Roman Serbyn; нар. 1939, с. Вікторів, нині Галицького району Івано-Франківської області, Україна) — канадський історик і політолог українського походження, професор (у відставці з 2002 р.) історії Росії та східноєвропейської історії, Квебецький університет (Монреаль).

Біографія[ред. | ред. код]

Експерт з політики України, нерідко виступає із статтями та коментарями з української історії та сучасним політичним подіям. У роки війни його сім'я опинилася в Німеччині, потім у 1948 виїхала до Канади. Найбільшу популярність здобув як дослідник проблеми Голодомору. Одним зі своїх ідейних попередників вважає Ф. Пігідо, до книги якого написав передмову[1].

Вивчав життя і творчість С.Подолинського, історію суспільно-політичної думки та українсько-єврейських взаємин 19—20 ст., національного питання в СРСР.[2]

1983 організував першу міжнародну конференцію на тему Великого голоду в Україні 1932-33. Редактор щопіврічного наукового часопису «Holodomor Studies» (із 2009).[2]

Праці[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Роман Сербин. Боротьба за історичну пам'ять українського народу. // Федір Пігідо-Правобережний. «Велика Вітчизняна війна»: спогади та роздуми очевидця. «Новий Шлях», Вінніпеґ, 1954.
  2. а б Лаас Н.О. Сербин Роман [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України. — К.: Наукова думка, 2012. — Т. 9 : Прил — С. — С. 537. — ISBN 978-966-00-1290-5.