Ромащенко Михайло Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Михайло Іванович Ромащенко
188x235px
Народився 17 вересня 1948(1948-09-17) (69 років)
Шмати, Сумська область, СРСР
Громадянство Україна Україна
Alma mater Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка
Галузь наукових інтересів Водне господарство, гідротехніка, меліорація
Заклад Інститут водних проблем і меліорації
Вчене звання Професор
Науковий ступінь Доктор технічних наук
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
  • Орден «За заслуги» III ступеня

Миха́йло Іва́нович Рома́щенко  — доктор технічних наук, професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України, директор Інституту гідротехніки і меліорації Національної академії аграрних наук.

Біографія[ред.ред. код]

Ромащенко М.І. народився 17 вересня 1948(19480917) р. в селі Шмати Недригайлівського району Сумської області. У 1974 році закінчив геологічний факультет Київського державного (нині національного) університету ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю гідрогеологія і інженерна геологія (спеціалізація — меліоративна гідрогеологія). З 1977 року, після закінчення аспірантури в Київському національному університеті, по березень 2011 р. працював в Українському науково-дослідному інституті гідротехніки і меліорації на посадах молодшого, старшого наукового співробітника, завідувача сектором, лабораторією, відділом, відділенням, заступником та першим заступником директора з наукової роботи. З березня по липень 2011 року працював академіком-секретарем відділення землеробства, меліорації і механізації Національної академії аграрних наук. З 6 липня 2011 є директором Інституту водних проблем і меліорації.

Наукова діяльність[ред.ред. код]

Наукова діяльність М.І.Ромащенка присвячена вирішенню актуальних проблем водного господарства, гідротехніки та меліорації. Ним започатковано новий науковий напрям – екологічно безпечне зрошення. М.І. Ромащенко запропонував та теоретично обґрунтував новий методичний підхід до формування водозберігаючих екологічно безпечних режимів зрошення‚ розробив наукові та нормативно-методичні засади організації і ведення еколого-меліоративного моніторингу зрошуваних земель, нову концепцію захисту сільськогосподарських угідь і сільських населених пунктів від процесів підтоплення, повеней та паводків. М.І. Ромащенком виконано значний обсяг робіт з теоретичного обґрунтування‚ розробки та впровадження в сільськогосподарське виробництво нових прогресивних способів поливу — краплинного зрошення та мікродощування. Під його науковим керівництвом та безпосередній участі в Україні розроблено науково-теоретичні засади для широкого впровадження технологій та технічних засобів мікрозрошення. Тільки за останні роки під його керівництвом сучасні системи мікрозрошення для поливу винограду, плодоягідних та овочевих культур запроектовані та побудовані в багатьох господарствах Херсонської, Одеської, Миколаївської, Закарпатської, Вінницької, Київської, Черкаської та інших областей на загальній площі понад 5000 га.

За його ініціативи та безпосереднім керівництвом започатковано та успішно розвивається новий для України напрям – застосування мікрозрошення для поливу садово-паркових насаджень, декоративних і спортивних газонів. Тільки в Києві сучасними системами мікрозрошення оснащені парки ім.Т.Г.Шевченка, Маріїнський, Міський сад, Хрещатий, Перемоги, Майдан Незалежності, ДЗГ ”Феофанія”, футбольні газони НСК ”Олімпійський”, бази ФК ”Динамо”, стадіонів “Динамо” ім.Лобановського, “Шахтар” (Донецьк) та інших. Під керівництвом М.І.Ромащенка створено футбольне поле стадіону ”Дніпро-Арена” (Дніпропетровськ).

М.І. Ромащенком опублікувано понад 320 наукових праць, в тому числі 9 книг, більше 30 нормативно-методичних документів, підготовлено 10 кандидатів наук, отримано 11 авторських свідоцтв та патентів. Ромащенко М.І. веде плідну науково-організаційну та громадську роботу. Він є членом колегії та науково-технічної ради Держводагенства України, заступником головного редактора міжвідомчого тематичного збірника ”Меліорація і водне господарство”, членом редколегії журналів ”Водне господарство України” і ”Овощеводство”, членом двох спеціалізованих рад з захисту докторських дисертацій. З 2007 року очолює громадську раду при Держводагенстві України.

Почесні звання та нагороди[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]