Ромуланці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ромуланці (англ. Romulan) — вигадана цивілізація гуманоїдів у всесвіті науково-фантастичної франшизи «Зоряний шлях», що веде своє походження від іншої вигаданої раси з цього ж серіалу — вулканців. Характеризуються запальністю, хитрістю і опортунізмом і є повною протилежністю вулканцям. Є домінантною і державотворчою расою в Ромуланській Зоряній імперії. Твори за «Зоряним шляхом» вказують місцем їх проживання бета-квадрант галактики Чумацький Шлях.

Вперше ромуланці фігурували в оригінальному серіалі в серії «Рівновага страху» (англ. Balance of Terror) в 1966 році, з того часу з'являючись у всіх основних творах культури, пов'язаних з всесвітом «Зоряного шляху», в основному як антагоністи Федерації (і вулканців зокрема).

Ромуланці були створені сценаристом Полом Шнайдером, який зазначив, що «…мова йшла про створення гарного набору чудових римських антагоністів… римської цивілізації, яка розширилася до космічних меж..»[1].

Історія та культура[ред. | ред. код]

Ромуланці походять з планети Вулкан, але не приймають типової для вулканців відмови від емоцій. Після пацифістських реформ філософа Сурака в IV ст. частина вулканців, очолена С'таском, покинула Вулкан. Колонізуючи інші планети, вона врешті осіла в системі з двома придатними для життя планетами - Ч’Ріхан і Ч’Хавран (пізніше названі людьми Ромул і Рем). З часом у ромуланців розвинулися фізіологічні особливості, зокрема V-подібний наріст на лобі. Також у них відсутні телепатичні здібності. Ромуланці не відмовлялися від емоцій, як вулканці, та зберегли притаманні предками войовничість і підступність.

Верховним органом влади ромуланців є Сенат. Суспільство поділене на касти, згідно занять. Ромуланці шанують честь і військову доблесть, а себе вважають найвищими з усіх цивілізацій. У них практикується рабство як для фізичної праці, так і участі у військових діях. Зокрема корінні жителі Рема, ремани, були поневолені ромуланцями.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Michael Okuda, Denise Okuda. The Star Trek Encyclopedia, Revised and Expanded Edition: A Reference Guide to the Future. Harper Design; Expanded, Revised edition, 2016, 1056 p.

Посилання[ред. | ред. код]