Росенергоатом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

ВАТ «Концерн Росенергоатом» — російська енергетична компанія, оператор російських атомних електростанцій. Компанія має штаб-квартира в Москві. 100% акцій, що належать ВАТ Атоменергопром, яка у свою чергу, належить ДК «Росатом».

Історія[ред.ред. код]

«Росенергоатом» було сформовано згідно з указом президента Російської Федерації, від 7 вересня 1992 року № 1055 «Про експлуатацію АЕС у Російській Федерації».

На замовлення уряду РФ від 8 вересня 2001 року № 1207 — Концерн «Росенергоатом» було реорганізовано в компанії шляхом приєднання до наявних і нових атомних станцій, а також компаній, що надають послуги для експлуатації, обслуговування та технічну підтримку. «Росенергоатом» виконує функції експлуатуючої організації і несе повну відповідальність за ядерної, технічний і пожежної безпеки на всіх етапах життєвого циклу атомних електростанцій, в тому числі ліквідації надзвичайних ситуацій.

18 Вересня 2008, Федеральне Державне Унітарне підприємство (FGUP) концерну «Росенергоатом» було реорганізовано в ВАТ «Концерн по виробництву електричної та теплової енергії на АЕС» (Концерн «Енергоатом»).

12 Листопада 2009, Концерн «Енергоатом» знову перейменоване в ВАТ «Концерн по виробництву електричної та теплової пенергії на АЕС» (ВАТ «Концерн Росенергоатом»)[1]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]