Росичка англійська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Росичка англійська
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Порядок: Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина: Росичкові (Droseraceae)
Рід: Росичка (Drosera)
Вид:
Росичка англійська (D. anglica)
Біноміальна назва
Drosera anglica
Huds., 1778
Синоніми

Drosera longifolia Drev. & Hayne
Drosera longifolia L.

Росичка англійська[1], росичка довголиста[2] (Drosera anglica) — багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина родини росичкових.

Опис[ред. | ред. код]

Стебла квітконосні, прямі, 10—25 см заввишки, безлисті. Листки — у прикореневій розетці, довгочерешкові, лінійно-клиноподібні, спрямовані вгору, зверху і з країв вкриті головчастими червоними залозистими волосками, з пластинками, які поступово переходять у черешок. Квітки дрібні, двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, білі, в однобічних китицях на верхівці квітконосної стрілки. Плід — коробочка (гладенька, без борозенок). Цвіте у липні — серпні.

Поширення[ред. | ред. код]

Карта арелу росички англійської
Карта арелу росички англійської

Росичка англійська – однин із найпоширеніших видів росичок у світі. Як правило, зустрічається у високих широтах земної кулі, зокрема в Європі, Північній Америці (Канада, північ США), Монголії. Однак подекуди проростає далі на південь, зокрема в Японії, Південній Європі, на гавайському острові Кауаї та в Каліфорнії [3].

На території України проростає в заболочених хвойних лісах, на сфагнових лісових болотах і на торфовищах на Поліссі, в Північній частині Лісостепу, а також у північній частині Лівобережного Степу (зрідка). Рідкісна, зникаюча болотна рослина. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Росичка круглолиста.

Крім того, настій трави росички англійської вважається засобом, який збуджує статеві функції.[джерело?]

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Drosera anglica // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  2. Словник ботанічної номенклатури (Проект). — К.: Держ. вид-во України, 1928. — 313 с.
  3. NatureServe Explorer: An online encyclopedia of life, Version 4.7. Архів оригіналу за 29 вересня 2007. Процитовано 9 серпня 2022.

Джерела[ред. | ред. код]