Російський національний оркестр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
колектив оркестру
колектив оркестру

Російський національний оркестр (рос. Российский национальный оркестр, первісно - Російський національний симфонічний оркестр) — академічний музичний колектив, створений в 1990-му році піаністом Михайлом Плєтньовим. Базується у Москві.


Особливості функціонування[ред.ред. код]

Оркестр став першим в радянській історії, що не фінансувався з бюджету. Для його функціонування була створена Опікунська рада РНСО, до якого увійшли представники великих російських і зарубіжних компаній.

Творча діяльність[ред.ред. код]

На початку 90-х років оркестр виступав у Ізраїлі та Ватикані, записувався студією Deutsche Grammophon, а також здійснював гастрольні поїздки і всередині країни.

Сучасний стан[ред.ред. код]

В 1999 у Михайло Плетньов відійшов від управління оркестром і зайнявся індивідуальною концертною діяльністю. До 2003 а оркестр очолював Володимир Співаков. У січні 2003 року посаду головного диригента був скасований і замість нього формується диригентська колегія. Михайло Плетньов знову став художнім керівником. Крім нього в диригентську колегії увійшли такі відомі диригенти, як Кент Нагано, Пааво Берглунд, Крістіан Ганш, Олександр Ведерников і Володимир Юровський.

Посилання[ред.ред. код]