Російський чорний тер'єр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Російський чорний тер'єр
Czarny terier rosyjski 64.jpg
Походження СРСР СРСР
Характеристики
Зріст Пси: 66-72 см
Суки: 64-70 см
Вага не більше 70 кг
Класифікація МКФ:
FCI 327
Стандарти породи
FCI [2 стандарт]
Пес свійський (Canis lupus familiaris)


Росі́йський чорний тер'єр (англ. Russian black terrier) — порода сторожових собак. Неофіційна назва тварини «собака Сталіна» надана через те, що спочатку чорних тер'єрів використовували для охорони ГУЛАГів та в'язниць на півночі СРСР.

Загальні дані[ред. | ред. код]

Російський чорний тер'єр був виведений в другій половині ХХ століття в СРСР, шляхом схрещення великого шнауцера, ердельтер'єра, ротвейлера та ньюфаундленда. Досліди проходили в радянському розпліднику «Червона зірка» (рос. «Красная звезда»), куди надійшло державне замовлення на виведення службово-сторожових собак для північних в'язниць і таборів. Пес повинен був бути морозостійким та фізично сильним.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Собаки цієї породи сильні, витривалі, вищі середнього зросту, мають масивний кістяк. Шкіра тер'єрів щільна та еластична. Шерсть жорстка та чорна, покриває все тіло тварини, на голові вона утворює вуса, бороду та чуб. Очі собаки темного кольору, овальні та невеликого розміру. Голова довга, в черепній частині помітно розширена. Щелепи та зуби сильні. Вуха трикутної форми, висять на хрящах. Загривок високий. Лапи широкі й довгі. Спина рівна та пряма.

Природне линяння відсутнє.

Характер[ред. | ред. код]

Характер тварини веселий, впевнений, допитливий та енергійний. Собака здебільшого не довіряє нікому окрім господаря, зла до чужих. Завдяки цьому вона часто використовується як гарний службовий та сторожовий пес.

З недоліків поведінки російського чорного тер'єра можна виділити його млявість, зайву збудливість та боязкість.

Галерея[ред. | ред. код]

Див також[ред. | ред. код]