Російськомовна Україна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна»
Дата заснування 2008
Офіційний сайт Російськомовна Україна

Всеукраїнська громадська організація «Правозахисний громадський рух „Російськомовна Україна“» або скорочено: «Російськомовна Україна» — громадська організація, створена 1 березня 2008 у місті Києві за рішенням Всеукраїнського з'їзду депутатів усіх рівнів у місті Сєвєродонецьку Луганської області та зареєстрована 10 серпня 2009 Міністерством юстиції України з центральним представництвом у Києві.

На сьогодні[Коли?] «Російськомовна Україна» активно діє у 18 областях України.

Керівництво[ред.ред. код]

Голова ради — Колесніченко Вадим Васильович

Діяльність[ред.ред. код]

Міжнародний форум «Захист російської мови, культури і російськомовного населення в країнах СНД і Балтії» (12-13 листопада 2010 року, Київ)[1]. У Форумі брали участь представники державних і громадських організацій, духовенства, експерти-русисти, політологи, соціологи з України, Росії, Казахстану, Молдови, Білорусі, Литви, Латвії. За результатами Форуму учасники прийняли «Декларацію прав російськомовного населення країн СНГ і Балтії». В рамках проведення Міжнародного форуму «Захист російської мови, культури і російськомовного населення в країнах СНД і Балтії» 12 листопада в прес-центрі РІА-Новини був організований відео-міст Київ-Єреван-Кишинів.

Конференція «Уроки другої світової війни і Голокосту: роль засобів масової інформації в протидії спотворення історії ХХ століття», Установчі збори Міжнародного антифашистського фронту (20-22 червня 2010, Київ) . [2]. 22 червня в рамках конференції на установчому з'їзді було створено Міжнародний рух «Світ без нацизму». В роботі установчого форуму брали участь більш ніж 350 делегатів, у тому числі й депутати Державної Думи і члени Ради Федерації РФ, депутати Верховної Ради України, депутати Європарламенту і Сейма Латвії, депутати Кнессета і міністри уряду Ізраїлю, депутати парламенту Молдови, представники духівництва України, Росії, Польщі, Угорщини. Основне завдання правозахисного руху — проведення моніторингу фактів виявлення неонацизму, підготовка щорічної доповіді в ООН, ОБСЕ, Ради Європи і проведення судового переслідування осіб, що причетні до військових злочинів під час війни або причетних до пропаганди нацистських ідей.

Документальна фотовиставка «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН-УПА»,[3], організована разом із Товариством Увічнення Пам'яті Жертв Злочинів Українських Націоналістів (Польща). Мешканці і гості Києва, Луганська, Запоріжжя, Одеси, Миколаєва, Севастополя, Ялти мали можливість ознайомитися з фотокопіями оригінальних фотографій і документів з державних польських архівів і приватних колекцій, що доводять факт геноциду і злочинів проти людства, скоєні ОУН-УПА, знищення понад 200 тисяч поляків, сотень тисяч євреїв, українців, росіян і ромів. Через політичну кон'юнктуру документальні матеріали представлені уперше і професійно не вивчалися ні у СРСР, ні у сучасній Україні.

Форум активної молоді «Стань господарем своєї країни» (18 грудня 2010, Київ)[4].Форум, що присвячений до проголошення ООН Міжнародного року молоді, прийшов під девізом «За громадянський мир і міжнаціональну згоду». У Форумі брали участь більш ніж 500 молодіжних лідерів зі всії регіонів України, а також провідні українські політики, журналісти, економісти, юристи, музиканти. Під час пленарного и 6 секційних засідань у рамках Форуму молодь напрацювала десятки інноваційних ідей майбутніх проектів у сфері політики, журналістики, інтернету, економіки, спорту, культури, юриспруденції. За результатами роботи Форуму учасники прийняли резолюцію «Міжнародний рік молоді в Україні: реалії та перспективи».

Основні публікації[ред.ред. код]

Неофіційний переклад Першої доповіді Комітету експертів Комітету Міністрів Ради Європи про виконання в Україні Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, що прийнята 7 липня 2010 року [5]

Методичні рекомендації «Правові аспекти організації освіти російською мовою у дитячих садках та школах України»(7 вересня 2011, Київ)[6]. Дані методичні рекомендації розроблені кваліфікаційною юридичною групою ВГО "ПГР «Російськомовна Україна» з метою інформувати громадян України про механізми реалізації права на отримання освіти рідною мовою в дошкільних та загальноосвітніх освітніх закладах. Методичні рекомендації розраховані на батьків, педагогів, юристів, правозахисників, громадян України для яких важлива можливість освіти рідною мовою.

Громадський звіт з виконання Європейської хартії регіональних мов та мов меншин[7]. У цьому документі описані проблеми щодо виконання основних положень Європейської хартії регіональних мов та мов меншин, ратифікованої Україною. Ґрунтуючись на статистичних даних та роблячи акцент на основних положеннях законодавства України, висвітлений реальний стан функціонування регіональних мов та мов меншин, а також стан у захисті прав носіїв цих мов. У звіті зроблені загальні висновки щодо покращення стану, шляхом імплементації нових правових норм до українського законодавства.

Законопроект, що гарантує право на використання рідної мови усіма громадянами України (№ 9073 «Про засади державної мовної політики»)[8]. З ініціативи В. В. Колесніченка, який є Головою Ради ВГО "ПГР «Російськомовна Україна», у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 9073 «Про засади державної мовної політики». В основних статтях цього законопроекту, схвалених Венеціанською комісією[Джерело?] та Верховним комісаром ОБСЄ[Джерело?], прописані положення, що регулюють використання рідної мови у таких сферах, як: державні та адміністративні справи, освіта, наука, суди, реклама, ЗМІ, — у правовому полі представниками різних етнічних (регіональних) меншин України. Визначається статус державної мови. Ґрунтуючись на позиціях мультикультуралізму та полілінгвізму, законопроект покликаний врегулювати питання обмеження прав громадян-представників меншин України[Джерело?].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Міжнародний форум «Захист російської мови, культури і російськомовного населення в країнах СНД і Балтії». 
  2. Офіційний сайт Міжнародного антифашистського фронту". Архів оригіналу за 2013-07-12. 
  3. Документальна фотовиставка «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН-УПА». 
  4. Прес-реліз Форуму активної молоді "Стань господарем своєї країни". 
  5. Перша доповідь Комітету експертів Комітету Міністрів Ради Європи про виконання в Україні Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин. 
  6. Правові аспекти організації освіти російською мовою у дитячих садках та школах України: методичні рекомендації. Архів оригіналу за 2013-07-12. 
  7. Громадський звіт з виконання Європейської хартії регіональних мов та мов меншин. Архів оригіналу за 2013-07-12. 
  8. Законопроект, що гарантує право на використання рідної мови усіма громадянами України.