Російськомовна Україна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна»
Дата заснування 2008
Адреса Київ
Офіційний сайт Російськомовна Україна

Всеукраїнська громадська організація «Правозахисний громадський рух „Російськомовна Україна“» або скорочено: «Російськомовна Україна» — проросійська громадська організація, створена 1 березня 2008 у місті Києві за рішенням сепаратистського Всеукраїнського з'їзду депутатів усіх рівнів у місті Сєвєродонецьку Луганської області та зареєстрована 10 серпня 2009 Міністерством юстиції України з центральним представництвом у Києві.

Керівництво[ред. | ред. код]

Організацію очолює українофоб, громадянин Росії — Колесніченко Вадим Васильович. У листопаді 2014 Генеральною прокуратурою України проти Колесніченка було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч.3 ст. 161 (розпалювання ворожнечі) КК України[1]. 12 серпня 2016 року проти Колісниченка були висунені звинувачення за ч. 4 ст. 27 (види співучасників), ч. 2 ст. 365 КК України, та оголошено у розшук[2].

Члени ради ВГО «Російськомовна Україна»:

Діяльність[ред. | ред. код]

Міжнародний форум «Захист російської мови, культури і російськомовного населення в країнах СНД і Балтії» (12-13 листопада 2010 року, Київ)[3]. У Форумі брали участь представники державних і громадських організацій, духовенства, експерти-русисти, політологи, соціологи з України, Росії, Казахстану, Молдови, Білорусі, Литви, Латвії. За результатами Форуму учасники прийняли «Декларацію прав російськомовного населення країн СНГ і Балтії». В рамках проведення Міжнародного форуму «Захист російської мови, культури і російськомовного населення в країнах СНД і Балтії» 12 листопада в прес-центрі РІА-Новини був організований відео-міст Київ-Єреван-Кишинів.

Конференція «Уроки другої світової війни і Голокосту: роль засобів масової інформації в протидії спотворення історії ХХ століття», Установчі збори Міжнародного антифашистського фронту (20-22 червня 2010, Київ) . [4]. 22 червня в рамках конференції на установчому з'їзді було створено Міжнародний рух «Світ без нацизму». В роботі установчого форуму брали участь більш ніж 350 делегатів, у тому числі й депутати Державної Думи і члени Ради Федерації РФ, депутати Верховної Ради України, депутати Європарламенту і Сейма Латвії, депутати Кнессета і міністри уряду Ізраїлю, депутати парламенту Молдови, представники духівництва України, Росії, Польщі, Угорщини. Основне завдання правозахисного руху — проведення моніторингу фактів виявлення неонацизму, підготовка щорічної доповіді в ООН, ОБСЕ, Ради Європи і проведення судового переслідування осіб, що причетні до військових злочинів під час війни або причетних до пропаганди нацистських ідей.

Документальна фотовиставка «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН-УПА»,[5], організована разом із Товариством Увічнення Пам'яті Жертв Злочинів Українських Націоналістів (Польща). Мешканці і гості Києва, Луганська, Запоріжжя, Одеси, Миколаєва, Севастополя, Ялти мали можливість ознайомитися з фотокопіями оригінальних фотографій і документів з державних польських архівів і приватних колекцій, що доводять факт геноциду і злочинів проти людства, скоєні ОУН-УПА, знищення понад 200 тисяч поляків, сотень тисяч євреїв, українців, росіян і ромів. Через політичну кон'юнктуру документальні матеріали представлені уперше і професійно не вивчалися ні у СРСР, ні у сучасній Україні.

Форум активної молоді «Стань господарем своєї країни» (18 грудня 2010, Київ)[6].Форум, що присвячений до проголошення ООН Міжнародного року молоді, прийшов під девізом «За громадянський мир і міжнаціональну згоду». У Форумі брали участь більш ніж 500 молодіжних лідерів зі всії регіонів України, а також провідні українські політики, журналісти, економісти, юристи, музиканти. Під час пленарного и 6 секційних засідань у рамках Форуму молодь напрацювала десятки інноваційних ідей майбутніх проектів у сфері політики, журналістики, інтернету, економіки, спорту, культури, юриспруденції. За результатами роботи Форуму учасники прийняли резолюцію «Міжнародний рік молоді в Україні: реалії та перспективи».

Основні публікації[ред. | ред. код]

Неофіційний переклад Першої доповіді Комітету експертів Комітету Міністрів Ради Європи про виконання в Україні Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, що прийнята 7 липня 2010 року [7]

Методичні рекомендації «Правові аспекти організації освіти російською мовою у дитячих садках та школах України»(7 вересня 2011, Київ)[8]. Дані методичні рекомендації розроблені кваліфікаційною юридичною групою ВГО "ПГР «Російськомовна Україна» з метою інформувати громадян України про механізми реалізації права на отримання освіти рідною мовою в дошкільних та загальноосвітніх освітніх закладах. Методичні рекомендації розраховані на батьків, педагогів, юристів, правозахисників, громадян України для яких важлива можливість освіти рідною мовою.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Вадим Колесніченко буде розвивати кримський футбол
  2. Притягнуто до кримінальної відповідальності колишнього народного депутата України та столичних правоохоронців
  3. Міжнародний форум «Захист російської мови, культури і російськомовного населення в країнах СНД і Балтії». [недоступне посилання з липень 2019]
  4. Офіційний сайт Міжнародного антифашистського фронту". Архів оригіналу за 2013-07-12. Процитовано 2019-04-29. 
  5. Документальна фотовиставка «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН-УПА». Архів оригіналу за 3 вересень 2011. Процитовано 19 жовтень 2011. 
  6. Прес-реліз Форуму активної молоді "Стань господарем своєї країни". [недоступне посилання з липень 2019]
  7. Перша доповідь Комітету експертів Комітету Міністрів Ради Європи про виконання в Україні Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин. [недоступне посилання з квітень 2019]
  8. Правові аспекти організації освіти російською мовою у дитячих садках та школах України: методичні рекомендації. Архів оригіналу за 2013-07-12. Процитовано 2011-10-24.